Aké vyšetrenia sú vhodné pre 4-ročné dieťa, ktoré nerozpráva?

Zodpovedané
1. sep 2022

Dobrý deň,

moje dieťa bude mať v novembri 4 roky a nerozpráva. Povie len základné slová. Má svoju reč rôznymi zvukmi a gestami, ktorým rozumie len mama. Dokáže opísať aj zážitok ako keby vysvetliť. Chodíme aj na logopédiu. Tam logopedička nevidí neurologický problém, ale skôr nejaký blok.

Aké vyšetrenia by sme mohli podstúpiť na zistenie problému?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite je vhodné neurologické vyšetrenie a vyšetrenie na ORL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas