Materské školy v Žiline a okolí

lilila65
9. feb 2014

Ahojte mamicky, prosim o vasu radu, nas maly synator bude mat 4 roky v septembri a ideme ho zapisat do skolky, len mame jeden problem, teraz byvame v ziline v centre ale kupujeme si dom mimo mesta a tak chceme zapisat maleho tam do skolky. Kedze v skolke teraz nepovedia, ci maju miesto, tak sa snazim zapisat ho aj do skolky v meste, ale neviem ci by to nebola blbost, vacsie vydavky na cestovanie. Neviem ani ako to hodi pri zapise do skolky, tak by som poprosila aj take informacie.

kch
16. feb 2014

Ahoj. Do ktorej dediny sa stahujete? My byvame v Mojsi a do mesta nam deti nevezmu. Tam beru len s trv.pobytom v meste. A dedinske skolky su beznadejne plne, takze tiez neviem kam sa pohnut.

kudyca
21. júl 2014

Ahojte maminy zo ZA, prosim Vas, aka je aktualna situacia v ZA so skolkami? Mame syna 4r. a planujeme stahovanie, tak by ma zaujimalo, na co sa pripravit - ci je vobec sanca dostat sa do statnej, ake su vase skusenosti, kolko sa mesacne plati, ako ste so skolkami spokojne, ako dlho su skolky otvorene atd.. Dakujem za odpovede! 🙂

lia6
21. júl 2014

@kudyca no, ako kde...my sme boli na jar, keď sú zápisy a v pohode na osmičke malého zobrali-aspoň neviem, žeby tam bol problém...mám známu a ona má dievku na sedmičke, a pokiaľ viem, tiež nemali problém...ale napríklad minulý rok bol problém skoro vo všetkých škôlkach...ja som chcela dať malého na sedmičku, hlavne kvôli tomu, že tam majú bazén, ale viem, že aj detičky z osmičky tam chodia, tak som dala bližšie ku nám...je síce pravda, že by som bola najradšej, keby chodil tam, kde starší(nespomeniem si na názov, ale hlavné pracovisko majú pod úradom práce, vzadu pod schodami a elokované na "šašvárke", za školou)...náš starší tam chodil a bol tam úžasný prístup, super učiteľky(majú aj učiteľa), s detičkami stále niečo robili, interaktívne tabule a podobne...ale je to od nás moc ďaleko, tak som nešpekuľovala a je tam aj dosť veľký nátresk...náš starší sa tam dostal preto, lebo sme sa v tom období sťahovali a mal už predškolský ročník, tak ho tam vzali...chodil na to vysunuté pracovisko-za tú školu a hovorí sa, že tá škola je "cigánska"(chodí tam pomerne veľa cigánov)-ale poviem pravdu, my sme sa nestretli so žiadnými problémami!!! 🙂

kudyca
22. júl 2014

@lia6 dakujem za info, kolko mate mesacne naklady na skolku? inak ja sa prave obavam nedostatku miesta, kedze to je take slovenske.. pozeram, ze tu v teme mrtvo, idem to asi hodit do otazok, ak sa mi podari sa zorientovat 🙂 este raz dakujem 😉

lia6
24. júl 2014

@kudyca malý ide do škôlky až od septembra, tak ešte zatiaľ neviem náklady...a starší neplatil nič(iba obedy), lebo predškoláci neplatia... 🙂