Materská škola Sásovska cesta v Banskej Bystrici

karrelia
9. jan 2014

Ahojte kto viete dat referencie, skusenosti, atd. na Matersku skolku v Starej Sasovej Banska Bystrica pri zvonici???? Zial nikde na nete som nic nenasla o tejto skolke z pohladu a skusenosti rodicov. Pripadne ak niekto viete o statnej skolke v BB s "respektujucim" pristupom k detom , montessori prvkami ... tento rok ma starsi syncek zacat chodit do skolky a dost stresujem z okrikovania, trestov atd. v statnych skolkach. Na sukromnu zial nemame... dakujem za pomoc.

karrelia
autor
10. jan 2014

nikto mi nevie k tomu nic napisat ? ☹

tara
10. jan 2014

@karrelia ahoj, hladame nieco podobne. presne ako pises. zial, neviem o takej statnej skolke v BB, ktora ma prvky montessori. viem len o dvoch sukromych MS montessori. jedna je na sidlisku, cena je 180 eur + strava a druha je v sasovej, zriadovatelom je materske centrum hviezdicka, ale ceny neviem. tiez by som prijala statnu MS, kde by pouzivali aspon nejake prvky montessori, budeme hladat...

karrelia
autor
11. jan 2014

dakujem za odpoved o tychto dvoch viem, takisto este o skolke kreativ v centre mesta cena 120 eur + strava a montessori v sasovej hviezdicka je cena 150 eur+strava, je tam sice aj nemontessori trieda akoze statna tam sa plati normalne ale ... hladam nieco ako som pisala hore. tak dakujem ak nieco najdete tak prosim dajte vediet....

ekinka
6. júl 2014

Škôlku Hviezdička na Tatranskej jednoznačne neodporúčam! Takú dezorganizáciu, chaos a zmeny pravidiel počas hry ste ešte nezažili...Pani zriaďovateľka je organizačne nezdatná, bez managerskych kompetencií, osoba, ktorá len sľubuje a nič nedokáže zmeniť. Chod škôlky držia v akých - takých "koľajách" asistentky (skvelé, milé, deti ich zbožňovali) a učiteľky, ktoré sa však striedajú ako na "bežiacom páse", keď zistia, aká je skutočnosť :( nie je nič nezvyčajné, keď Vám jeden deň odovzdáva dieťa jedna učiteľka a ráno Vás privíta úplne cudzia tvár! Informácie o zmene samozrejme dostanete až vtedy, keď sa dotazujete, čo sa to vlastne deje...
Synátor chodil do klasickej triedy, v škôlke sa mu páčilo, na prístup učiteliek skutočne nemôžem nič povedať. Keď však na nekonečné požiadavky zo strany rodičov na zmeny a zabezpečenie minimálnych pravidiel (ktoré sú v iných škôlkach samozrejmosťou) nikto nereaguje, je to žiaľ neakceptovateľný stav! Ak teda nechcete dopadnúť ako my, ktorí odtiaľ svoje dieťa po roku musíme zobrať, lebo posledná kvapka trpezlivosti už pretiekla, neriskujte a svojho drobca tam nedávajte, k žiadnej zmene tam nikdy nedojde....

Na konkretnu otazku nikdy nedostanete konkretnu odpoved, len sluby a "nicnehovoriace" kvetnate balasty
a pritom, všetko to minulý rok na jesen vyzeralo veľmi nadejne, no skoda :(