Prečo je môj 3,5-ročný syn tak často chorý?

Zodpovedané
12. nov 2022

Dobrý deň,

syn nastúpil v septembri do škôlky. Kým nebol v škôlke, nebýval často chorý. Ako nastúpil do škôlky, tak je stále zahlienený. Do toho kašeľ, často veľmi suchý a strieda sa s mokrým. Za mesiac september a október stihol mať 2x zápal priedušiek a zápal stredného ucha.

V septembri bol v škôlke len 5 dní a v októbri len 3 dni. Nastúpil v novembri po 3 týždňoch do škôlky, vydržal tri dni a už je zase chorý. Liečba trvá vždy 2 - 3 týždne.

Je v poriadku takáto častá chorobnosť?

Kedy odporúčate ísť k imunológovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

v podstate sa na to bez toho, aby som poznala celkový zdravotný stav synčeka odpovedať nedá.

Nechcem ochorenia zľahčovať, ale ono to tak je, že veľa detí po nástupe do kolektívu je chorých viac ako iných detí. O poruchu imunity však ide extrímne raritne. Tá sa totižto prejavuje zväčša už v mladšom veku, závažnejšími infekciami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas