Májové deti a škôlka

mirkakab
1. jún 2012

ahojte, chcem sa opýtať, ako to funguje u Vás zo škôlkou? Dcera mala 24.5. tri roky a nechceli mi ju zobrať do škôlky, že až od septembra. Riaditelka mi povedala že má plný stav, že jedine že sa dohodnem z inou mamičkou a deti si "vymeníme". stretli ste sa s takým postupom už?

titkovamiriam
1. jún 2012

u nas beru deti vzdy len od septembra.

karmelka77
1. jún 2012

@mirkakab je to normalne, ked su plne stavy az od septembra beru, naozaj iba ked je niekde volne miesto vtedy zoberu aj mimo....bohuzial je to tak, ja mam apriloveho a to iste nas caka

mirkakab
autor
1. jún 2012

ako to potom riešite? vybavíte si ten neplatený rodičovský čo je až do šiesteho veku dieťaťa?

titkovamiriam
1. jún 2012

@mirkakab ja som pri starsich/januar,april/ mala maminu a pri marekovi/jun/svokru 🙂 ,este horsie to maju mainy ktore deti su narodene po 31.8.-niektore vlastne cakaju skoro dalsi rok 😠 u nas je to s umiestnenim do skolky malý zazrak-esteze už končíme 🙂

jaaty
1. jún 2012

@mirkakab naša Hanka práve kvôli tomu nastúpila do súkromnej škôlky, s tým, že som plánovala ju dať od septrembra do štátnej škôlky. Boli sme však veľmi spokojní, tak sme zostali naďalej v súkromnej škôlke 🙂

mirkakab
autor
1. jún 2012

@titkovamiriam Je to na porazenie, ale že až takto som netušila 😒 staršia bola v auguste, tak to bolo v pohode od septembra, a teraz som zostala zaskočená, že mi ju nezoberie ....... tak našťastie mam kamošku, ktorá si nechala syna doma kvoli mojej malej, aby som ju mohla dať od pondelka. Tak zase jeden ústretový krok mamičkám ktoré končia materskú ☹

martinkatinka
1. jún 2012

My sme aprílový a budem to riešiť tak, že ho dám do školky skor, keď bude mať v apríli dva roky, potom v septembri ho dám už do školky.

mirkakab
autor
1. jún 2012

@jaaty no aj to je riešenie ale nie v mojom prípade. musela by som ju voziť do mesta a staršia chodí tu u nás do škôlky, tak som chcela nech sú spolu ......... práve sa mi problém vyriešil, som rada .

mirkakab
autor
1. jún 2012

@martinkatinka U nás skôr nehrozilo, až od troch rokov, inak už by dávno chodila 🙂

luciferkax
1. jún 2012

môj je síce augustový, ale kvôli zdrav. stavu som hoc hcela dať od marca do škôlky, tak som ho zapísala vlastne už od septembra 2011, prijali ho a potom som mu dala odklado do marca...

ivett1
1. jún 2012

@mirkakab ahoj, v našej mestskej časti-len od septembra...v podstate kopírujú školský rok 😉 ...ak teda dávate dieťatko do štátnej škôlky...

ivett1
1. jún 2012

vo februári v roku, keď som chcela dať synčeka do MŠ (a končila mi RD), tak sme podali prihlášku, v apríli nám prišla odpoveď a v septembri začal chodiť do škôlky...ja som 1. augusta nastúpila do práce...(celý august boli obe deti "na prázdninách" na striedačku týždeň u jedných starých rodičov, potom u druhých starých rodičov - s tým, že vždy po robote sme ich vyzdvihli a cez noc boli doma a ráno sme ich tam zase odviezli, alebo sme s nimi prespali u babky a dedka a ráno sme išli do práce cca 50 km...potom ešte dva týždne dovolenkovali s ocinkom a potom už bol konečne september... 😵 )

titkovamiriam
1. jún 2012

@mirkakab a to sa este niektore deti nedostnu ani ako 4r-vzdy maju prednost predskolaci a az potom kolko ostane pre ostatných,a to mame v obci 3 skolky a uz aj niake sukromne a stale je malo a to nehovorim ze prve triedy su uz po 6-8 tried

rebecca2006
1. jún 2012

@mirkakab závisí to od toho, aké stavy majú v škôlkach. Ja pochádzam z východu, kde je to relatívne v pohode,
moje kamošky umiestnili aj dieťa pred 3 rokom, dokonca si kľudne pokračovli v rdičovkej dovolenke až do 3R, chodili cvičiť, na angličtinu...... Teraz žijem v satelite pri BA, a tu je to vážne, v najlepšom prípade vezmú 3-ročiaka od septembra, aktuálne pobrali dokonca v škôlke, kde me sa hlásili,len dete narodené v apríli, tzn., u nás by ti ju nevzali ani od septembra......Pokiaľ viem, maiminky ro rešia babkami, svokrami, auparkami alebo na pár mesiacov súkromným zariadením.