Kedy je správny čas, aby išlo dieťa do škôlky?

anlady
11. máj 2012

Ahojte mamičky,kedy je podľa Vás najlepší čas dať dieťatko do škôlky?
A aký máte názor aby sa dieťatko dávalo do jasiel už od 1 roka? ....mne sa to zdá skoro. Ďakujem za odpoveĎ

modrofuzik11
11. sep 2012

je to individualne. ja som bola v jasliach od 9 mesiacov. a tiez som tu. a som v pohode, nie je zo mna ziadny neurotik ci hysterik.sara isla do skolky v dvoch rokoch. velmi jej to prospelo, je priebojna, neboji sa, pozna vela pesniciek, basniciek, maluje, vie sa prihovorit detom na ihrisku... podla mna, dnesne maminy velmi riesia svoje deti. su moc uzkostlive a boja sa deti dat do skolky skor ako v troch rokoch. baby, viete ako to funguje napr. v anglicku ci inych zahranicnych krajinach? nepoznam inu krajinu, mozno okrem cr, kde by sa rodicia tak piplali s detmi ako my tu na slovensku. moze sa potom stat, ze nasi krpci budu velmi nesamostatni a bojazlivi. kazdy extrem skodi.

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alana1
12. máj 2013

ja som isla do skolky velmi neskoro a mala som strasny problem naucit sa s detmi hrat a vychadzat, bola som prelaknuta z novych deti, uciteliek, kedze som bola len doma s babkou do 5 rokov....este na zakladnej skole som bola utiahnuta a nekomunikovala som s okolim...podla mna bolo to sposobene istotou z domaceho prostredia a tam som bez akychkolvek predoslych kontaktov vhupla do noveho prostredia a uz v dost vysokom veku...svojho syna som prave preto dala so skolky od 1,5roka a vidim rozdiel v jeho spravani, je spolocensky, komunikativny uz od malicka, nema problem s nadviazovanim novych kontaktov...ale na druhej strane mi je troska luto, ze s nim nie som tolko casu a ze sa nemozme vyvalovat cele dni doma v posteli, nesalime sa tak casto ako predtym...nuz zvolila som inu cestu, ako moja mama...

simona1981
21. máj 2017

Ja by som tiez malinke dieta nedala do jasli na cele dni, no na druhej strane sa pri takychto nazoroch smejem, lebo podla nich su vsetky matky v zahranici hyeny. Tam neexistuje, ze by boli 3 roky s kazdym doma, teda ak ma 3 deti, tak celych 9 rokov bez prace, len sa starat o deti. A pritom tie deti nie su na tom o nic horsie ako nase. Ja osobne som nedala syna ani v 3 rokoch, lebo si nevedel zvyknut. Ale asi som spravila chybu, pretoze doma sa nudil (uz sa nedalo venovat nonstop, ked mate doma babo a potrebujete aj navarit atd). Bud len pozeral telku alebo robil zle. Nenaucil sa vychadzat s detmi, skratka zacalo s nim byt nieco v neporiadku. Nechcel sam jest, sam sa obliekat, boli sme z neho zufali. Potom sme sa odvazili na skolku aspon na pol dna a uplne sa zmenil. Sice vyjednaval a nechcel tam chodit, ale v skolke bol vesely, naucil sa vela novych veci, zacal byt samostatnejsi a aj si vazit viac nas rodicov. Uz doma nerobil iba zle, ale dalo sa s nim skutocne velmi dobre vychadzat. A nie je to nevenovanim. Jeho uz tie iste hry po 4 rokoch doma nebavili. Mali sme plny dom hraciek, no uz mu to bolo malo. A chodit cele dni po hernickach, aby mal zmenu a bol s detmi, tiez nie je riesenie. Takze za mna neprehanat a nehrat sa na lepsie matky, ked ste 5 rokov s kazdym dietatom doma. Kazda musi poznat svoje dieta a vediet, kedy to bude pre neho prinosom. Idealne davat postupne, najprv na 2-3 poldne a potom len doobeda. Lahsie si zvykne a nebude mat taky deficit mamy. Hlavne klud a dat na svoje pocity, nie na natlak okolia ani rady supermatiek na MK.