Fotky v škôlke

bbazsova
21. máj 2022

Baby, je podľa vás v poriadku, že fotografka v škôlke nám nedá vybrať fotky, ale podľa svojvôle urobí z jedného exempláru 6 kópií a basta?A rodič zaplať?! A nie som veru spokojná s fotkymi, malý tam je vždy taký neprirodzený. A teraz sa idú fotiť na škôlkárske tablo, riaditeľka s nami ani neprediskutuje, aké to tablo plánuje urobiť vraj to necháva na fotografku. A ja som na pintereste videla také nápadité krásne tablá, veď predsa je to spomienka. A taktiež viem, že inde fotografka posiela viac návrhov a rodičia si vyberajú. Videla som jedna známa v nemecku mala také fotky, že dieťa skákalo do výšky a fotograf vtedy cvakol no to bolo niečo úžastné, prirodzené.. Neviem, ako mám povedať riaditeľke, že by bolo fajn si fotky vybrať a trošku sprirodzeniť. Nikto neprotestuje z rodičou a asi ona s tou fotografkou spokojná je. Poprosim aj vaše názory. Prosím nepíšte sem, žiadne nepríjemné komenty. Ďakujem

poopsie
21. máj 2022

Bože ty si z kategórie aktívny blbec, ktorý si myslí, že si pupkom sveta... Evidentne vieš know how... Odfoť 80 detí a dohaduj sa s 80 rodičmi ktorú fotku im môžeš dať vyvolať 🤦‍♀️ani netušíš aká je okolo toho organizácia ale ty by si to samozrejme vedela lepšie zorganizovať, tak dieťa nedaj odfotiť a basta... Zaplať si sujromneho fotografa... Nechvto dieťa nemá pamiatku na škôlku na spolužiakov, lebo tebe sa to nepáči....

cucica
21. máj 2022

No nasa fotografka nam dava vybrat. Nahodi fotky na taky portal, kde nam kazdemu, kto ma zaujem vybrat si, posle prihlasovacie meno (meno dietata), posle heslo a tam su vsetky fotky mojej malej a ja si tam zakliknem, ktore zabery chcem. To tam zostane odfajknute -zatvorim a napisem jej, ze vyber je hotovy.

dada0902
21. máj 2022

Veru je to zbytočné sa nad týmto zamýšľať je to fotenie v škôlke v škole proste kazdy môže byť rád za fotku na pamiatku však počas roka si dieťa pofotíš koľko x chceš ja co si pamätám fotky ešte zo školy x krát sme mali zavrete oči niekto sa kukal inde ale aspoň ich mam a sú na pamiatku 🤭

jankalukasova
21. máj 2022

Ani u nás sa fotky nevyberajú ale sú pekné. Ono riaditeľka sa snaží vybrať fotografku v pomere cena/kvalita, tak aby si to rodičia aj zaplatili. Darmo tam bude nejaká super úžasná fotografka, ktorá bude stáť trikrát toľko a aj tak si to dieťa nikto odfotiť nedá 🤷
Čo sa týka tabla, tak do toho by som určite riaditeľke ani učiteľkám nekecala. Buď sa ponúkni, že to celé zorganizuješ sama alebo sa prispôsob.
Inak... Čakám, kedy sa budú robiť aj oznámenia o ukončení škôlky, tak ako maturitné... Tabló bolo vždy záležitosťou ukončenia stredoškolského štúdia. A zrazu je to pri odchode zo škôlky. Pre mňa je to trošku prehnané.

nominativ
21. máj 2022

Ja by som to chcela vidieť tak v realite. :D Dajme tomu, fotí MŠ, kde sú 4 triedy po 23 detí. Potom rodičom týchto 92 deti rozpošle náhľad fotografií a čaká. 6 rodičov odpovie hneď a vyberie si niektoré fotky. Ostatných bude treba urgovať ako dement, aby sa vôbec vyjadlili. Do toho tak 30 rodičov bude mať rôzne priania a žiadosti "urobíte nám takúto toľkokrát, takúto takto a tamtu hentak..."

A nakoniec bude balík fotiek stáť 50€ a rodičia spadnú na zadok, že akoze za čo?!?!

ailiba
21. máj 2022

@bbazsova bez urazky, ale vies si predstavit ten chaos, keby si rodicia vyberali, ake fotky chcu? Urcite by sa nezhodli na pozadi a teme. Kazdemu sa paci nieco ine. Tak ked nechces, fotky si neobjednaj. U nas v skolke je vzdy pri zapise ukazka, ako bude fotka vyzerat a kto chce sa zapise na fotenie. Ine je to so skolkarskym tablom. Tam by mali byt predsa vsetci....to by som si objednala, nech by bolo akekolvek. Proste ako spomienku, nie umelecky zazitok.

bbazsova
autor
21. máj 2022

@nominativ U nas v škôlke v celej škôlke je 14 detí.

bbazsova
autor
21. máj 2022

@ailiba Ja si myslim, že 14 rodičov by asi pani fotografka zvládla.
@bbazsova

bbazsova
autor
21. máj 2022

@cucica 👍

bbazsova
autor
21. máj 2022

@poopsie
@poopsie Poprsie či ako sa volaš neurážaj u nás v škôlke je štrnásť detí, tak sa zamysli ty moja!

makova333
21. máj 2022

@bbazsova a myslis, ze fotografka foti iba vasu skolku a kazdorocne ste jej jedina objednavka? Za den moze obehnut skolku so 14 detmi a aj dve dalsie kde je 90 deti.

silvike
21. máj 2022

@bbazsova A si predstavte ze kazdy rodic takto aktivne a kreativne so svojimi napadmi a navrhmi pristupi k foteniu v skolke....

silvike
21. máj 2022

@bbazsova Sak ste sa mala navrhnut Vy ze ich pofotite, i tablo vymyslite, vyrobite a dali by ste im lepsiu cenu

bbazsova
autor
21. máj 2022

@silvike No asi áno👍Super ďakujem za názory a končím diskusiu.Na záver píšem tým, ktorí sa vyjadrili, že niečo prežívam a že som premotivovaná. No nie som premotivovaná ani nič neprežívam. Len som sa chcela opýtať na názor normálych ľudí, na úplne normálnu vec. Pár sa tu takých našlo. Som spokojná. Takže už nemám potrebu diskutovať a ani komentovať. Ahojte všetci

endzi83
21. máj 2022

@bbazsova našich je 15 nafotil fotograf vonku v prírode a rodičom poslal link aby ste si vybrali da sa to ale asi nie je technicky zručná.

kate_cs
21. máj 2022

@bbazsova nie si premotivovaná. Keď za niečo platíš, prečo by si sa mala uspokojiť s niečim, čo sa ti nepáči? Keď niekomu nevadí ísť s davom a uspokojí sa s priemerom, neznamená, že musíš aj ty 🤷🏼‍♀️ A take názory, že kedysi sme nemali na vyber a sme tu… ženy a kde by sme akože mali byť? To čo sú toto za argumenty?

bbazsova
autor
21. máj 2022

@kate_cs Ďakum.

bbazsova
autor
21. máj 2022

@bbazsova Prepáč chcela som napísať len Ďakujem

mooonika1975
21. máj 2022

treba si nechať urobiť u fotografa fotky, hľadať, kým sa ti niečo nezapáči . Nemyslim, že v škôlke sú na toto stavani, 25 deti čaká, kým cvakne jedno dieťa, potom by ale cena pri skákajúcom dieťaťi bola vyššia, keďže ho musi fotiť intenzivne, aby našiel správny moment .

hennyinnsbruck
21. máj 2022

Mat taketo problemy🙈🙈🙈 niektorym ani pan bozko nevyhovie fakt

Kedze bol kovid v plnom prude min rok bol Fotograf spontanne v skolke.

Moja dcera mala neostrihanu dlhu ofinu ,nikto sa neunuval jej ju aspon na bok hodit ,mala tricko a riflove kratase a ja som bola tak vdacna aspon za taku fotku ,vsetky decka su proste na nej uplne prirodzene, ziadne prestajlovane so super pozami🙈

A to je na tom naj😊

A nie toto riesit😂 hrozne daco.

mooonika1975
21. máj 2022

@bbazsova môžeš fotografa objednať , navrhnúť na rodičovskom , povedať cenu, a nech sa rodičia vyjadria, pri 14tich deťoch sú to komorné rodičovské, aj rodinné oslavy bývaju väčšie, tam sa určite dohodnete. Predpokladam, že niekde na dedine, neverim, ale že tam bude taký nátresk po fotkách za 25€😉

makova333
21. máj 2022

@kate_cs cena, to je to co tu hra rolu. Jasne, ze vie dat fotky vybrat a kazde dieta nastajlovat podla zelania rodica. Ale nie za sumu 1,2,3 € za foto. Ja som tiez zakaznik xy podnikatelov,ale nemozem cakat, ze mi predavacka preda kabelku Furla za cenu 20€. Lebo ja som platiaci zakaznik a chcem za svoje peniaze to najkvalitnejsie.

ailiba
22. máj 2022

@bbazsova takze 14 rodicov... Z toho 3 chcu ine pozadie a styl a neviem co... Neverim, ze by sa zhodli na jednom. Ale ked chcete, tak sa dohodnite rodicia spolu a chodte k jednemu fotografovi nieco spolocne nafotit.... Myslim, ze pre skolku fotenie nie je priorita, tak to podla mna velmi neriesi riaditelka.

elizabet173
22. máj 2022

@kate_cs niekto ju núti, aby si foto kúpila? Aj podľa mňa rieši banality, veď zoberiem decko, kufor oblečenia, alebo pozvem profi fotografa k sebe a budem mať pozadie aké ma len napadne, aj dieťa nastajlované v pätnástich variantoch. To je skutočne pre ´život dôležité, kto má akú fotografiu zo škôlky alebo či ju vôbec má 🙉. Niektoré deti do škôlky ani nechodia a prežijú aj bez tabla, aj bez foto zo škôlky.

makova333
22. máj 2022

@elizabet173 presne tak, ja som na kazdej foto z MŠ a ZŠ zduta, strasne ma to nebavilo (a ani teraz ma nebavi fotit sa). A teraz sa na tom akurat tak bavim, ze uz ako decko som vedela prejavit co sa mi paci a co nie 😀

ajka0207
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
22. máj 2022

@makova333 a záleží na tom? Koľkokrát si tie fotografie od škôlkárskych čias pozerala? Ja možno raz, aj to si nie som istá, myslím, že sme pozerali foto z iných chvíľ môjho života, keď sme sa spoznali s partnerom, ako zo škôlky. Z jeho škôlkárskach čias som videla jednu, aj tú mi ukazoval pre masku, ktorú mal na karnevale, nie preto, že to bola fotografia zo škôlky. Ja sa tak bavím aj na tom, keď nevesty robia z výberu fotografa na svadbu pomaly medzinárodný problém, to si tie fotografie budú pozerať v týždenných intervaloch? Pozrú po svadbe a potom dvadsať rokov nie, aspoň u nás to tak bolo 😎

makova333
22. máj 2022

@elizabet173 naposledy pred 25 rokmi ked som hladala fotky do svadobneho videa 😀