5-ročná sa veľmi dožaduje matky

6. mar 2024

Doma je v pohode, ráno v pohode a ako náhle prídeme pred triedu v škôlke, začne kričať a plakať, že ona chce maminku a nechce odo mňa ísť..pred rokom chodila v pohode do škôlky, tešila sa a mala kamarátky.Teraz nič,len maminku pýta a nezapaja sa do ničoho,nekomunikuje..nieje to porucha,ona jednoducho nechce😢

autor
6. mar 2024

Poraďte niečo čo by mohlo zabrať.. skúšame všeličo,ale ako náhle zbadá, že uz je pred triedou..je zlé 🥺

deti95060810
6. mar 2024

najskôr by som hodila reč s uč. v mš.
ako to vidí ona... či po čase sa stav troška zlepší a potom pracuje, hrá sa, alebo je takýto zlý celý deň a každý deň.

1natasa1
6. mar 2024

Keď to predtým bolo v pohode, tak si myslím, že to má len nejaké obdobie a ono ako prišlo, tak aj odíde. Chce to len čas, rozprávať sa, vysvetľovať.

lenicka298
6. mar 2024

Moja 5 ročná mala niečo podobné v októbri. 2 roky chodila bez problémov, ani raz neplakala (len ked som ju ťahala domov) a tento rok zrazu také hysaky keď sme prišli pred triedu, že ju musela učiteľka doslova driapat a kopala nohami, plakala, lebo chcela mamu. Potom, ze sa ukludnila, zapájala do všetkého, a keď išli spať, zase vyvadzala, že ona chce spinkať s maminkou. Pritom doma ju každý večer ukladá Ocko. Bolo mi to ľúto, no necuvla som. Vysvetlila som jej, že ak chce nové topanky, a ísť na vylet,... tak ja aj Ocko musíme ísť pracovať, a ona si môže vybrať. Bud bude chodiť do škôlky, alebo nech si ide zobrať pyzamko, rozlúčiť sa s detičkami a môže ostať doma. Ze na raňajky nech si zoberie roztek, v chladničke ma obed, nech si ho zohreje v mikrovlnke, môže zatiaľ pozametat, a ze ak pôjde von, tak nech nezabudne zamknúť 😀 pozerala na mňa, či to myslím vážne, a že teda radšej bude chodiť do škôlky. Pri triede som sa s ňou snažila byť čo najkratšie, aby nemala čas rozmýšľať a začať plakať. Triedu ma na spodnom poschodi, tak som vymyslela "súťaž" kto bude prvý pri okne- ci ona cez triedu, alebo ja obehnem budovu😀 zabralo to, ledva sa mi na chodbe pozdravila, a už letela ku oknu a ja von. Učiteľky pochopili a spokojne. Trvalo to niečo vyše mesiaca, a už je opäť klud. Hlavne ju nelutovat, ale radšej rozumne vysvetliť. Držím palce 😊