Ako liečiť husté soplíky u ročnej dcérky?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

staršia dcérka nastúpila do škôlky a po týždni doniesla nejakú virózu. Jej za 2 dni nič nebolo, ale mladšia ročná má už týždeň husté žltkasté soplíky. Choroba jej začala dvojdňovou horúčkou. Tá prešla a ostali len soplíky. V kuse jej tečie z nošteka. Pri dojčení jej to tam v kuse chrčí. Inak je čulá a veselá. Naša doktorka nám len po telefóne predpísala Pamycon. Ten berie od pondelka 3x1 kvapku a včera večer som jej nasadila Fenistil. Noštek pravidelne odsávame.

Môžem jej nejako ešte pomôcť, aby ju to skôr prešlo?

Idú jej aj hore 4 zúbky.

Ďakujem

Dobrý deň,

najdôležitejšie je odsávanie + už učiť fúkať noštek + môžete zaradiť inhalácie Vincentkou. V prípade choroby 3x denne 10 - 15 minút. Potom preventívne denne (pokojne aj staršiu 1x denne 10 minút).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas