Logopédia u predškoláka

miska7754
8. feb 2024

Ahojte chcem sa spýtať dneska mi učiteľka v škôlke povedala že nemusia malého zobrať do školy kôli reči pritom chodíme na logopediu aj cvičíme poctivo doma ale že do septembra pocvici ešte že nemusia ho do školy zobrať kôli reči pritom už ide mať 1 septembra 7 rokov stretli ste sa s tým

klementinka58
8. feb 2024

Moj ide mat tiez v sept 7 rokov a logopedicka nam odporucala odklad. Do skoly ho vezmu lebo skolska dochadzka je povinna len moze tam mat problemy

miska7754
autor
8. feb 2024

@klementinka58 no veď áno ale učiteľka hovorila že mám povedať že je veľmi šikovný a že to docvicime ešte lebo fakt ho vždy vychovali učiteľka že aj poruzumie úlohe aj múdry je že stačí mu len raz vysvetliť len môžu mu dať odklad

klementinka58
8. feb 2024

Ved ale tu sa musis rozhodnut ci ppjde do skoly ci mu das odklad..testy skolskej zrelosti budu mat alebo mali tam sa ukaze ako je na tom.

klementinka58
8. feb 2024

Logopedicka odporuca odklad? Co ma v sprave napisane?

mogaa
8. feb 2024

@miska7754 už len to, že nehovorí správne značí že bude mať problém napr.s čítaním....učiteľka nebude prihliadať na to že nemá správnu výslovnosť....

miska7754
autor
8. feb 2024

@klementinka58 nič nemá v správe napísané normálne veď testy ešte nemali chodíme na logopediu logopedicka nevravela že odporúča odklad to učiteľka mi vravela že škoda by bola veľká keby ho nezobrali do školy kôli reči lebo ze je veľmi múdry a rozumný porozumieť hneď.na prvý krát úlohe ale že môžu ho nezobrat kôli reči a veď keď spraví tie testy to sa asi pred zápisom robia však tak ho zoberú ci

miska7754
autor
8. feb 2024

@mogaa ako on hovorí pekne ale dakedy sa mazne a keď ho nezoberu tak bude pokračovať normálne v škôlke veď ide mať sedem rokov prvého septembra

klementinka58
8. feb 2024

@miska7754 do skoly vezmu kazde dieta🙄

miska7754
autor
8. feb 2024

@klementinka58 no tak čo mi to učiteľka teraz vravela nechápem :O

klementinka58
8. feb 2024

@mogaa no ved ak ho integruju tak ucitelka prihliadat musi. Teda neviem co ma za dg toto dieta ci oneskoreny vyvin reci, rotacizmus alebo nieco ine

klementinka58
8. feb 2024

@miska7754 a logopedicku spravu si videla? Aka je dg , ked tam chodite musi to byt v sprave uvedene

mogaa
8. feb 2024

@miska7754 tak do zápisu sú ešte viac ako 2 mesiace...ak sa mazne, treba ho opravovať a hovoriť mu aby sa nemaznal že či chce ísť do triedy k najmenším deťom čo sa maznú....

miska7754
autor
8. feb 2024

@klementinka58 on proste š č ž nevedel ale už vie lebo cvičíme a r nevie povedať zatiaľ

klementinka58
8. feb 2024

@miska7754 a sklonuje spravne? Ak je tp len č š ž tak to bude v pohode

miska7754
autor
8. feb 2024

@klementinka58 sykavky nevedel š č ž ale už vie lebo cvičíme a r nevie

klementinka58
8. feb 2024

Moj ma oneskoreny vyvin reci , sklonuje zle tak preto odklad. Tam je aj predpoklad ze bude mat svvp v buducnosti. Ja pracujem ako spec pedagog tak mam v tom prehlad

tetapetra
8. feb 2024

@miska7754 učiteľka je premudrela, kašli na ňu. Ak nabehli sykavky a má správnu gramatiku, je všetko ok. R doladite. Keď dáš dieťa na testy,tam sa zistí jeho zrelost. Bežné nastupujú deti, ktoré majú zlú výslovnosť.

miska7754
autor
8. feb 2024

@tetapetra áno? Veď to ešte docvicime do septembra veď cvičíme kazdy deň okrem víkendov a je to lepšie skúsim sa zajtra spýtať logopedickz akurát máme o 8.00 logopediu

tetapetra
8. feb 2024

@miska7754 určite sa spýtaj,za to na čo nedáš. Čo si myslí o zrelosti tvojho dieťaťa. Niektorí aj vedia spraviť test čitateľskej gramotnosti,alebo niečo podobné.ale zase nechcem tlachat lebo neviem presne názov

kacena4
8. feb 2024

do skoly ho vezmu neboj, najma ak mal odklad. ucitelka to skor myslela obrazne. hodl s takotou recovou vadou bude mat velmi tazku skolu, neviem ako zvlada fonematicke uvedomovanie (urcovanie prvej a poslednej hlasky v slove, ci pocuje rozdiel v slovach) ale ak ma s tymto problem bude mat problem s citanim a pisanim drzim palceky

mabenn
8. feb 2024

R neviem povedat doteraz a to mam 37r

simkids
8. feb 2024

moja mala problem so s,c a š, č a samozrejme r, na logo zacala chodit az v maji a v sept nastupila do skoly. Nikto neriesil, len nam povedali na zapise, ze by sme mali zvazit logopediu, ale prijata bola. R nevie este stale povedat, nerobi jej to problem. Informuj sa u logopedicky, ci to vidi ako problem, inac sa s tym netrap ze to by mal byt dovod na neprijatie a duplovane ak logopediu navstevujete, takze to riesite

mogaa
8. feb 2024

@klementinka58 ak len nesprávne vyslovuje niektoré hlásky, tak to nie je diagnóza.....oni cvičením nabehnú sami....

miska7754
autor
8. feb 2024

@mogaa áno áno tak tak veď cvičíme kazdy den

miska7754
autor
8. feb 2024

@simkids aha no tak nvm čo riešia chodíme na logopediu cvičíme takže. A keď píšu diktáty alebo dáke spoluhlásky vie napísať podľa počutia áno ci

simkids
8. feb 2024

@miska7754 ano, nema s tym problem vobec