Komentáre učiteľky v škôlke

cipina
29. jan 2023

Ahojte maminy, idem sa poradiť. Ide o to, že keď majú byť prázdniny v škôlke, tak učiteľky v MŠ volajú rodičom, či ich prihlásia cez prázdniny do zbernej škôlky. Už 2x sa mi stalo, že keď som povedala, že áno moje dieťa bude v zbernej škôlke a prihlasujem ho, tak začala mať reči že nevie, ktorá škôlka to bude (ja že ok veď zaveziem ho kde bude treba), ale bude tam sám, veď on je zvyknutý, že on je jediný prihlásený atď. Pred Vianocami sa ma snažila presvedčiť, že nech ho ten týždeň nechám u babky. To však nejde nakoľko má svoj vek a zdravotné problémy a hlavne to nie je jej povinnosť starať sa o moje dieťa. Nechápem, čo tým sleduje, keďže nikdy to nebola naša škôlka, čo bola cez prázdniny otvorená.
Už som rozmýšľala, že pôjdem za riaditeľkou, alebo to vykomunikujem priamo s učiteľkou, ale je mi to neprijemné, hlavne preto, že neviem prečo to tak komentuje a má tie reči. Možno by to bolo najjednoduchšie ignorovať? 💁🏼‍♀️

doriiis
29. jan 2023

Áno,presne,ignorovať.Strucne,vecne a jasne si dohodnúť potrebné veci,odzdraviť a zložiť.
Ono vieš,niektorí ľudia majú potrebu komentovať úplne všetko,aj to,čo sa ich vôbec netyka

pribinak
29. jan 2023

@cipina prihlás dieťa a hotovo. Ďalej nediskutuj.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oslo1
29. jan 2023

Normalne ked nabuduce ucitelka zacne, tak jej povedz, ze jej dakujes za prejaveny nazor, ale syn do skollky Bude chodit aj cez prazdniny. A nediskutuj.

mogaa
29. jan 2023

@cipina tak z pohľadu učiteliek je to pochopiteľné....jednoducho ak aj je otvorená zberná škôlka,má svoje kapacity.....okrem iného čím menej prihlásených detí, tým menej otvorených tried a aj učiteľky chcú mať volno aj oni majú doma deti ktoré majú prázdniny - takže je to pochopiteľné....

cipina
autor
29. jan 2023

@mogaa akoze chapem ze aj ony maju deti, a jasne, ze chcu mat volno, ale to je vec toho, ci si zoberu dovolenku alebo nie, a nie toho, ci je nejake dieta prihlasene cez prazdniny do zbernej skolky

eeffka
29. jan 2023

@cipina ony to skusaju stale. Vobec si to nepripustaj, normalne sa opytaj ci takyto pokyn ma od riaditelky a myslim ze tam debata skonci. Pravo na to nema a nie kazdy ma inu moznost ako skolku.
Ale!!! Rozmyslaj co budes robit po 1.triede v lete. To je 8.tyzdnov a ziadna zberna skola.

cipina
autor
29. jan 2023

@eeffka cez leto sme to riesili dovolenkou resp dennymi tabormi, a na tie to vidim aj ked bude skolak. Ja napr inu moznost nemam nakolko som v skusobnej dobe a dovolenku proste mat nemozem.

eeffka
29. jan 2023

@cipina ja ta chapem, tiez som mala male deti, ale mala som dedkovcov,dokonca 3 moznosti a bol to zahul plus velky rozdiel medzi detmi tak som mala zle leto len 2x

martinkatinka
29. jan 2023

@cipina tak ci dostanu dovolenku je zavisle od toho, kolko deti bude chodit do skolky. Takze sa snazia presvedcit, aby si mala dieta doma, ked mozes.
Normalne strucne, jasne, nediskutovat. Aj tu je to zbytocne.

oli18
29. jan 2023

Toto je asi celoslovensky fenomen. To iste hovorili nam a nakoniec ozaj v skolke boli len 4 deti. Nebola to zberna skolka, ale povodna. Ja som doniesla vnuka a ucitelka sa ma opytala, preco som mu nedoniesla obed. Ze oni pre 4och ziakov nevaria. Prisla som domov a zavolala veduceho odboru skolstva MU, ktory je zriadovatelom. Varit musia aj pre 1 skolkara. Hned zjednali napravu a zo skolky volali matke, ze varit budu.
Druhy vnuk chodi do sukromnej skolky a tam mi zase ucitelka o 15,30 hod povedala, ze preco som pre neho dosla tak neskoro. Ze uz je posledny. Ake bolo moje prekvapenie, ked nam asi 4 deti kyvali z okna 😄.

kris_tin257
29. jan 2023

Ignoruj to, u nás to isté pred vianocami sme ho prihlásili do škôlky a sama riaditeľka nás odhovárala že to nie je pre dieťa dobre ísť do inej škôlky a že bude jediný že ho nemáme dávať... Malému sa v novej škôlke páčilo ešte viac ako v pôvodnej 😊 očakávame že cez leto to budú zas naťahovačky s nimi že nás budú odhovarat ale kašleme na to, malému to neurobíme žeby sme ho nechali doma, on škôlku má veľmi rád jemu by to veľmi chýbalo

mogaa
29. jan 2023

@cipina nemáš uplne tak pravdu....zobrať dovolenku v škôlke nie je také ľahké, škôlka nemá náhradné učiteľky ktoré pracujú ak má niektorá z nich dovolenku alebo je PN.....je to presne ako v inej práci ktorá musí cez prázdniny fungovať, tiež by chceli mať všetky čo majú deti dovolenky ale to proste nejde....učiteľky pracujú aj cez 2mesace prázdnin, len sa prestriedajú v zbernej škôlke...len je rozdiel či je prihlásených 200detí alebo 100detí...nefunguje to že vždy robia len učiteľky tej zbernej škôlky...u nás pod 1 škôlku patria 4elokované pracoviská, ak je otvorené len 1pracovisko, musí byť počet prihlásených detí z tých 4pracovísk len 1/4 z každého....a napr.cez leto sa tam streiddajú aj učiteľky z iných elokovaných pracovísk.....

cipina
autor
29. jan 2023

@mogaa dakujem za vysvetlenie. Aspon uz viem co tym sleduje. Bohuzial ked chce bezny clovek neucitel v praci dovolenku musi si ju tiez dopredu naplanovat, taktiez musi byt zastupitelnost (ak nie je moznost HO), a proste ked ma jeden v praci dovolenku, niekto iny ju mat nemoze. Proste ony by mali respektovat rozhodnutie rodica a nie ho silit pasivo-agresivnymi recami.

mogaa
29. jan 2023

ono je to zložité v tom, že zberná škôlka má možnosť otvoriť triedy len pre určitý počet detí a to sú deti z viacerých škôlok....v dnešnej dobe keď mamičky pracujú si žiadna nemôže brať dovolenku na celý čas prázdnin, takže musia využívať všetky mamičky škôlky aj počas prázdnin - a to už je problém...zberná škôlka má svoje kapacity a môže zobrať len určitý počet detí z viacerých škôlok - a tu je ten problém.....je rozdiel ak je zbernou škôlkou pre 2 alebo 4 pracoviská.....u nás to napr. v lete poriešila raditeľka tak, že do zbernej škôlky dala študentky, lebo učiteľka mala riadne nahlásenú dovolenku a druhá bola na dlhodobej PN....bola to katastrofa.....

mogaa
29. jan 2023

@cipina lenže rešpektovať rozhodnutie rodiča teda že dieťa bude chodiť do školky je nereálne v prípade ak 3/4 rodičov chcú škôlku aj počas prázdnin....aj ite učiteľky v škôlkach sú zamesntnanci a potrebujú si čerpať dovolenky aj to sú zamestnanci čo majú nárok na PN či OČR.....a zohnať volnú učiteľku ktorú škôlka zamestná len počas prázdnin je nereálne...zároveň nemôže platiť škôlka učiteľku ktorá tam bude len že v prípade výpadku zamestnanca ho bude zastupovať.....

mogaa
29. jan 2023

@cipina ja už som písala že naša malá bola cez prázdniny v zbernej škôlke...učiteľka nemala dostatok personálu lebo jej 2 učiteľky čo nemali mať dovolenky vypadli....tak to riešila tým že do tried dala učiteľku a 1 študentku...problém bol ten že učiteľky nerobia celý deň ale sa striedajú, čiže v triede bol čas kedy bola na deti študentka sama, raz sa to stalo tak že že bola sama s deťmi celý deň....čistá katastrofa z toho bola, malú strašila že ak nebude jesť vezme ju strašidlo a cez spánok ju dala bokom od detí lebo sa hrala s nohami....a bola to kočka čo študovala za VŠ zdravotnú školu 1rok, mala prázdniny...neškolený personál narobí viac škody ako úžitku....školený personál si tiež musí vyčerpať dovolenky a kedy inokedy ako cez prázdniny....počas roka je tiež problém lebo v triede zostane miesto 2učiteliek len jedna a tá ťahá aj za druhú......

gertrudaosem
29. jan 2023

@cipina pre mňa za mňa nech je tam aj samé tvoje dieťa
A sťažovať sa treba u prezidentky, prosim

marsmykkok
29. jan 2023

@cipina Ja sa väčšinou zastávam učiteľov, ale tu je učiteľka cez. Lebo žiadny rodič nedá z rozmaru dieťa do inej škôlky ak by mohol byť doma s rodičom alebo iným príbuzným. Deti potom tiež riešia, že prečo inde majú chodiť, iný kolektív, prečo sú staršie-školáci doma a aj spolužiaci zo škôlky. Teda ten jej nátlak mi príde cez a normálne povedz, že si sa vyjadrila a keby máš inú možnosť, riešiš to inak, ale nemáš.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurora33
29. jan 2023

@elizabet173 ano suhlasim a ešte koľko je takých matiek.

angela85
29. jan 2023

Ja som mala niečo podobné,tiež na mňa išla že veď babka sa postará a ja jej naspäť,že ja som rodič a je to moja povinnosť,a nie starých rodičov,dosť že nám pomáhajú s deťmi keď nám nedajú dovolenku na prázdniny. U nás je škôlka zatvorená tak ako škola,žiadna škôlka cez prázdniny a chceli dať ešte nejaké voľno navyše

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angela85
29. jan 2023

@elizabet173 no sme malá dedina,malo deti v škôlke. Škôlku aj druzinu máme otvorenú 7:00-15:30. Všetky prázdniny zatvorené. Ženy čo majú mužov v zahraničí a nemajú starých rodičov tak ostávajú doma,aspoň do konca škôlky,alebo robia v školstve,či sú na materskej. Ja mám šťastie, končím o 15:00 a robím po-pia. Muž zoberte do škôlky a ja zo škôlky. Manžel ťahá Vianoce plus týždeň boli chrípkové a týždeň v lete spoločná dovolenka a ja sa snažím jarné a tri týždne v lete. Potom dva týždne jedna babka a dva druhá babka. Syn keď je chorý,ale nie vážne,vie byť aj sám doma. Prázdnin dokopy cca 13 týždňov a ja mám 5 týždňov a muž živnostník. No ľahké to určite není. Ale snažíme sa čo najviac byt s deťmi my. Našťastie nebývajú často chorí. Dcéra tento rok dva krát. Raz cez jesenné prázdniny,bola som ja a potom svokra a druhýkrát cez vianočné,to bol muž doma.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz