Koľko platíte za škôlku?

lucinkak87
21. sep 2022

Ahojte, koľko celkovo platíte za škôlku? U nás (štátna škôlka, Poprad) platíme za:
ZRPŠ 25€ za pol rok, 25€ za prevádzku polročne, 34,80€ stravné raz za mesiac, keďže mám predškoláčku tak ešte povinný krúžok 12 € za 5 mesiacov, pracovné zošity cca 8 €, časopis včielka, ten vyjde na cca 16€. Mám 2 dcérky, tej mladšej ešte 25€ raz mesačne za dochádzku a ZRPŠ platím za 1 dieťa. Dokopy to je cca 1 130€ na škôlku pre 2 deti (to nerátam ešte plavecký, korčuľovanie atď). Tak ako je to teda u vás?

botka19
21. sep 2022

@evkamotka sme na vychode,dochadzanie sa asi neoplati 😀

botka19
21. sep 2022

@luliu snad viem,kde mam dieta a to v sukromnej materskej skole (oproti je skolka zriadena mestom)

vevesh
21. sep 2022

Na jednej strane celkovo pri dnesnych cenach to nie je vela. Ale na slovensky plat, ked niekto donesie 500e v cistom...tak je to sakramentsky vela na dieta. Ako, co robia ludia, co na to nemaju? Myslim, ze ich bude co raz viac, co si ani skolku dovolit nebudu moct....

belllinka
21. sep 2022

@botka19 tak to musí byť potom nejaká škôlka dotovaná štátom, nie bežná súkromná

emasss111
21. sep 2022

u nás (južné Slovensko) sa platí 22 eur mesačne školné a strava cca 28 eur mesačne...mne sa to zas zdá byť málo....hlavne to stravné v dnešnej dobe....z tých peňazí (aj keď viem, že sú dotovaní aj štátom) sa nedá navariť kvalitne...ja by som dala aj viac na tú stravu, ale nech sa deti poriadne najedia 🙂

kathhii
21. sep 2022

@lucinkak87
Martin, štátna školka
20€ZRPŠ raz za rok,
Mesačne:15€školné, 6€na pomôcky
Nie sme predškoláci takže nič iné nemáme, žiadne krúžky, časopisy a pod.Strava cca 2eura na deň.
Ale za jasle som platila 250-320euro mesačne aj so stravou, takže je to obrovský rozdiel.

botka19
21. sep 2022

@belllinka to uz netusim,je to najlepsia skolka v okoli a je tam aj dlhy poradovnik. Na priestoroch tu "sukromnost" dost vidno. Cena aj mna prekvapila 😀 a beru deti uz od 2 rokov...

zafir01
21. sep 2022

@lucinkak87 12 eur mesačne škôlka, a cca 30 eur strava. Zrps netuším, vždy to hneď zaplatím, a tento rok ešte neviem, ale marí sa mi, že tiež okolo 20 max 30 eur.
Naša škôlka je dedinská so 4 triedami. Prerobená, zateplena, nové postieľky, interaktívne tabule, vonku veľké nové ihrisko, aj dopravné ihrisko majú... Učiteľky sa im venujú, každú chvíľku nejaké vystúpenie majú, či k nim chodua rôzne divadielka hradené zo zrps, na sviatky, Mikuláš, vianoce, fostavaju rôzne balíčky.
Za tie smiešne sumy, co platím, som maximálne spokojná

evica17
21. sep 2022

@lucinkak87ved to sú ceny za rok aj so stravou, to je v pohode cena, čo by si chcela. Si porataj koľko peňazí vyhodis za somariny ročne, ktoré ti ani nie je v podstate treba.

heleninamama
21. sep 2022

@vevesh 500 eur v čistom rozhodne nie je bežný slovenský plat. Bežný človek bez mimoriadneho vzdelania a ambícií zarobí bez problémov viac. A takéto nariekanie je dôsledok toho, že tento štát sa až nadštandardne stará o tehotné ženy a ženy, ktoré sú na rodičákoch (tehotenské dávky, materská vo výške platy platený RD do 3 alebo 6 rokov dieťaťa.) Tieto ženy sú potom úplne mimo realitu, narobia si detí viac, ako dokážu zvládnuť a náklady na ne zistia až vtedy, keď ich začnú živiť samé. Veď tu často čítam, že nevadí, ak niekto čaká neplánované tretie, štvrté aj desiate dieťa. Podľa tunajšej logiky totiž dieťa nič nestojí - stačí ho kojiť, oblečenie sa dedí a dá sa zohnať zadarmo, rovnako kočík a spotrebné veci, plienky nie sú veľká položka... Mnohé ženy potom zistia, že dieťa stojí peniaze až vtedy, keď začne chodiť do škôlky a potom do školy. A na tieto väčšie deti uz štát kašle, rodičia dostanú 30 eur a deti žijú v chudobe.
U nás je totiž úplne zlá podpora rodín, neberie sa do úvahy zodpovednosť rodiča už pri narodení dieťaťa, (veď prvotné náklady zaplatí štát) nezohľadňuje sa vek dieťaťa a ani jeho reálne potreby. Dieťa si urobí hocikto, kto žije zo dňa na deň a veľa deti majú potom najmä ľudia, ktorí si ich robia kvôli dávkam a ľudia, ktorí reálne zvládnu uživiť 1-2 deti ich majú aj niekoľkonásobne viac.

kikushaa
21. sep 2022

40€ mesacny poplatok za skolku okolo 45€ Strava/mesiac zrps 100€ na rok

heidy222
21. sep 2022

@lucka_ke no, aj ja platím polovicu platu škôlku a druhú polovicu hypotéku 😂

nadazdi
21. sep 2022

@elizabet173 hovorí kto 😅 ty? Okeeeej.. kľudne si to mohli odsúhlasiť na združení, mna to osobne ani nezaujíma, ale tiež som sa dozvedela že majú predskolaci krúžok povinný, tak asi som si to nevycucala z prsta

aliziana
21. sep 2022
totatimeka
21. sep 2022

Môj syn chodí do štátnej škôlky na dedine a platíme cca 35 strava, 16€ mesačný poplatok a ZRPŠ 50€ ročne ale nenosime už navyše žiadne vreckovky, toaletný papier, mydlo atď.

lucinkak87
autor
21. sep 2022

Veľmi by som chcela pekne poprosiť niektoré veľmi múdre mamičky, aby sa zdržali narážok na moju adresu.... Nikde v texte sa nesťažujem, ani nič podobné, je to čisto z informatívneho hľadiska. Sama škôlke a deťom rada pomáham, každý rok nad rámec poplatkov. Tak prosím nesúdiť 🙂

lucinkak87
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinkak87
autor
21. sep 2022

@evkamotka áno, zle som sa vyjadrila 👍 a mne sa to práve veľa nezdá. Preto sa pýtam na porovnanie

lucinkak87
autor
21. sep 2022

@pribinak môj príspevok sa týka mestských škôlok

lucinkak87
autor
21. sep 2022

@zapalkazapalkova ďakujem za pochopenie príspevku bez
zbytočných výrokov 👍🤣

evinqua
21. sep 2022

Bratislava, štátna skolka, 30€ školné mesacne, 45 stravné mesacne, 50 zrps raz ročne, plus pracovne zosity 5e, priadne ak je nejaká akcia mimo skolku platí sa za autobus, niekedy treba priniesť hygienické potreby/mydlo, toaletak, papierové utierky, privítajú kancelársky papier a pod. A ešte 10 e triedny fond raz ročne na mini odmeny v rámci triedy

emine215
21. sep 2022

My sme davali 20€ pomockove jednorazovo, 20€ prispevok na hracky jednorazovo, ZRPŠ cca 16€ jednorazovi, mesacne 20€ za pobyt dietata v skolke a cca 35€ mesacne strava...

pribinak
21. sep 2022

@lucinkak87 ja viem. Píšem ti, že tá suma je smiešna a máš byt spokojná

benny11
21. sep 2022

Každý mesiac 50 € za škôlku, okolo 35 € strava, 20 € občianskemu združeniu...

belllinka
21. sep 2022

@lucinkak87 a čo si vlastne sledovala týmto svojim príspevkom? Veď keďsa ti zdá, že platíš málo a nevieš čo s peniazmi, tak daj napr. na ZRPŠ viac, škôlka sa určite poteší 😂 Či o čo ti išlo?

emlaju
21. sep 2022

Dvíha mi to tlak, ak mamička s 2 deťmi napíše takýto komentár. A čo má robiť rodina so 4, či viac deťmi? Ja som platila za všetky 4 deti, a aj ZRPŠ

emlaju
21. sep 2022

Buď rada, lebo niektorí platia dvojnásobok

dada0902
21. sep 2022

My 20€ mesačne školné 33€ obed

elizabet173
21. sep 2022

@salamistka asi si mala vtedy aj iný príjem, ako majú rodičia dnes, nie?
Ja nechápem, ako môžu byť matky prekvapené z toho, že dieťa stojí peniaze, bolo ich rozhodnutím mať deti, nie? A škôlka je ešte to najmenej

elizabet173
21. sep 2022

@heleninamama perfektný príspevok !!!! 👍👍👍Už tu čítam tento mesiac tretiu tému, aká je škôlka drahá. Idem do vývrtky, keď tam zaradí mamička aj stravu, som zvedavá, čo by doma za tú sumu navarila a či by dieťa doma nejedlo. Že majú stráženie a celý výchovno-vzdelávací- proces grátis, to elegantne obídu. Že ich dieťa tie vreckovky, toaletný papier, vlhčené vreckovky aj minie tiež. Že keď zaplatia do triedneho fondu, tak už nekupujú výkresy, farebné papiere, papiere na kreslenie, farby, štetce, nožnice, plastelínu...Akože KTO by im to mal platiť? Bedákanie, že dieťa v škôlke plače a nechce tam byť vysmiate deväť hodín denne. Veď nastúpi do práce o pár mesiacov neskôr a dám dieťaťu priestor na to, aby si zvykalo postupne. Viem, že sú financie potrebné, že z jedného platu je to ťažké, ale všetky hádam vedeli ešte pred otehotnením, že rodičák je len do troch rokov, či? Že treba aj niečo našetriť, nie sa bezhlavo vrhať do materstva hneď po maturite alebo ešte pred ňou. Uvedomujem si, že nie každej mamičke zamestnávateľ drží miesto, že sú aj ženy samoživoteľky, že nie všetky mamičky sú doma tri roky, ale stále je mimo moje chápanie to, že niekoho prekvapí, že škôlka nestojí desať eur mesačne. Sorry, maminy, musela som. Aj ja som mama