Koľko platíte za škôlku?

lucinkak87
21. sep 2022

Ahojte, koľko celkovo platíte za škôlku? U nás (štátna škôlka, Poprad) platíme za:
ZRPŠ 25€ za pol rok, 25€ za prevádzku polročne, 34,80€ stravné raz za mesiac, keďže mám predškoláčku tak ešte povinný krúžok 12 € za 5 mesiacov, pracovné zošity cca 8 €, časopis včielka, ten vyjde na cca 16€. Mám 2 dcérky, tej mladšej ešte 25€ raz mesačne za dochádzku a ZRPŠ platím za 1 dieťa. Dokopy to je cca 1 130€ na škôlku pre 2 deti (to nerátam ešte plavecký, korčuľovanie atď). Tak ako je to teda u vás?

zorkahorka
21. sep 2022

15 eur zrsp a triedny fond - neviem, ci rocne alebo polrocne. 16 eur vcielka na rok, cca 35 strava. Cez prazdniny nefunguju, takze takmer 400 eur

katuskatt
21. sep 2022

My v Trnava 36e strava, 20e školné a jednorazový príspevok 50e

juliet86
21. sep 2022

900 eur mesacne za skolku

oslo1
21. sep 2022

Londyn, tusim to bolo £65 na den po zlave.

nwnw
22. sep 2022

@lucinkak87 zrps 50€, mesacne 20€ + strava cca 50€. Inak len kruzky a tam je to rozne od 2€ na tyzden a povinne nie su.

lavender273
22. sep 2022

Ja viem ze nemame asi porovnavat zahranice a sk, ja som platila $140 / DEN. Bez stravy. A to bola este jedna z lacnejsich verzii, od statu som nedostala ziadnu fin. pomoc. Bolo to o drzku.

pieksamaki
22. sep 2022

@heidy222 a to je bezne takato platba? Kazda krajina v nemecku ma ine poplatky asi, vsak?

heidy222
22. sep 2022

@pieksamaki áno dokonca každy kraj to môže mať inak. Podľa toho čo som počula v Berlíne sú zadarmo, tak ako napr. Aj vo Viedni

vevesh
22. sep 2022

@pieksamaki aj v ramci okresov mas velke rozdiely. Vsetko zavisi od samospravy. Ale v nemecku je dobre to, ze ked ne(za)robis, skolku ti zaplati stat.
@heleninamama v mojom okoli je to normaln plat nie vs vzdelanej zeny. A kedze vieme, aky su chlapi, je to zalostne malo, ked zena ostane sama. Pretoze je jedno kolko si nasetris pred porodom, moze prist taky zvrat osudu, ze budes zit akurat tak z tvojej vyplaty, ak budes vobec moct pracovat.

vevesh
22. sep 2022

@elizabet173 no, na zapade su sice drahsie skolky, ale ked nezarobis, plati ti ich stat- v tom je rozdiel oproti sk, kde si aj servitky, mydla, pomocky, dobreze nie vlastnu postel musis doniest, zarobis malo, tie poplatky su na sk plat astronomicke a este mas byt rada, ze je dieta v opatere (a ked tu sem tam citam v akej, tak dakujem velmi pekne. Cest vynimkam, ktore to robia srdcom).

pieksamaki
22. sep 2022

@vevesh a ktory kraj je taky najlepsi na zivot v de?

vevesh
22. sep 2022

@pieksamaki tak to velmi prevelmi zalezi od tvojho platu. Ak nezarabas dobre, ze by si sla do vypomoci statu, tak vsade. Ak zarabas dobre, tak do velkomiest ako düsseldorf ci hamburg. Do dedinsky leziacich ja osobne by som isla iba schleswig-holstein alebo nrw.

petka552
22. sep 2022

@lucinkak87 Košice: 20e za školku, 24e strava, zrpš na pol roka 35e