Kvety alebo niečo sladké pre pani učiteľku

lastqueen
3. sep 2023

Dobrý deň prajem chcem sa spýtať ako všetci dobre vieme zajtra začína škola 🙌😄 môj syn je pripravkar v materskej škôlke ako to mám kúpiť kvety alebo niečo sladké pre pani učiteľku ? Pointa je tá že neviem či škôlkari nesú kvety a čo sa týka oblečenia tiež neviem či slávnostné ho mám obliecť košeľa atď... Alebo stačia ryfle tričko.... Ďakujem 🙂

jesenzima
3. sep 2023

Kvety ani nič iné na zajtra nekupujem a obliekam do teplákov a trička. ...

janka54321
3. sep 2023

@lastqueen ja uz mam.sice tretiacku, bude mat teraz novu pani ucitelku a kvety berie.a. aj.vychovavatelke a bude sa obliekat slavnosnejsie...cize teplaky by som.ani prvy den do.skolky nedavala

lastqueen
autor
3. sep 2023

@janka54321 áno toto viem že žiaci prvého stupňa by mali niečo doniesť aj čo sa oblečenia týka len neviem či to platí aj v škôlkach.

lastqueen
autor
3. sep 2023

@jesenzima ja to tiež tak vidím 😉

pribinak
3. sep 2023

@lastqueen nie slávnostne. Niečo v com sa bude cítiť dobre a pohodlne
Kvietok môžeš a nemusíš

macatt
3. sep 2023

@lastqueen máme prípravkárku a ,,nové,, p.učiteľky, berieme každej kvietok a čokoládu, budeme kresliť ešte každej obrázok a obliekame šaty✌🏼

januska12323
3. sep 2023

Kvety môžeš a nemusíš. Dieťa obleč hlavne pohodlne a nech v tom môže ísť aj na dvor.

beata_k
3. sep 2023

@lastqueen Nic neberieme. Iba na konci roka. Oblieka teplaky a tricko. Ucitelkam je to jedno.

stanulienkat
3. sep 2023

Ak kúpiš jeden kvietok nič nepokazíš, ak nekúpiš vôbec nič, taktiež nič nepokazíš. Uplne slávnostne ho obliecť nemusíš, stačia rifle a nejaká pekná košeľa, alebo pulóvrik. Dieťa by si malo odmalička zvyknúť, že na niektoré udalosti sa ma človek slušne a slávnostnejšie obliecť. Je tu niekoľko dní táto téma ako sa obliecť na prvý deň do škôlky a do práce. Veľkej časti mamičiek to je úplne jedno, že pošlú dieťa do školy ako z asociálnej rodiny. Príde im úplne normálne, že tam idú v teplákoch, starých tričkách, v roztrhaných šortkách... Stále platí, že šaty robia človeka. Vyrastá nám generácia detí, ktoré nevedia a netušia (pretože ich to nemá kto naučiť) ako sa majú správať a ako sa majú vhodne a slušne obliecť. A verte mi, že tí druhí ľudia si to všímajú, je to aj prejav úcty voči tým učiteľom, že tam neprídete ako taki sedláci v montérkach v teplákoch.

maranco
3. sep 2023

@lastqueen keď si sa spýtala syna či chce odniesť pani učiteľke kvietok, alebo sladké, alebo nič čo ti povedal?
Podľa odpovede sa zariaď.
Načo dávať dar z donútenia, lebo pani na MK napísala, že má toto zobrať 🙂 to neurobí radosť a dieťa dokáže povedať ako to cíti/chce.

lastqueen
autor
3. sep 2023

@maranco veľmi pekne napísané teraz som sa ho spýtala že chce jej kúpiť čokoládu pod tou podmienku že čokoládu dostane aj on 😂 haha..

janka54321
3. sep 2023

@lastqueen robim v skolke, nie ako pedagog...slusne obliect a kvetinka

zorkahorka
3. sep 2023

Kvet nekupujem. Starsieho syna som pred rokmi vyfesakivala do kosele a nevedel sa z nej chudak vyzluect na spanie a obluect. Aj ucitelky pivedali,ze koselu nie. Takze mladsiemu davam teplaky a tričko

ekaterinak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz