Kedy skončí plač v škôlke?

miruslb
3. sep 2020

Ahojte maminy. Prosím vás, dokedy cca vaše detičky plakavali v škôlke? Naša má 2 roky a 3 mesiace a ona keď vidí v škôlke plakať deti, tak následne začne aj ona. Možno by ani neplakala keby nevidí druhé deti. Lebo oni niektoré nie že plačú, ale tam je to až hystericky plač, totálna bezmocnosť tých detí. Oni doslova vreštia a kričia úplne z celej sily, dokonca jeden chlapec máva až fialové pery. Tak by som rada skúsenosti od vás, ktoré to máte za sebou, že kedy cca nastáva taký zlom a tie deti sa ukludnia.

evkamotka
4. sep 2020

@hennyinnsbruck drzim palce

stanislavicenka
4. sep 2020

@miruslb NASA bude mat 5, a stale place. A to chodi na 3,5 hodiny.
Je mi to luto, ked ju Tak vidim

andreatytler
4. sep 2020

@ckatka Dakujem. Dobre rady

ivanalik
4. sep 2020

@andreatytler, skúšala som z nevychovy všetko nič nepomáha... Chytí amok a môžeš vravieť a pýtať sa co chceš ☹️
@andreatytler

andreatytler
5. sep 2020

@ivanalik To ma mrzi. Musi to byt tazke. Mna to este len caka o rok. Zijem teraz v Kanade a tu sa deti normalne tesia do skoly. Ked som ja chodila do skoly absolutne nikto sa tam netesil ale to bolo este za komunizmu takze mozno sa to teraz zmenilo a aj slovenske deti sa tesia do skoly.
Bola som na obhliadku niekolkych jasliciek a vsade vravia ako nemaju problem s placom... viem mozu klamat ale fakt je ze tu sa berie skolstvo viac hrou ako pravidlami. V skolach je to podla mna na skodu lebo sa nic nenaucia ale v skolke by mi nevadilo keby sa dieta iba hralo. Neviem.. uvidim...

ivanalik
5. sep 2020

@andreatytler no tu sa nič nezmenilo... Ak to tam mate tak tak závidím a prajem nástup bez plaču a s radosťou... Tu keď je ta Korona tak si nemôžu ani len jednu hračku doniesť s domu na spanie... Môjmu by to veľmi pomohlo... Ale bohužiaľ ☹️

evkamotka
5. sep 2020

@andreatytler no, dala som syna do súkromnej skolky kde sa mu velmi venovali, pomaly modre z neba pre neho robili. Ked som sa pytala preco nechce ist do skolky povedal, ze lebo tam nebude mama a ocko. Takze tak. Ked mu vadi odlucenie, je uplne jedno aky super systém kto ma.
Vo sa tyka zs, este ma to len caka. No kamaratkin syn uz chodi do tej co bude aj nas a velmi si pochvaluje. Sposob vyucby, aktivuty, kruzky, ucitelov. Je nadsena. Skola je nanovo prerobena. A to je obyc sidliskova zakladka. Ja to tak cierne nevidim. Skor skolku, nie kvoli personalu ci priestorom, ale syn proste nezvlada odlucenie

andreatytler
5. sep 2020

@ivanalik to ani aj tu prisne opatrenia koli corone. Hracky si tiez nemozu priniest a ja to chapemnie ale fakt je ze by im to pomohlo velmi. Myslim ze nemas velmi co zavidiet. Tu je materska maximalne 1.5 roka takze pojde do skolky ako 18 mesacny. Je to hrozne skoro ale povedali mi ze starsie deti tak okolo 3 rokov placu viac ako mladsie... mozno preto lebo starsie uz maju svoj rozum a vlastnu volu a tak ju prejavuju tym ze odmietaju ist do skolky.

andreatytler
5. sep 2020

@evkamotka Ak je problem odlucenie tak tam fakt nic nenarobis, len trenovat a zvykat si. Dufam ze to bude uz coskoro.

Skusil niekto uplne zmenit skolku?... nie koli tomu ze mali problem s ucitelmi alebo inymi detmi ale len tak vyskusat ci dieta prestane plakat ak pojde do inej skolky... mozno mu nieco nesadlo... ucitelka, nejake dieta alebo prostredie a mozno ak mu clovek da na vyber lepsie akceptuje tu novu skolku...

eliska13
11. sep 2020

@andreatytler moja kamarátka skúsila štátnu, súkromnú a, keď po 4 m žiadna zmena a dieťa začalo koktat, tak pochopila, že pre ňu kolektív nie je.a to má 3,5 r, tak našla opatrovateľku spolu pečú koláče, vencia psa cíti sa tam dobre ako doma a dieťa ako vymenené.Nie každému vyhovuje nasilu ležať na postielkach, lebo sa musí ležať ci spat.Prave dnes mi posielala kamarátka fotku dcérky ako sa drží dvierok na šatní a nechce ísť k ucitelke.Bud som príliš mäkká, úzkostliva, ale toto by som nikdy pár týždňov mesiacov dieťaťu nespravila.Som rada, že mi syna do škôlky nezobrali a išiel ako starší a aj to mi nevedel odpustiť, že tam musí byť tak dlho.prave včera som čítala tu v poradni psychológicky Vagacovej, že deti sú väčšinou zrelé v 4 r na bezproblémový vstup do škôlky.Ked už, tak iný typ opatrovania minikolektiv, či jednu osobu

andreatytler
11. sep 2020

@eliska13 Dobre vediet... dakujem za spravu.