Máte doma malého " Kozorožca"?

lulka12
16. feb 2013

Dievčatám, máte doma detičky v znamení Kozorožca. Naša malá teda je a dosť tvrdohlavý.
Určite tu budú aj námietky proti zaraďovaniu povahy podľa horoskopov , ale ja podľa svojej životnej skúsenosti ľudí takto vnímam a dosť často aj znamenie vycítim. Zo Strelcom si sadnem po pár minútach a podobne.
Mám veľa priateľov a známych Kozorožcov , ale stále hľadám spôsob ako správne okresávať maniere našej trojročnej dcérky.

Malá je pravý Kozorožec a tvrdohlavosť jej nechýba. 🙂 🙂 🙂 Vzhľadom k tomu ,že sa nám narodila po mnohých rokoch za synmi ,často počujem pripomienky od chalanov , že je rozmaznaná ,ale ja som toho názoru ,že má úplne inú povahu.... Chlapci sú Váhy a Rak , tak to je úplne niečo iné...

koralinka
16. feb 2013

ja som kozorožec a tvrdohlavosť je ,,naša" ono maniere maju každé decká či? 😅 moja je zas rak a mam taký pocit že ja spomalena :D nie vývojovo ale napr. ona má čaaaaaaas kým papá kým sa hrá kým sa ,,zobudi" a ja zas prvá všade som zvedava ako budeme spolu vychádzať a muž je váha no ale čo on je za človeka :D :D :D tu spomalenosť asi chytila mala od neho :D

silviatko
16. feb 2013

ja som tiež kozorožec..no je to pravda o tvrdohlavosti 😀 nas maly je lev..hmm tak to som zvedava,zatial je velmi zlatucky..pocuva,pritulny uvidime dokedy 🙂 ale chcela som napisat ze priatel,jeho mamina a sestra su Vodnár..to by ste mali vidieť tie rozdiely...tak neviem ci je to pravda....??s tymi znameniami

silviatko
16. feb 2013
lulka12
autor
16. feb 2013

@silviatko No môj svokor je tiež strelec ako ja a on je určite " zlej konštalácii hviezd" , je chorý a nemáme naozaj nič spoločné.

Ale väčšinou si s iným strelcom sadnem na prvý kontakt.
O Kozorožcoch je známe ,že si plnia svoje povinnosti dôkladne a na to sa teším , lebo chalani mali s tým problém...Môžeš potvrdiť... 🙂

silviatko
16. feb 2013

@lulka12 no s plnenim povinnosti je to pravda..ja si niekedy az pisem listocky aby som mala vsetko pod dohladom 😀 a vsetky povinnosti splnene 🙂 niekedy ma to az stve..a moj je Ryby..to este jeho upozornujem ci ma toto alebo hento a podobne..som mu minule povedala nech si dava pripomienky do mobilu,lebo raz aj hlavu zabudne niekde 😀 😀

lulka12
autor
16. feb 2013

@silviatko Gratulujem k manželovi . Aj ja mám šťastie na Rybičku. Trošička pesimista a snilko , ale rodina je jeho všetko. Nemenila by som 😉 😉 😉 😉 😉

silviatko
16. feb 2013

@lulka12 preeeesne taky snilko a rodina je pre neho vsetko..este nieje manzel,chystame svadbu..takze akoze manzelik uz je 🙂 tiez by som nemenila..ale ked by mal povahu ako jeho sestra..ani tyzden by som s nim nevydrzala..a tiez to iste znamenie

lulka12
autor
16. feb 2013

@silviatko Aj moja sestra je ryba a vôbec si nerozumieme. Náladová ,románová a vždy má pravdu 😠 😠 😠

silviatko
16. feb 2013

@lulka12 presne aj jeho sestra je taka..po jej musi byt,lebo koniec sveta 🙂 no som rada ze mam takeho akeho mam..a maly uvidime..leva nemam nikoho v rodine.takze neviem aka povaha by mohla byt 🙂

dafy
16. feb 2013

aj ja mám manžela kozorožca a ja som strelec 🙂 a naša malá je lev boože strašne priebojná je komplikovaná povaha 😀

lulka12
autor
16. feb 2013
silviatko
16. feb 2013

@lulka12 jeeeej že je slniečko 😀 dakujem..dobru noc 🙂

zuzulica
17. feb 2013

@lulka12 Ja mám doma veľkého kozorožca a ja som škorpión, takže to zvládam 😀 Malý bude asi rak, tak uvidíme 🙂

mrva
17. feb 2013

ja mám doma kozorožca a je precitlivelá, vzťahovačná, samotárska, introvert, zádumčivá, zdravo tvrdohlavá ale rozumná a zodpovedná - občas až príliš (ja som nezodpovedný, chaotický strelec milujúci stres 🙂 Máme aj vodnára a to je úplne iný tvor 🙂 samostatný, usmievavý, spoločenský, prirodzený vodca, empatický a veeeeľmi vnímavý 🙂

mamavera
17. feb 2013

@lulka12 obávam sa, že tvoji synovia majú pravdu. Neprikladala by som znameniu, v ktorom je dieťa narodené až taký význam. Určité črty povahy tam určite sú, niekedy výrazné viac, inokedy menej. Ešte som nemala v triede dvojičky s rovnakou povahou a tie sú narodené s rozdielom pár minút. V rodine mám troch kozorožcov . na jedného tá tvrdohlavosť a Náladovosť sedí, ale druhý má neskutočne široké srdce a dobrácku povahu, ten tretí v podstate tiež. Veľa je výchovou a tolerovaním 😉

ssisska
17. feb 2013

Ja som zase niekde citala,ze zeny kozorozci vyzeraju na svoj vek starsie ako ich rovesnicky.Napriklad na skole.

baculka411
17. feb 2013

Caute baby. Mam doma tiez kozorozca. Je sice iba 2mesacny ale place az az. Musi byt iba po Jeho. Ked nie je prisaty nemozem ho utisit. Skuste mi paradit nejake triky.

rainbow0508
17. feb 2013

Takze babeny, ja mam doma dvoch...sme dvaja na dvoch...my s manzelom levy a mali drobci obaja kozorhovia...uzijeme si tiez. Tvrde hlavy, jedovanie sa, neustupcivost...ale sme zdravi, sme v pohode a to je dolezite.

evala777
17. feb 2013

ahojte, no ja sama som kozorožec a mám syna, ktorý je tiež kozorožec....tvrdohlavosť....no som tvrdohlavá aj synator, 😉 ale mám aj dcéru v znamení barana....teda a až pri nej viem, čo je to skutočná tvrdohlavosť na tú sa kozorožci nechytajú!!! 😀 😀 😀

lulka12
autor
17. feb 2013

@mamavera Vďaka za pohľad odborníka čo robí s detičkami. Pripúšťam aj to ,že asi som na ňu miernejšia ako na prvého syna. Pri ňom som sa učila byť mamou / čo ma aj mrzí/, stredný prešiel výchovou už bez mojich zaúčaní, ale zas bol povahovo iný. Lala je ale od narodenia " osobnosť"
Už ako bábo nedala o sebe rozhodovať. Na ruky išla k cudzím až po roku a väčšinou sa nedá nahovoriť na jedlo ak nechce a podobne....
Na chalanov sme mali rôzne finty , ktoré fungovali , ale u nej neplatí nič overené..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Chlapci ju milujú a majú pocit kompetentnosti vychovávať, hoci skúsenosti nemajú žiadne , tak si tu polemizujeme o rozdielnosti pováh našich detičiek.

lulka12
autor
17. feb 2013

@mrva Tak mi by sme si mali určite o čom písať. Ja ten strelec a dcérka kozorožec. Mama vodnár 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lulka12
autor
17. feb 2013

@rainbow0508 Tak v podstate môžem byť rada ,že mám len jedného "Kozorožca" , ale sme na ňu štyria dospelí, tak ju hádam ukočírujeme 🙂 🙂 🙂

lulka12
autor
17. feb 2013

@evala777 Tak baran je ocina a mamina vraví ,že to je najhoršie. Ona ako Vodnár vždy hasila konflikty a ocino zmäkol...

Sú spolu 46 rokov , ale len vďaka mamine to zvládli. 🙂 🙂 🙂 🙂

mamavera
17. feb 2013

@lulka12 malá je teraz vo veku, keď skúša, pokiaľ môže zájsť, skrátka, kde sú hranice. Nie je to znamením, je to vývojová fáza. Niektoré deti sú v tomto odvážnejšie, niektoré nie. Ak dcéra vyrastá v prostredí dospelých, alebo takmer dospelých, je jej správanie úplne normálne - skrátka snaží sa omotať si okolo prsta všetkých 😀 . Pomôže jedine - pevné pravidlá a dôslednosť.

samantha223
17. feb 2013

Mam doma dvoch, a mam co s nimi robit....

majamat
17. feb 2013

ja mam jednu babu a teda nic sme namli jednoduche. so vsetkym sme sa trapili a bojovali.

elise
17. feb 2013

mám mesačnu dcerku

parker36
17. feb 2013

My mame doma tiez jedneho 7-rocneho kozorozca, dceru, ale teda staci 😝 Ja som ryby a moja mama mi rovno povedala, nech s nou nebojujem, lebo nad nou nikdy nevyhram 😒 Takze hladame si ine cesty 😉 Syna mam v znameni tiez ryb a pri nom mam pocit, ze ho mam "precitaneho" dokonale - s nim sme dokonca este aj v rovnaky den narodeni.

1ivanka1
17. feb 2013

@majamat ja nemam ani kozorozca a tiez bojujeme...a cim dalej viac... 😒

lulka12
autor
17. feb 2013

@mamavera Chlapci sa celkom vydarili, tak dúfam ,že to zvládneme. Vzhľadom k tomu ,že už sme zrelší rodičia/ 46,44/. Je to ocinková bambuľka, hoci pre nás všetkých je vytúžená.

Ja som dosť sekera, veď inač by som to s troma chlapmi nezvládla 😉 😉 😉 Rozhodne sa musíme učiť zvládať inú povahu , ale je to krááásne i keď aj plné otáznikov, že ako.... 😵