Mám dať dieťa opäť do škôlky, keď je každú chvíľu choré?

sante81
29. nov 2012

chcela by som vás poprosit o názor, alebo ak ste mali niektorá podobnu skusenost, ako to riesit. syn nastupil v septembri do skôlky, do vtedy ako 3 ročny bol chory iba 2x a antibiotikám sme sa uspesne vyhybali. a tu nastava aj môj problém, zo septembra v skôlke 5 dni, potom sopel, následne kasel a skončilo to zápalom priedusiek a streptokokom. po 3 tyždnoch som ho zdravého dala do skôlky opat a vydrzal az 4 dni a ten isty priebeh. doma skoro mesiac. v novembri sa to celé zopakovalo znovu, + teploty, v poradí uz 4 anitibiotika za necelé 3 mes, a sme doma uz mesiac. doma mam ešte 5 mes dcérku ktoru nakazil uz 2x, ale u nej to nemalo az taky priebeh. a tu nastal aj môj problém, či dat dieta naspat do skôlky alebo nie. U nas to funguje tak, ze učitelka vezme bez problémov dieta ktoré kasle, ktoré je evidentne choré a mamička jej ešte podá anitibiotika, a ked sa jej opytam prečo to takto riesi - tak odpoved je ze ona chodí do práce a nemá kde nechat dieta. Doktorka mi dnes povedala, ze z obvodu kam patríme chodia deti choré s virusom a so streptokokmi do skôlky bezne, ze mamičky sa tym ešte v ambulancii aj chvália, tak kde je potom chyba? v učitelke? Mám sa stazovat? Mam ist za riaditelkou? Ako sa budu potom spravat k mojmu dietatu? Riesim dilemu či ho tam vôbec este dat, aspon aby vianoce neboli zase stravené v čakárni a hlavne na pohotovosti, alebo si pohovorit s učitelkou, mali ste niektorá podobny problém? mam chut ist do skôlky narobit prievan, lebo takto uz 3 mes sedím s 2 detmi zavretá doma. dakujem za vás názor alebo radu ak máte podobnu skusenost.

sorciera24
4. dec 2012

@erika71 a materske mlieko im nerobilo problem? lebo ak nie, tak potom moze byt problem prave v kravskom mlieku.....neznasa mozno bielkovinu kravskeho mlieka (vela deti to ma).....kozie ma ale uplne ine zlozenie a neobsahuje tuto bielkovinu, kedze je kozie;) (cize preto jej mozno aj jogurty robia zle...ak kupujes teda tie klasicke, lebo vacsina je yvrobena z krav. mlieka.....).....mozno by to fakt chcelo vyskusat toto.....

erika71
4. dec 2012

jogurty kupujem tie drahšie, kvalitnejšie a materské mlieko im veľmi vyhovovalo obom, syn do 3 rokov a dcérka do roka a pol bola dojčená. Asi sa popýtam v dedine na kozie mlieko . Ale asi sa začnem viac vrtať v týchto fórach , lebo niektoré mamičky majú dosť prekukané veci a dobre radia. ,hlavne zo skúseností. Takže ďakujem .

lulu65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
electra11
8. dec 2012

@alena16 nemala som v umysle "rypat", ale nepacil sa mi tvoj posledny prispevok, co som mala pod nosom, asi ani adminovi, kedze bol zmazany.. a ked som si zbezne pozrela ostatne tvoje prispevky zdalo sa mi nemiestne vypisovat inym mamickam ake su priblble ze si sedia doma s detmi a veria, ze im "chlap bude verny a bez slova na ne zarabat" alebo nieco v tom style, nechce sa mi tu listovat a citat to znova... 1. tento prispevok iste nebol vytvoreny pre podobne rady .. 2. iste vsetci mozeme rano vstat s myslienkami ako "jaj, uz zas som o den starsia, musim sa pozriet v zrkadle ci mi nepribudol sedivy vlas" .. "jaj dnes ide zas do prace, ktovie koho tam stretne, mala by som si napudrovat nos".. "jaj, zajtra moze spadnut meteor a znicit planetu" (mna deti "vykopnu z postele" a to je posledne naco mam cas mysliet, ty nie?) .. ludia sem chodia preto, lebo chcu to najlepsie pre svoje dieta a poradit sa prave o tom.. a maju deti preto, (mozno som naivka ale i tie "neplanovane" a nase boli dve neplanovane :P to tretie iste, budem ho mat po sterilizacii co som si mimochodom zaplatila a velmi sa "tesim na treti cisarsky", ale to je ina historka.) , ze su presvedcene, ze z nich raz budu skveli a dobri ludia.. asi mamicky ktore maju svoje dieta a svet "na haku" sa neunuvaju citat modreho konika.. a mimochodom mame dietatko s niekym komu verime, ze mu rovnako zalezi na nas a na dietatku.. a ako to dopadne zajtra, pozajtra, o desat rokov.. nie je rozhodne na tebe posudzovat..a teraz ma ospravedln, mam totiz pracu do polnoci nez "odkvicnem"..

alena16
8. dec 2012

@electra11 Ja uz tuto temu nemienim riesit. Ja som na zaciatku napisala svoj nazor a potom som uz iba odpovedala, ak sa do mna niekto pustil.
A nechapem tento tvoj posledny prispevok, co tym chces ako povedat??
Zelam ti prijemny pracovny vecer!

sante81
autor
30. sep 2013

zakladala som tému pred rokom, myslela som ze 2 skolsky rok vydrzíme v skôlke aspon 2 tyždne ale po 4 dnoch virus, kasel, sopel, teplota, doma 2 tyždne a v skôlke 3 dni a zase doma. zase antibiotika, ja uz fakt neviem, čo robíte, ako to riesite? čo maminy ktoré chodia do práce?

lara75
30. sep 2013

@sante81 Do škôlky chodíme od začiatku roka, ak dcérka ochorela išla automaticky k babke, lebo ja som čerstvo nastúpila do práce po RD, takže nechcela som provokovať. Lenže mi mamina ochorela a už nemôže strážit malú v takýchto situáciach, tak máme prúser. Viac ako 3 týždne sme boli doma pre ovčie kiahne (striedali sme sa s mužom a celou rodinou), ale po 4 dňoch po nastúpení do škôlky zase ochorela a už som mala vážny problém, lebo ma v práci nemohli zastupovať. Bez ATB sme vydržali necelý tý a zase do škôlky už som nevedela kde umiestniť malú a po 4 dňoch sa to zopakovalo, plus som ochorela aj ja! Nasledovali odbery krvi a jej sa nič nezistilo, nízke crp, iba kašle a je bez teploty, bez soplí a inač všetko ok. Učiteľky na mňa pozerajú ako na nezodpovednú matku, lebo malá tak "čudne" kašle. Tak čo mám robiť - v práci je to na hrane, často si prajem aby som bola tak zabezpečená, aby som si mohla dovoliť vykašľať sa na celú robotu a venovať sa len malej! Žiaľ realita je iná a neviem si predstaviť (aj keby som si želala), že by som mala viac detí, je to na roztrhnutie. Pochopí len ten, kto nemá pochopenie v práci a naozaj nevie kde umiestniť viac či menej choré dieťa!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanche
1. okt 2013

@sante81
@lara75 presne tieto iste myslienky trapia aj mna. rd sa mi konci v novembri a ja neviem co dalej. podavala som si aj ziadost o predlzenie, o dva mesiace zistim ci sa podarilo, no moc tomu nedavam sance. chcem uz ist do roboty-aj z fin. dovodov ale aj preto ze uz som pat rokov doma a dost blbo to bude vyzerat v cv cku ked mam 5 rokov vypadok. hlavne ked mam vystudovane pravo-som uplne na odpis uz teraz. lenze viem ze tento rok bude narocny a tiez nechcem ist do roboty a byt furt doma. nemam babky na strazenie, takze to budem musiet riesit opatrovanim a mam riadne stresy aj z toho ze sa mi bude starat cudzia osoba o chore deti. so starsou sme sa dva roky trapili. teraz ma 5 rokov a v 3 rokoch nastupila do skolky. tri dni v skolke a tri tyzdne doma. aj som si ju nechala doma pol roka kedze som mala doma mensiu. myslela som si ze to pomoze ale kdeze. pokracovalo to dalsi rok. uz som vedela ze nieco nie je v poriadku, kedze krv.vysledky na imunitu mala uplne ukazkove. vzdy sopel a kasel-kasel mala uz stale. az nedavno sme zitili ze ma reflux a od kedy je na diete(nie takej prisnej, ale predsa) tak vydrzala v skolke tri tyzdne! je to pre mna zazrak. takze my sme museli patrat po dalsej pricine a som rada ze sme na to prisli. uz som sa vytesovala ked sla mladsia do skolky, ze ved ona sa pri starsej "vytrenovala" a prekonala kopu skolkarskych chorob. ale vydrzala dva krat po styroch dnoch a teraz ju uz mam doma druhy tyzden, ma taky dusivy kasel este stale. takze historia sa opakuje, v skolke ma dietu od zaciatku-pre istotu, nech predideme tym istym problemom. a prave z tohoto mam stres ze do roboty nemozem ist ked bude furt soplava. uz nevladzem lebo dost sme sa natrapili tieto dva roky a cakala som ze uz bude len lepsie, no mozme marodovat dalsi rok :(

sante81
autor
1. okt 2013

@melanche ja mám presne to isté, chlapec doma 4 tyžden, no bol v skôlke 3 dni, to ani nerátam, ale kasle stále, teraz berie antibiotika, sirup trifed, vedlajsie učinky su nič moc, je ospaly, mrzuty, včera som čakala u doktorky vyse 2 hod, pri dcére bola mama, byva v druhom okrese a prisla prvym robotníckym autobusom, lebo som ju nemala kde nechat. dnes som zase bola u doktorky s dcérou, ta ma 15m, čakala som vyse 2 hod s 2 detmi, domov taxíkom, takze uz je chorá aj ona. ked pôjdem do práce v juni 2015 po 7 rokoch, tak neviem kam s detmi ked budu choré, babky pracuju, a muzovi dovolenku nedaju, on ma dost narocnu pracu

yanielka
1. okt 2013

@sante 81 tak nasa mala je predskolacka, ale co bolo doteraz bolo to iste, dva roky chodila do skolky tak, ze tam vydrzala maximalne 3 dni! potom dva az tri tyzdne doma podla intenzity soplisk. Treti rok som myslela, ze uz snad najhorsie mame za sebou ale nie opat ten isty kolotoc, zaroven sa nam narodilo druhe babatko a my sme sa prestahovali takze aj dochadzanie uz pre nas bolo narocne tak som to vzdala, zvysok minuleho skolskeho roku bola doma. Teraz od septembra sme ju dali do skolky u nas v dedine cize zmenili sme kolektiv a sice uz mala sopliky , ale take mierne nic strasne ani farbu nechytali🙂 takze doma som ju nechala len jeden den a spolu s vikendom to boli 3 dni za ktore sa dala dokopy. Ja som tiez zastancom toho, ze chore resp. nedoliecene dieta nepatri do kolektivu a cely cas sa podla toho spravam, lenze su aj ine mamicky a ked si spomeniem ako ked som malu rano niesla sa veselo v satni smrkalo, kaslalo, maminky vysmrkali detickam zelene sople striekli nasivin a sup do triedy.......Mozno sa u nas spojilo toho viac naraz imunita jej trochu dozrela, davam jej teraz chlorelu, Ccko a Dcko, ale aj tak si myslim, ze v tej "starej" triede bol nejaky bacilonosic, na ktoreho nasa mala reagovala, lebo stale mala v nose pneumokoka.......takze nam asi pomohla aj zmena kolektivu aj ked viem, ze to nie je mozne u vsetkych, len teda chcem povedat, ze u nas sa rokmi situacia nijak nezlepsovala. Tazko povedat , ako to bude u vas, ale ja som na toto nervy nemala, radsej som ju nechala doma ani im tie neustale sa opakujuce zapaly dobre nerobia, obcasne infekcie mozno trenuju imunitny system, ale urcite nie taketo caste....

melanche
1. okt 2013

@sante81 mna to hneva, lebo som si myslela ze uz mozem nastupit v pohodicke, aj by som mohla. ale keby mame len jedno dieta. netusila som ze je to taketo narocne. vzdy som chcela dve deti po sebe, aj som spokojna, lubia sa, zahraju sa. no netusila som ze sa kvoli tomu nebudem moct zamestnat. ze ked ochorie jedno, druhe to chyti atd. a vidis - teraz by som uz mohla ist kedze starsia je uz ok, ale nemozem kvoli mladsej. je to zacarovany kruh. som rada aspon za tie skusenosti - viem ze ked su chore, nam zabera bezmliecna dieta, lahsie jedla, dve tri hodiny pred spanim nejest a nepit a chystam sa kupit inhalator. citala som na to same chvaly. hlavne u deti kt. su casto soplave to dost pomaha. este sa na to spytam dr. to je moja posledna nadej...

sante
1. okt 2013

@melanche sranda, vysvietilo mi upozornenie a pritom ide o inú sante 😀 ale už som si všimla, že vlastne sante a 81 je oddelené, tak to preto 🙂

lenusiatko
15. okt 2013

@sante81 Stazuj sa u zriaďovateľa, príslušný školský úrad, úrad verejného zdravotníctva, pošli tam hygienu. Jedna zodpovedná matka nesmie dať do škôlky choré dieťa, čo to má spolocne s hypotekami?