Máte aj vy 3,5 ročné dieťa, ktoré nerozpráva?

mirko221
4. mar 2012

moja 3,5 dcera ma svoju rec a povie len tie slovicka co chce .neurologicka je predpisala encephabol 2,5 ml dene ma niekdo take skusenosti a pomaha to...dakujem ?

zdena8899
13. sep 2016

Moji chlapci maju o mesiac 5 rokov a vobec nerozpravaju chodim s nimi kade tade a nic codili sme rok k logopedicke ale tu zaujimalo skor ako sa mam ja a neriesila vobec deti co mam urobit fakt neviem naposledy neurologicka pouzila slovo ako autisti ale nebola si tym ista nakolko su niekedy aktivny a potom akoby boli uplne myslou inde som nadne poradte mi nieco co zaberie

ajkuska
13. sep 2016

@zdena8899 a psychologicka co radi? neboli ste u psychologicky? ako komunikuju rukami nohami ukazuju alebo ako? to vsetko je dolezite si vsimat.

bocianka123
14. sep 2016

@zdena8899 zaberie im iba poriadne psycho, neuro a logo vyšetrenie u naozaj dobrých odborníkov... tu na koňovi ti asi nik nedá zázračnú pilulu ani nič podobné.. iba rady, ako s deťmi pracovať, ale aj to závisí od ich posúdenia odborníkmi.. takže takto .. jedine skúsiť ešte dr. Jánošíkovú , ale tú máš ďaleko (robí v TT) ... no aj u vás sa musia nájsť odborníci - hlavne KLINICKÍ - logopéd...

luciola
14. sep 2016

@mirko221 ahoj moj syn nerozpraval do 4rokov chodila som s nim kade tane po doktoroch až nakoniec mi jedna neurologička povedala či som videla dospeleho človeka ktory by nerozpraval pokial je zdravy lebo on jej ukazal všetky zvieratka aj všetko čo chcela len nerozpraval a potom sa spustil s rečou a rozprava stale až ako radio 🙂 takže dohana roky čo bol ticho ako ryba teraz je nezastavitelny rozprava si sam aj pre seba 🙂 takže nestresuj pokial reaguje a je v poriadku vo vivine netlačila by som žiadne lieky ono to pride samo 🙂 skor či neskor poznam ludi čo deti začali rozpravať až 5-6 rokoch a pekne už a cele vety 🙂

ajkuska
14. sep 2016

@luciola zial nemusi to byt vzdy tak ako u vas, urcite sa treba poradit s odbornikom za to nic neda a ten ked vidi konkretne dieta nech sa vyjadri.

majka99999
14. sep 2016

@luciola no ved to, ze pokial je zdravy... a to sa nevie na 100 % u kazdeho. Ak tam problem je (co sa zisti po navsteve psycholiga, neurologa a logopeda), treba na nom pracovat, nie sa spoliehat, ze Nooo, ved aj susedovho bratranca synovec nerozpraval do 8 rokov a teraz je kozmonaut. 😉 Ja som so starsim k psychologicke chodila a povedala, ze problem nevidi,ze mu pomoze skolka. A bolo to tak. To neznamena ze tuna chlapci mamicky @zdena8899 maju chodit doskolky, kedze ocividneuz davno mali byt poslani na psychologicke vysetrenie, ci nie su autisti alebo ci maju len naruseny vyvoj reci.

majkabr
5. okt 2016

@fadama No chcem sa spýtať , a na 3 ročnej kontrole ťa neposielal doktorka k logopédke??? Lebo mňa pošle a neviem si predtaviť že jej poviem nie.

fadama
5. okt 2016

@majkabr nikto ma nikde neposielal zijem v zahranici tak nikto to neriesil, zacal rozpravat ako 4rocny pri nastupe do skoly tak aj zato vie lepsie cudzi ako ten nas slovensky jazyk. 😀

mirka1603
4. jan 2017

No moj ma 6 rokov a vie par slov.... aj to od kedy som mu dala silný Detox na očistu kovov z tela.... takze u nas to pokračuje dopredu veeelmi pomalí ..

ajkuska
4. jan 2017

@mirka1603 a ako spolu komunikujete, ak sa smiem spýtať? môj nerozpráva tak znakujeme.

mirka1603
4. jan 2017

@ajkuska vela ukazuje pantonimou alebo ukáže na konkretnu vec a par slovíčok povie ... ide to pomalicky a to ma ist do školy v septembri ...

danielledaniela
20. jan 2017

@ivuska6 Dobry den , ako steho ucili rozpravat ako steho motivovali ? dakujem

ivuska6
21. jan 2017

@danielledaniela ja som ho nenutila aby rozpraval a ani som ho neucila kedze nam to neslo rozumela som mu vsetko co chce a aj on rozumel nam ,bolo nam povedane ze nema este vyvinutu tu cast v mozgu co clovek potrebuje na rozpravanie bol predcasne narodeni ako nastupil do skolky ako 4 roci tak sa mu aj pusa rozviazala a R sme sa ucili doma to sme super zvladli aj bez logopedicky

lujzaveghova2100
22. jan 2017

Dobrý večer môj syn bude mať v apríli 4 od septembra navštevuje škôlky a vidím pokroky hoc má aj svoju reč aspoň mi už povie čo chce z chladnicky ako sa ideme hrať nemusím hádať povie táto choď preč mami chcem papať opýtam sa ho že či ideme spinkať povie echcem má svoje veticky ktoré začal nedávno spájať ale cudzí mu nerozumie ale som rada že konečne aj svokrovcov videli zmenu keď bol u nich keďže tam hodí na víkendy občas tak som rada len priateľ ma tlačí k logopedke viem že už tam mal byť dávno ale podľa mňa to musí prísť samo jazýček sa mu rozviazuje ale podľa mňa je logoped zbytočný podľa priateľa je potrebný sem tam sa pohadame lebo som to odkladala na škôlku a zlepšenie je ale nie také ako očakával priateľ asi myslel že hneď začne plynulo rozpravat.nechcem písať že logoped j nanič alebo strata času len chcem poprosiť buď mi potvrďte moje presvedčenie o logopedovy alebo mi to vyvratte lebo už neviem čo mám robiť moja rodina ešte ma čas priateľov a preboha on ešte plynulo nerozpráva?Preto to často riešime a už neviem čo ďalej ďakujem za každú radu

ujanka
22. jan 2017

@lujzaveghova2100 logoped predsa nie je nijaky strasiak. Za navstevu logopeda nic nedate a ak po par navstevach budete mat pocit ze to nikam nevedie mozete terapiu prerusit. Urcite ale neuskodi a moze vam dat dobre rady. Ja chodim s dcerou od jari, sice len taka malickost, ako 4,5 nevedela stale povedat R. Tiez som si stale vravela ze naco logoped, ved casom sa sama nauci, ale nakoniec som isla. A dobre som urobila, logopedicka jej diagnostikovala slaby jazyk co moze byt aj dosledok priebehu porodu, ta moja mala proste nevedela zdvihnut jazyk do spravnej polohy. Tak sme cvicili, trenovali, k logopedicke chodime stale a az teraz pocut vysledky. Bez logopedicky by vsak taky pokrok urcite neurobila lebo by som nevedela ako jej pomoct.

mia_ko
22. jan 2017

@lujzaveghova2100 Ahoj, moja dcéra mala v novembri 2016 4 roky, stále nerozpráva. V auguste bude rok čo chodíme pravidelne na logopediu. Začiatky boli katastrofálne len sa hadzala o zem vrieskala, ale teraz už aj dačo zopakuje, zahrá sa ked sme pri logopedke. Máme za sebou MRI, ASSR, EEG, ORL, neurologiu a psychologiu.... Po všetkych stránkach je dcéra ok, chodila do školky 4 mesiace potom sme ju s tade zobrali lebo bola utláčaná a nepochopená, učiteľkám sa neráčilo ostatným deťom vysvetliť že dcéra ma nejaký problém a len na ňu hovorili akoby ona za všetko mohla čo sa v ten den udialo... Možno pri "tých" veciach ani nebola ale kedže nerozpráva tak sa nemala ako brániť. Napreduje to veľmi pomaly ale oproti minulému roku je to o zlepšenie, má svoju reč niekedy aj niečo povie či zopakuje ale má aj výbuchy zlosti kedy sa môžem aj na hlavu postaviť a nezopakuje... záleží na jej nálade. Vybavujeme škôlku kde by mala pri sebe asistenta... dufam že od septembra bude s nej šťastné dieťa čo rado chodí do kolektívu a nebude utláčaná a nájde si kamarátov. Do budúcna dúfam že bude fungovať tak ako iné deti a bude napredovať.

danielledaniela
23. jan 2017

@ivuska6 dakujem , moje su dvojicky o mesiac skvor narodene . tiez vedia ked im nieco poviem tak vedia co chcem ale inak nic skoro nepovedia len mama , chcem to a uz nic a este nie , vedia povedat

stasim
23. jan 2017

@lujzaveghova2100 urcite by som vyhladala logopeda,ja som s dcerkou od troch rokov chodila po odbornikoch,teraz ma 5 nerozprava a vyse dvoch rokov mi trvalo kym som sa dopatrala k diagnoze, odhalilo ju az metabolicke a geneticke vysetrenie

lujzaveghova2100
23. jan 2017

@stasim môj kecá len nie všetko ale vidím že sa zlepšuje vo výslovnosti a podobne nebol vyšetrovaný ale k nejakej diagnóze ho nestaviam len ma čas môj názor vidím sama ako mama pokroky od septembra čo je v škôlke len výslovnosť lepšiu by mohol mať lebo on vie to nieže mi nerozpráva keď už mu aj svokra rozumie čo na mňa vygulila oči keď ho počula 🙂

kacena4
23. jan 2017

@lujzaveghova2100 ahojko no je logoped a Logoped. ten co riesi sykavky a r - l ty neporiesi dieta s narusenou komunikacnou schopnostou - ktory ma problem rozpravat, ale ho bude trapit pred zrkadlom so sykavkami. ak mas pocit ze chodite a je to o nicom zmente ho do skoly ma uz len 2 roky ak nebude vediet rozpravat nevezmuho a bude odklad hoci ostatne bude ok, ako ho naucia citat??!! s poruchou reci sa hned viazu ak dalsie poruchy ucenia citanie - dis-ka... kuk do skupinky "dialog" je to specializovane zariadenie v bratislave kde je uzasny pristup robia aj mesacne denne pobyty pre deti a URCITE mu tam pomozu, spravia spravnu diagnostiku - odporucam!!

iveta1994
26. feb 2017

@stasim a co gde bola chiba

lujzaveghova2100
26. feb 2017

Dobrý večer malý sa nám konečne rozkecava niečo krásne čisto niečo nie až tak ale som neskutočne pyšná pretože si už aj spieval spadla hruška zelená a rozumela mu aj svokra hehehe čo ona najviac rypala s rečou malého do mňa a je to tu ani logoped len ako som ja vravela čas takže nevravím že logopedku som navštívila už len kvôli výslovnosti takže som určite spokojnejšia a držím prsteky vašim detičkám že si nájdu samé cestu k rozprávaniu ako nás drobec 🙂

alexandraalexandrova
27. feb 2017

@zdena8899 pridaj sa tu na koni do skupiny autizmus, usmernia ta tam na koho sa obratit. Treba vam niekoho kto dokaze autizmus spolahlivo diagnostikovat a takych vela na Sk nie je, ale tam ti poradia na koho sa obratit...drzim palce

giarebeka
3. máj 2017

@zdena8899 ako pise @alexandraalexandrova v andrease ti poradia co a ako. My sme boli so 4roc.synom pred tyzdnom na poslednom dtretnuti d8agnostiky a som velmi spokojna. Malemu autizmus vylucili uplne ,ale odprucili mi skolku s logopedickym zameranim. A povedali mi,ze ma adhd a oneskoreny vyvoj reci. Takze ,som si aspon ista ako je na tom syncek a nestresujem sa, ked sa ma niekto spyta ci neni autista a ja viem ze nie,lebo mame vysetrenie za sebou. A ak by sa autizmus pptvrdil,tak by mi aspon povedali ako s nim mam pracovat. Takze,andreas Vam odporucam aj ja. Cakate sice na termin aj 5medsiacov,ale oplati sa cakay

love232
28. máj 2017

Ja mám syna ktorý má o pár dní 6rokov a stále nerozpráva používa svoju reč...vety mu tlačím do hlavy doslova...začal opakovat skôr po mladšom ročnom bratovi... Máme obehbutych všetkých lekárov logopedovi chodime pravidelne každý utorok...neviem čo snim :( je taký svojský...nič mu nebolo zistené ani postihnutie choroba nic

ajkuska
28. máj 2017

@love232 a nepomohlo by mu pouzivat nahradny komunikacny system aby sa skor rozbehla rec? napr. Baby signs alebo karticky - mohol by skor zacat rozpravat, su na to vyzkumy ze to podporuje skorsi vyvoj reci.

katkakovac
28. máj 2017

@love232 tak zmen logopeda. Moj syn nerozpraval, nereagoval, zil vo svojom svete. Od januara chodime logopedicke do centra det. reci v trnave. Urobil neskutocne pokroky. Nasa logopedicka sama tvrdi, ze niektori jej kolegovia nepracuju u detmi spravne. Ak dieta nerozprava a nereaguje, vyzaduje specialny pristup. Hladaj a ries. 6 rokov je uz dost dlho, na to, aby sa rozbehol.

gabrish
19. jún 2017

Kokos...ja mam zasa opačny problem moja 2,5 dcera staaaale kecaaa...nevie byť ticho ani 5 minut...usta jej stale idu..basničky pesničky plinule vety ako puberťačka😃😃 nechapem..vie ratať do 20 pekne...po anglicky do 10....syn vedel kecať ako 10 ročny tiež od 2 rokov....je to asi v genoch...ale odmalička s nimi treba komunikovat...spievat ucit pesnicky a basnicky..rozpravat s nimi v kuse ako s dospelakom...vsetko komentovat..napr.: no a teraz idem vybrať pradlo z pračky ...a idem sa namalovať čo mi poradiš aky ruž by mi pristal? 😃 stale v kuse kecat kecat...nie tv či tablet...komunikovat ako s kamoškou nie s deckom...ťuťu muťu😄😄😄

lujzaveghova2100
19. jún 2017

@gabrish my sme kecali všetko obkecavali pesničky básničky a nič muselo to prísť samo a každý keď bol menší len že on ti bude skoro hovoriť keď s ním toľko kecas nieje to vždy pravda máme 4 a snažíme sa spájať vety zo slovesami ale ide to pekné nemôžem povedať ale ani to čo ste písala nemusí stačiť nemyslene v zlom 🙂

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz