Mám dať 2,5-ročné dieťa do škôlky?

12. sep 2023

Žienky, poraďte, či áno alebo nie. Syn 2,5 ročný nastúpil do škôlky a na 3. deň ochorel (sopeľ, horúčka necelý deň). Prešiel presne týždeň, malý už nevie, čo so sebou, tak vystrája. Rada by som ho už dala do škôlky, no ešte stále mu treba raz za čas vyfúkať noštek, má priesvitný, taký hustejší naťahujúci sa soplík (čiže nie tekutý ako voda), nekašle vôbec. V škôlke majú vyvesené, že nesmú ísť s bielym a zeleným sopľom, čo on nemá. No aj napriek tomu mám dilemu. Čo vy na to?

slavomira236
12. sep 2023

Potrebujes ist do prace? Ak nie nechaj ho doma nech sa dolieci lebo hned chyti nieco dalsie. Moj syn ked mal sople islu aj 2tyzdne z neho uz mi sibalo z toho smrkania odsavania

mamickalisticka
12. sep 2023

Nechcem strašiť,ale toto bude trvať tak do mája, každý druhý týždeň sopel.. buď doliečiš a o dva týždne znova, alebo ho dáš do škôlky aj so soplom a tak ho aj tak chytí znova..je to na slučku

rebellefleur
12. sep 2023

Poviem ti svoj nazor - aj napriek tomu, ze som pracujuca matka, deti som vzdy dala do skolky az ked boli uplne zdravi, bez najmensieho zakaslania alebo soplov hocakej konzistencie & farby. A vies, na co som mala najvacsie nervy? Ked som si to s kazdym povinne odkrutila dva tyzdne doma a po troch dnoch zasa ostali doma chori, lebo v skolke bola tretina deti s obcasnym soplom,kt nakoniec tak ci tak ostali doma chori

taktotedanie
12. sep 2023

Das ho a za 3 dni ho mas zase doma

amelia89
12. sep 2023

@rebellefleur tento nazor sa tu nenosi,minule som napisala ze to uplne chapem ze nie vzdy sa to da,kazdy mame svoje starosti ale ze ma to hneva ze deti chodia do skolky chore tak ma zvozili ze som hystericka zo soplikov,ze deti maju sopliky stale a ze neviem budovat imunitu detom 🤷🏽‍♀️
pritom nemuseli by ich STALE MAT keby neboli STALE CHORE deti v skolke ….

rebellefleur
12. sep 2023

@amelia89 vies co,preto som napisala,ze som pracujuca matka. Taktiez som mala stres, pravidelne volat do prace, ze opat musim ostat na ocr, ale jednoducho ked raz dieta nie je ok,nebudem ho cpat do skolky,lebo dieta,kt nie je uplne v poriadku, skor ci neskor aj tak ostane chore doma,ale kym sa tak stane, stihne nakazit aj ostatnych.. obrazne povedane, sampus som otvarala, ked prisiel mladsieho posledny den v skolke 😁

nikpa
12. sep 2023

Akože vystrája tak rada by si ho už dala do škôlky, inak povedané, rada by si sa ho už zbavila. Nevadí, že má stále sopel a potrebuje sa ešte doliečiť a nakazi polku triedy... 🙄 takéto matky zbožňujem. A poviem ti asi novinku, nasledujúci rok budete doma chorí stále.

autor
12. sep 2023

Ďakujem vám za vaše odpovede. V podstate som si len nebola istá, či takýto soplík, ktorý ešte má, je už v pohode alebo ešte nie je... Určite nechcem, aby niekoho nakazil (doma nenakazil nikoho, a to ja väčšinou schytám všetko), a taktiež nechcem ani jemu samému uškodiť. Chcela som len počuť vaše názory, keďže pre mňa to je "škôlková premiéra".
@nikpa: Aj tebe ďakujem za "milý" komentár, nikde nepíšem, že by som sa ho už rada zbavila, išlo mi skôr oňho, aby mal konečne zmenu prostredia... myslím, že som ho nechala doma už dosť dlho, ale nemám absolútne žiaden problém si to zariadiť v práci aj naďalej, keďže vďaka mamičkám vyššie bola moja dilema "rozlúsknutá" 🙃 Peace ☮️✌️