Obedy v škôlke

juliastrakovave
10. nov 2021

Ahojte chcem sa opýtať ako to máte vy. V škôlke malá má 5 majú obedy ,, zadarmo'' nakoľko štát platí dotáciu 1.20€ . Jedná sa o to že v septembri som platila malej réžiu a to sumu 20€ . Dnes mi povedali ze treba zaplatiť ďalších 20€ lebo už nemá predplatené. Obedy v škôlke u nás aj s réžia v cene je 1.47€. Nieje možné aby za dva mesiace a to podotýkam že sme dva týždne no doma lebo bola chorá minula celý poplatok. Takže moja otázka je koľko platíte réžiu vy, ako často? Mám sa ozvať ze mi to nejde do hlavy alebo to zaplatiť a neriešiť. Ďakujem

nikpa
10. nov 2021

@juliastrakovave sú to predsa tvoje peniaze, samozrejme že sa máš opýtat keď ti niečo nie je jasné. Ale podľa mňa to dostaneš vyúčtovane ďalší mesiac. Aj u nás v škôlke je to tak čudne, niekdy až na 2-3 mesiac vidím, že má odrátane to čo chýbal.

abby11
10. nov 2021

@juliastrakovave doplácame 8€ mesačne

veronikaszabova
10. nov 2021

@juliastrakovave ked bola chora, odhlasila si ju z obeda? Ak nie, tak si cast rezie minula

klarissa25
10. nov 2021

Ak bola chorá a nechodila do škôlky odhlasila si ju z obeda?

simca06022011
10. nov 2021

No okrem ineho rezia sa napr. u nas strhava mesacne... na zaciatku mesiace.. a uz su to 3 mesiace (cize u nas 3x8EUR=24EUR) .. plus ak sa neodhlasila napr. tka cely obed sa plati... ale tak presneby ti to mali vediet ukazat v jedalni...

zdena1990
10. nov 2021

No u nás nie sú zadarmo za malého platí dcéra okolo 35 euro a skoro nič nezje a úplne mini porcie

juliastrakovave
autor
10. nov 2021

@veronikaszabova
@klarissa25 áno baby hneď som ku odhlásila a až po chorobe prihlásila spať

ailiba
10. nov 2021

@juliastrakovave réžiu ma každá škôlka inú. Iba podotýkam, že réžia sa platí celá vždy, ak v daný mesiac dieťa bolo hoc aj len 1 deň v škôlke. Bohužiaľ dotuju obedy, ale réžia sa zvysila🥴

lenkakravcova
10. nov 2021

@juliastrakovave My platíme každý mesiac fix 27€ + variabilne obedy.
Štátna škôlka Košice.

mooonika1975
10. nov 2021

nie je v tom aj desiata a olovrant ? prispieva na obed, nie na stravu celú, či sa mýlim ?

mogaa
11. nov 2021

@juliastrakovave treba sa spýtať v danej škôlke, tu na MK môže mať každá mamička inú situáciu....dieťa napr.môže mať 5rokov, môže byť v predškolskej a napriek tomu nebude mať obedy zadarmo, lebo je narodené napr. v oktobri takže budúci rok do školy nepôjde.....

mogaa
11. nov 2021

@juliastrakovave ano to je ďaľšia vec, že jedna vec je strava v škôlke(desiata, obedy, olovrant) a druhá vec či sa to týka len obedov, lebo len tie majú byť "zadarmo"+ každá škôlka môže mať iné kalkulácie za jedlo....niekde sa napr.dhodnú že strava bude výživnejšia a za to si aj priplácajú....