Hnevlivá trojročná dcérka

20nina14
28. sep 2016

Ahojte mamicky, mam 3 rocnu dcerku a chodi do skolky. Ked ju rano vediem do skolky, tak je smutna a do triedy ju zoberie ucitelka a ked pridem po nu tak je v pohode a bezi za mnou. Ked sa pytam na nu aka je v skolke, tak mi povedia ucitelky, ze pekne sa hra, spinka, papa a spolupracuje. Prideme domov a je ako vymenena i vonku. Strasne sa jeduje az vresti, odhana od seba ludi a niekedy ani nekomunikuje a neposluchne ked jej nieco poviem. Poradte, co mam robit? dakujem

charity
28. sep 2016

@20nina14 U nas to bolo podobne. Zaver: prilis unaveny zo skolky. Ked sme mu mimo skolky dopriali omnoho viac pasivneho odpocinku, zlepsilo sa.

Plus pri hlade bol cestou zo skolky placlivy a zurivy.

siska53
29. sep 2016

@20nina14 nasa to iste. Moj nazor - moja sa hneva na to,ze ju do tej skolky davam. Aj maly tak,od nastupu zhorsene spravanie doma. Ked si zvykol,preslo to. Mala ma fazy,lebo ona ak vynecha,tak jej to zacina odznova. Plus este to obdobie vzdoru k tomu,tak sa necudujem. Prejde to.

papricka33
29. sep 2016

@20nina14 spracováva tu obrovskú zmenu, ktora sa jej v živote udiala. Rozprávajú sa a ňou, buď pri nej, objimaj ju, nenechavaj ju s tým hnevom samu

bodka70
29. sep 2016

Je to tak ako hovoria dievčatá plus to, že dieťa v škôlke podvedome potláča svoje ego, prispôsobuje sa, často robí to, čo by samo od seba nerobilo - kolektív a učiteľka majú autoritu. Preto je veľa detí v škôlke tzv. dobré a doma vystrájajú. Doma sa proste uvoľnia, potláčaný stres dajú von, vedia že rodič ich miluje aj s ich "chybami". Ber to ako pozitívnu vec, dieťa ti dôveruje... Ako si v škôlke nájde kamarátov, bude tam uvoľnenejšia, plus aj psychika dozreje, bude staršia - tak to prejde... 🙂.

5katarina7
29. sep 2016

Mňa sa učiteľky pýtali či aj doma je taká dobrá 😀 a ja som sa ju bála dať do škôlky,že tam bude vystrájať 😝 no tiež si to vynahradí keď prídeme domov.Kým zaspí sa nenudím 😅

11031981
29. sep 2016

Ahoj.moja to iste.o skolke pekne rozprava,zapaja sa,vsetko.poslucha.rana ma tazke,zhorsuju sa.ale po skolke nechce ziadnu spolocnost,ist na ihrisko.len domov.o siestej sa pyta spat.a zacala mat velke prejavy hnevu.az vrieska....cakam,kedy to prejde,len mam pocit,ze sa to este len stupnuje.

lucinocka
29. sep 2016

@20nina14 ja som taka ista ked pridem z roboty:D ale nie, nechaj ju, je vycerpana, vela novych vnemov, psychicky je unavena, zvykne si... aj moja bola prvy rok jak sto dablov poobede, teraz je to uz lepsie🙂