Ideme do škôlky

slamka555
3. máj 2017

Ahojte mamušky 🙂
tento rok by som chcela dať ( no chcela ako chcela 🙂 .. synčeka do škôlky. 3 rôčky bude mať až v októbri, no školský rok začína v septembri mylsíte, že ho vezmú aj v tom septembri ? A neviete ako to budem mať s rodičovským príspevkom ak by ho do tej škôlky v septembri vzali, mám ešte jeden mesiac ( do toho októbra kedy bude mať 3 roky) ešte nárok na rodičovský príspevok abyť este mesiac doma ? Alebo už sa musím evidovať na ÚP a zrušiť matersku ? :/
Ďaklujem pekne za odpovede ;)

moni244
3. máj 2017

Materska a rodicovsky su dva rozdielne pojmy a kazde vyplaca iny urad. To lsn a okraj, narok na rodicovsky mas furt, ci si doma, v praci, ci na Marse, do troch dietata ho dostavas. A to, ci ho vezmu, zalezi od kapacity a prihlasku si dala? Lebo bez prihlasky to nepojde ta lahko

sardinka336
3. máj 2017

@slamka555 a čo my vieme či ho vezmu? Ved o tomto čvirikaju aj vrabce na streche ze zavisi od počtu prihlásených detí, lokality atd....ak budu mat miesto tak ho vezmu nie? Ak budu mat deti ktore budu staršie od neho, nebude miesto, protekčné deti tak ho nevezmu...lahká matematika. Ziadny rodičák o mesiac predlzený mat nebudeš, RD končí dnom kedy dieta dovrši 3 roky bodka šmitec a na další den utekáš na ÚP. Toť vsjo...

slamka555
autor
3. máj 2017

Dakujem len som sa chcela spýtať , či ho vezmú (z toho hladiska ze este nebude mat v septembri 3 roky ale az v oktobri )...Nepýtam sa či vy naaahodou neviete ci mi ho vezmu (podla kapacity) ! 🙂 .. To mi je jasne 🙂 Ok no dakujem aj za to ....

sorciera24
3. máj 2017

@slamka555 a my mame ako vediet, ci ti ho vezmu?......zalezi, kde byvate, aky pocet deti sa halsi, ake su kriteria......moj ma tiez 3 v oktobri mne ho vezmu, ale v inych mestach by som bola nahrata......ak ti ho vezmu, rodicovsky mas az do 3r. veku dietata, teda do oktobra...ci robis, nerobis, ci je v skolke, ci nie je

luliu
3. máj 2017

@slamka555 ak má syn 3 roky v októbri posledný rodicak dostaneš v novembri za október a nezáleží na tom ci je v škôlke alebo nie

janickacrazy
3. máj 2017

@slamka555 Hlavne daj čo najskorej prihlášku do školky a či ho vezmú, to sa možeš opýtať v školke, či majú veľa prihlásených detí, prípadne možeš dať prihlášku pre istotu aj do inej školky, ak ich máte viac na blízku. Mne napr. v meste zobrali dieťa oktobrové bez problému, ked sme sa presťahovali na dedinu, hotovo, nezobrali, mali plno a mohla som sa aj pokrájať, musela som ho rok voziť ešte do mesta.

sardinka336
3. máj 2017

prihlašky mala riešiť uz davno a pytat sa aj s prihlaškou u riaditelky v školke pri zapise kde chce aby jej dieta chodilo ake su šance, myslím si ze tam by jej skor povedali
...dobré ránečkooo, toto uz malo byt viac menej vyriešene. Tu mamičky uz davali prihlašky minuly týžden a ešte tento sa maju davat. Ale kým sa niektoré rozhýbete tak jasne ze uz budu plné kapacity.

aspinka
3. máj 2017

Pokial viem kazda skolka ma urceny den zapisu... u nas sa nesmu prijmat prihlasky v ine dni len na to urcene....
Vytlac si prihlasky z netu kazda skolka tlacivo ma na svojej domovskej stranke... daj potvrdit lekarovi, zisti dni prihlasovania a hajde do skolok... pri tej prilezitosti sa spytaj ci dana skolka prijma pocas celého skolskeho roka dieta po dovrseni 3 rokov u vas teda v oktobri alebo prijmaju deticky ktore dovrsili 3 roky k septembru v dany skolsky .... Toto im myslim nikto neurcuje ani skolstvo ani mesto... toto si mozu urcit vramci vnutroskolskeho poriadku preto sa stava ze jedna skolka prijma deti rozne po dovrseni 3 rokov ina len k septembru 😉

lobic
3. máj 2017

Vezmu o to nejde. Ak ho odnaucis od plienok tak nie je dovod, preco by ti ho nemali vziat. Teraz bezne beru tak dietky do skolky. No je pravda, ze kazda skolka to ma inak, tak by som sa skusia v tej, kam chces dat maleho asi zastavit a uvidis, co ti nakoniec povedia. Rodicak ti konci 3 rokom dietatka az

slamka555
autor
3. máj 2017

@luliu Pane Boze dakujem ti za tuuto osobku ktorá mi dala odpoveď ktorú potrebujem 🙂 .. :D .. ;) ok super vdaka

aspinka
3. máj 2017

@slamka555 ale ved mamicky ktore chodia do prace a ich deti este nedovrsili 3 roky poberaju rodicovsky aj ked chodia do jasiel ci skolky. Rodicovsky príspevok je statom priznany príspevok ktory sa pobera do 3 rokov dietata bezohladu na to ci chodi alebo nechodi do skolky ci matka pracuje alebo nepracuje. Ten nikomu nemozu odnat pred dovrsenim 3r dietata lebo by porusovali zakon 😉

slamka555
autor
3. máj 2017

@sardinka336 ????? 🙂 Pardoon ale toto uz mam zistene daavno unas sa zapisuje od 1.maaja .. takze ak sa potrebujete niekde haadat a povysovat sa tak ..dovi dopo 🙂 ..

slamka555
autor
3. máj 2017

@aspinka
@lobic baby ďakujem aj vaam 2, ktoré ste pochopili moju otázku 🙂 ;) ..Jasne od plienok uz odnaučujeme 🙂 A všetko už mam zistené aj termíny ..🙂 a sme z malej dedinky kde je pár detí takze..mylsim , ze mi ho vezmu 🙂 Zápis sme mali od 1. mája ako už som vyššie vysvetlovala , takže riešim už od dnes všetko ..niesom z tých coby zaspali na vavrínoch :D Viem že aj od Dr, potrebujem potvrdenie 🙂 Len toto som chcela vedieť ako je to stym rodičovským ;) Vďaka tak už som očosi mudrejšia 🙂 ;) pekný deň váám

slamka555
autor
3. máj 2017

@moni244 Dakujem no vacsinou casu som na Marse ale mpomentalne je zapis do skolky tak som zbehla domov :D .. Ano viem ze mi treba prihlasku vdaka

moni244
3. máj 2017

@slamka555 darmo sa tu pohorsujes, z tvojho uvodneho prispevku nebolo jasne, ze uz prihlasku riesis

lorela
3. máj 2017

@slamka555 Pomerne veľa škôlok prijíma detičky už od 2,5 roka, takže prijatie do škôlky nie je podmienené dovŕšením troch rokov dieťaťa.
Nie vo všetkých mestách a dedinách sú škôlky beznádejne obsadené do posledného miestečka.

chovancova27
3. máj 2017

@slamka555 tu sa niečo spýtať, to je ako ako jednať so psychiatrickými pacientami... aké odpovede si dostala krásne?🙂)))

môj malý bude mať teraz v máji 2 roky a musím ísť do práce tak sme boli dnes na zápise a povedali mi, že ak bude bez plienok tak ho zoberú... rodičák do jeho troch rokov budeš mať, netreba nikde nič nahlasovať, potom Ti ho automaticky prestanú posielať.

slamka555
autor
3. máj 2017

@chovancova27 No najsamkrajsie odpovede :D .. človek sa az pozastavi nad tým akí vedia byt ludia neprajní a povysenecki :( .. Ze som si ja radsej .. palce neurvala ako satu nieco spytat :🙂 .. Vsak clovek sa chce len poradit trochu sa v tom zorientovat a nieko sa hned do teba obuje ..a vybija si zlu naladu 🙂 .. . cest vynimkam najdu sa aj mili ludia .. aspon hrrstka :D .. 🙂 .. Ano asi nikde v skolke s plienkou neberu v tom mam jasno ;)
.. OK Ďakujem ♥

basena001
3. máj 2017

@slamka555 minule nam akurát riaditeľka v škôlke (súkromnej) hovorila, že nárok na príspevok od UPSVaR máš až do ukončenia kalendárneho roka,v ktorom dieťa dovŕši 3 roky,t.j.narok nekončí dňom dovŕšenia 3 rokov,ale posledným dňom roku (2017 v tvojom prípade).Ale neviem,ci sa to týka aj rodicovskeho ako takého,alebo iba príspevku na opatrovanie dieťaťa.ja potom nejako nesondujem,lebo som s mladším na MD,ale tie,pre ktoré to môže byť relevantné,pozistujte si.vseobecne povedomie je 3 roky a dosť.avsak zákon je písaný tak,že právnici z toho vydolovali 'az do ukončenia kalendárneho roka v ktorom'

slamka555
autor
3. máj 2017

@moni244 No ano .. mozno zle naformulovane .🙂 Ale podlamna ked sa pytam ci mi ho vezmu v septembri ked je oktobrovy ..🙂 .... tak je to jasne ze uz riesim aj prihlasku 🙂 . ;)

moni244
3. máj 2017

@slamka555 no to tak jasne nie je, by si sa cudovala, uz som zazila kamosku, co sa ma opytala v juli, co ma urobit, aby nastupila jej dcera v septembri do skolky, ked som sa jej opytala, ci davala prihlasku, jej odpoved bola "a to sa musi?"

gir
3. máj 2017

Syna ti vezmú ak majú voľné miesto. Vezmi si prihlášku, daj potvrdiť pediatričke. Rodičovský budeš brať do 3 rokov dieťaťa, bez ohľadu či pracuješ, nepracuješ o tento príspevok nepídeš.

lobic
3. máj 2017

@slamka555 ked mozeme tak si pomozeme 🙂 Nemas sa podla mna coho bat, vybav co je potrebne s dr a bude to dobre.
@moni244 to teda! Tiez mam take zname co furt kluuud ved sa nemas kam ponahlat, spravi sa to nejako aj potom. Este je casu. Furt na vsetko casu a potom sa zbadaju az po funuse

slamka555
autor
3. máj 2017

😇

sharmana
9. máj 2017

@slamka555 predpokladám že berieš rodičovský príspevok/ nie materskú. Kedže dieťa dovrši 3 roky v oktobri, posledný "rodičák" ti pošlú v novembri, potom ti ho prestanú automaticky vyplácať.
Príspevok na starostlivosť o dieťa sa viaže na vek 3 roky a na zmluvu so zariadením a výšku školného podla zmluvy. Vypláca sa najdlhšie do 3 rokov veku dieťaťa, nie do konca kalendárneho roka, to je blud. Detto rodičák. Ten prestanú vyplácať po dovršení 3 rokov dieťaťa. Samozrejme, ak má dieťa 3 roky 1. oktobra, nárok na rodičák má za celý mesiac oktober.