Kam nahlásiť, aby prišla hygiena do škôlky?

alena2201
20. feb 2014

Ahojte, chcem sa s jedálni a šatkpýtať kam mám nahlásiť aby prišla hygiena do našej Škôlky lebo toto je už vrchol čo tam robia: Riaditeľka stále berie deti do škôlky aj keď kapacitne už na to budova nestačí, deti potom spia tak že lehátka majú hlava na hlave a dokonca rozťahujú ked idú spať lehátka nie len v herni ale aj v jedálni a dokonca moje dieťa spávalo v šatni.Ked som sa voči tomu ohradila tak ma odbila ked sami nepáči mámsi ho brať spávať domov. Tiež nosíme pre deti toaletný papier, mydlá, zubné kefky a pastu atd. to je další problém. Ruky im dovolia mydlom umývať, len ked prídu z vonka,po WC ale pred jedlom len vodou mydlo nesmú, pomalej potrebe ked sa vycikajú nedovolia zobrať toaletný papier, ak idú náhodou na velkú, čo sa nám stalo 2-3x ťe kakala malá doma príde okakanou riťou domov, že ked si nevie utrieť tak toj ej je problém,a tomáme len 3roky a 2mesiace, ked somju pomaly navigovala ako utierať sama,ukázalami koľko papiera je dajú 4-6útržkov a dosť,ked si idú utierať ruky po umytí deti ktoré uteráky nemajú tým ich utierajú do uterákov iných detí ktorým mamičky dali uteráky, po obede ,si idú umývať zuby ale xkrtát mi malá doma hovrila že ani pastu im nedajú len suchou kefkou a ze z jej kefkou si po nej umýva zuby Samko, /chlapček čo tam chodí/ lebo že mu mamička nedala kefku.Ked som sa ohradila na rodičovskom združení že čo to má byť ako jediná, rodičia boli ticho aj ked súhlasili som mnou ,každý s abojí aby sa potom nevršili na deťoch ako si to po rodičovskom odskákala moja malá. Rodičia sa boja aj ked majú v dnešnej dobe veľké právomoci ale o nich niektorý vôbec nevedia, ani to že keby sme sa dali dokopy mohli by sme aj riaditeľku odvolať Starostka je s riaditelkou tzv. jedna "riť" chodia spolu na rodinné dovolenky a pofajčievajú a na školskej inšpekcii ma riaditeľka tiež známosť. Preto mi ostáva už len hygiena, lebo nie je normálne aby deti spali aj po šatniach kde majú veci alebo jedálni, tiež že im nevytierajúzadok ked sa vykakajú, nedovolia im umývať si mydlom ruky ,deti ktoré nemajú kefku si umývajú zuby kefkou iných detí, a nedávajú im stále pastu pri umytí aj ked nosíme zubné 3pasty a 20ks toaletného papiera. Preto mi dajte vedieť ak nieto má skúsenosti alebo vie , ako a kam nahlási,ť aby prišla neočakávane kontrola do MŠ z hygieny,ďakujem
Iná škôlky je odnás vzdialená 25km tak by to bolo trochu komplikované ich nosiť prečo

philipha22
20. feb 2014

...ja ked mam taketo problemy...a tiez mam pocit, ze ten a ten dotycny ma znameho aj neviem kde a su jedna ruka...tak to riesim jednoducho...volam na ministerstvo a tam sa vzdy posuniem dalej a riesia dalsie kroky 😉

maminka11
21. feb 2014

Regionalny urad verejneho zdravotnictva v meste, pod ktore patrite

klincek
21. feb 2014

@alena2201 Urad verejneho zdravotnictva-a ak je to velmi zle, nemate tam nejaku miestnu televiziu? niekedy aj "zla reklama" donuti ludi spamatat sa..

stefi76
21. feb 2014

podaj písomnú sťažnosť na miestne príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva, tí sú povinní sťažnosť prešetriť, ak sa pod sťažnosť podpíšeš pošlú ti aj písomnú odpoveď, na vybavenie sťažnosti majú od 30 dní od podania.

namornicka
21. feb 2014

Je to zvláštne, že berú deti nad kapacitu. Keď moji chodili do škôlky tak učiteľka posielala presný zoznam detí na miestny úrad a tam je max. počet striktne stanovený. Môže im prísť kontrola z vyšších orgánov. A dieťa na čierno tam zobrať nemôžu pretože ak by sa niečo stalo bol by prúser. Nerozumiem ako je to vôbec technicky možné. Zisti si aký počet detí je tam nahlásený, či je to v súlade s nariadeniami, či tam nie sú deti na čierno a v sťažnosti píš konkrétne veci.

majuska9
21. feb 2014

Ja som tiež z tých rodičov, čo sa boja niečo povedať. Dá sa na hygienu podať podnet aj anonymne? Malá sa v škôlke cíti dobre, nechcem ju dávať do inej, a tiež sa bojím aby sme sa nedostali z dažďa pod odkvap.

lucinocka
21. feb 2014

@alena2201 Fuj to je hnus, sa cudujem rodicom, ze sa nepostavili za teba..

cinkatko
21. feb 2014

Se vsadim, ze polovinu z toho co rodice detem nakoupi, si ucitele berou domu 😖

mamavera
22. feb 2014

@cinkatko prepáč, ale to myslíš vážne? Sto rokov pracujem v materskej škole, lepšie povedané vo viacerých, ešte som nikdy nevidela, aby sa učiteľka znížila na takú chuderu, že by si brala zo škôlky mydlo alebo toaletný papier....tým ale absolútne nechcem zľahčovať to, čo napísala zakladateľka témy, naopak, na takéto praktiky v materských školách som alergická a ako matka by som išla proti nim veľmi tvrdo a využila na to všetky prostriedky.

cinkatko
22. feb 2014

@mamavera Ja jsem te nechtela urazit, promin. V dnesni dobe by me to vsak neprekvapilo. Sice to neni k teme - ale pracovala jsem v hotelu a sama bys neverila, k cemu se sama reditelka byla schopna snizit... Jen tak ti chci pootevrit oci.

simca06022011
22. feb 2014

v jasliach by mal byt vypisany na viditelnom mieste DOZOR.... ak to tam nemaju tak to je ich dalsie minus. Nahlas to na urad ako pisu baby hore. Pozri si ich web, urcite tam maju napisane ako treba postupovat. Aj ked to nebude anonymne, kontrolor NESMIE povedat KTO to nahlasil. To je ako pri SOIke, pride na kontrolu ale nepovedia kvoli komu, aspon nie dobrovolne.

mamavera
22. feb 2014

@cinkatko nemusíš sa ospravedlňovať, neurazila si ma, mňa stále aj po toľkých rokoch udivuje, čo všetko sa v niektorých materských školách deje....a je mi z toho všelijako....

leovamaminka
30. okt 2021

@alena2201 ja mám iný problém že tam zas učiteľky dávajú diagnozi deťom akoby boli lekárky ze navštíviť psychológa ze má asi autizmus a podobne ďalšej mamine ze má ísť ku koordinatorovi lebo jej maly sa nediva pred seba.po druhom dni už vyhrážky ze vylučia dieťa zo škôlky po 3 mesiacoch adaptácie že ak nebude chodiť len 2 hodiny max adaptacny proces a podobne.deti samé posielajú na wc a umyt sa.deti sú prvý krát v škôlke a nevedia čo je pani učiteľka.ze cikat len po raňajkách maly dostal blok a bal sa doma ísť na wc a začal sa pocikavat.aj mne dávali prednášky a hulakali po mne ze ci im ja budem určovať dokedy dieťa bude v škôlke a podobne.lebo som potrebovala do 12:00 aby som stihla vybaviť úrady dovtedy ze len na hodinu max dve.zacali robiť prieky malému ze má sopel pritom poobede nemal ani večer a dávali ho domov a jeden ocino povedal ze aj jeho malú v škôlke bijú ze ona staršia už sa priznala ze keď nechce spat bijú ju po zadku a rukách.to my úplne stačilo docvaklo my ze asi dieťa capnu ono plače a má soplik smrkat nevie tak ho dávajú domov.ja som bola u riaditeľky hodinový rozhovor nikam neviedol bola som aj za starostom a napísala oficiálnu sťažnosť a od septembra sme doma nikam sa to nehibe a ja sa potrebujem zamestnať.navrhla som im presun do inej triedy keďže ho dali k starším ale ze to oni nerobia čakajú ze nemám to riešiť a dávať ho tam a ze o učiteľke vedia 12 rokov lebo je to ex starostu dcéra.takze kontrolu určite chcem poslať aj ja ale na učiteľky a ešte vec dalsia ze z upratovačky učiteľka sa stala ze nejaký kurz si dorobila to kde sme už v tejto dobe

katka0123
30. okt 2021

@alena2201 bran sa a priprav sa na zmenu skolky. Ich nezmenis. Drzim palce. Odvahu mamina!

leovamaminka
30. okt 2021

@katka0123 tak prihlášky do škôlky mám všade v okoli problém je ten že všade plno a pravdepodobne budem musieť byt rok doma s malým koli tomu že tato škôlka je taká aká je

katka0123
30. okt 2021

@leovamaminka Chapem. Zlozita situacia. Ak sa ta a nepracujes, nechaj si dieta doma.