Je dáždnik vhodný pre škôlkara?

rychenza
2. sep 2016

Ahojte, náš škôlkar dostal darček - krásny dáždnik. Nedávno ich mali v Lídli. S krásnymi obrázkami. Iste - bolo to myslené dobre. Doteraz nosil pršiplášť. Neublíži dáždnikom sebe alebo iným deťom? Odkedy je vhodný dáždnik? Ďakujem.

simca06022011
2. sep 2016

Odkedy sa vie s dazdnikom spravat, skro mam skusenost ze ich sami dolamu ked sa opieraju pri chodi.. preco by mal niekomu ublizit?🙂) u nas deti dazdniky nosia.. ked prsi zo skolky nechodia von, cize dazdnik ma zo skolky a do skolky. A pouzity je par krat za rok.. viac nie..

jasminet
2. sep 2016

ak prsi a idu von zo skolky, treba dat prsiplast. dazdnik je skor na zabavu cestou do a zo skolky... 😉

pribinak
2. sep 2016

neublizi niekomu? Vsak nechodí sám s dáždnikom, vzdy je s nim niekto dospelý, nie?

U nas v MS museli mat deti gumáky a pršiplášť, dáždnik bol len bonus pre dieta
Ked pršalo len trochu, chodili von na prechádzku

simca06022011
2. sep 2016

Inak ak nebodaj trochu fuka to dieta si ten dazdnik ani neudrzi v ruke :/

sardinka336
2. sep 2016

Daždnik by som ako pedagog nedovolila tak malym detom...ked niekomu vypichne oko tak rodičia pridu škriekat na mna a nie na dieta, ktore to oko vypichlo... 😀
Tieto deti sa nevedia často ani obliect, obuť a jest priborom takze manipulovat s dažnikom nevidim ako šťastne riešenie hlavne ked som videla ako tie dazdniky otvaraju priamo pred sebou a tvarou kamarata. Okrem toho ustriehnut x deti s parapličkom no neviem...ja som typ čo sa radšej problémom vyhyba v dnešnej dobe kedy je dieta postavene na piedestál.

jasminet
2. sep 2016

@sardinka336 hej, to som este chcela dopisat, ze ako by mohlo dieta ublizit scdazdnikom... lahko - neumyselne pichne do oka, ucha, ineho otvoru, otvori pred tvarou, svihne dazdnikom a uraz je na svete

rychenza
autor
2. sep 2016

Mamičky, teda poraďte,prosím, čo s dáždnikom. Pekný je, ale... a v 10 by ho asi nechcel nosiť...

luliu
2. sep 2016

@rychenza Nechapem dost dobre, co chces riesit. Deti maju radi dazdniky. Nemusis mu ho davat do skolky. Moze ho mat cestou tam a spat, alebo ked idete spolu na prechadzku, do obchodu

saza007
2. sep 2016

Moja trojrocna ma dazdnik a velmi rada ho pouziva. Ale do skolky nie je vhodny, tam patri prsiplast a gumaky.

pribinak
2. sep 2016

@rychenza vsak ked bude pršať, tak chodte pre radost na prechádzku, nech si krpec ten dáždnik vyskúša

sardinka336
2. sep 2016

@rychenza čo, čo s dazdnikom??? Sak chod za dazda ty sso svojim vlastným dietatom von a zoberte parapličko...čo riešiš? Ci ublizi alebo neublizi niekomu je hlavne v tvojej kompetencii dohliadnut. Toto milujem...tak capnime to učitelke do školky nech sa stara. 😀 😀 😀

papricka33
2. sep 2016

@rychenza doma áno v škôlke v žiadnom prípade. Predstav si 18-23 detí na prechádzke, ktoré sa majú držať za ruky, dávať pozor na cestu, autá vymole a ešte držať v ruke dáždnik. Chudatka... A učiteľka tiež.
Pršiplášť je praktickejší. 😒

zuzka38
2. sep 2016

@rychenza urcite praktickejsi prsiplast ved ako sa bude hrat v dazdi a dazdnikom?

januliku
2. sep 2016

u nás nosia všetky deti dáždniky do škôlky

sissy27
2. sep 2016

@rychenza pršiplášť alebo nepremokavá bunda s kapucňou sú určite praktickejšie... Ale to fakt teraz potrebuješ radu "čo s dáždnikom"? 😱 daj do skrine, pošli ďalej, nechaj na hranie, vyhoď, využite s malým keď prší len tak - no čo len chceš...

moni244
2. sep 2016

a to ako dieťa, keď je s tebou a prší, von nechodí? alebo dosť dobre nechápem. Aj moja má dáždnik, disney, keď ide do škôlky, tam má pršiplášť a aj dáždnik, cíti sa dôležitejšie, keď ide aj s dáždnikom, v škôlke nechám len pršiplášť a dáždnik beriem zo sebou

evittam
2. sep 2016

@moni244 No zase ďalšia "dilema" na piatočný večer. 😉

sense
2. sep 2016

Nasa ma v skolke nepremokavu bundu a ked ideme doma na prechadzku a prsi ma bundu a brava si dazdnik, vie ako ho ma drzat a ze nie je na hranie plus je pod dohladom

meluela
2. sep 2016

@rychenza sme uz v druhej skolke a v ani jednej nechodia von ked prsi ... nevadilo by mi ak by chodili, ale asi je to takto jednoduchsie

prasiatko30
2. sep 2016

Vsak to je jednoduche - do skolky mu davaj prsiplast a ked pojde s tebou tak si zoberie dazdnik - a aj vlk syty aj ovca cela to je ale probelm

lauricka
2. sep 2016

@rychenza ach, to je tema tazka 😉 . Jasne, ze v skolke je mu dazdnik zbytocny, ked ma prsiplast a gumaky. Ale ved mu doprajte tu radost prejst sa s vami v dazdi s dazdnikom. Moji to miluju. A kludne nech si s nimi idu aj na dvor do dazda, ked maju radost z toho. Uz sa stalo, ze boli na dvore aj v prsiplastoch, aj s dazdnikmi, tak to chceli. Dajte mu gumaky a nechajte ho prejst par mlak, to bude radosti! Deti s dazdnikom experimentuju, tak niekedy nemaju dlhu zivotnost 😀

marcelatje
3. sep 2016

@rychenza no co s tym dazdnikom......navrhujem zabalit, spalit, popol zahrabat tretiu pracovnu sobotu, za svitu mesiaca, 28 centimetrov pod koren vresu v kvete ...... 🙄
Moja dcera miluje dazdniky ale nikdy ma nenapadlo dat jej nejaky do skolky...

rychenza
autor
3. sep 2016

Ahojte, ďakujem za všetky odpovede. Keď som sa pýtala, či je dáždnik vhodný pre škôlkara, nemyslela som tým samozrejme do škôlky, ale pre dieťa škôlkarského veku.Inak - mal z neho veľkú radosť, takže snáď ho využije na prechádzky.