Plač v škôlke

katka2505
10. sep 2014

Ahojte baby, dcérka je od tohto roka predškoláčka..nikdy sme nemali so škôlkou problém, chodila rada, ešte aj utekala..ani keď pred 2 rokmi začala chodiť prvý raz, deti plakali a ona nič, hrala sa..plakala som ja..🙂 a teraz úplný zvrat..minulý týždeň ešte pohoda a od tohto pondelka každé ráno plač, že ona nechce ísť, že chce byť doma, že jej je v škôlke smutno a podobne..neviem to pochopiť, nikdy sme také problémy nemali a teraz neviem, čo ju to pochytilo..a to už je predškoláčka..mali ste s Vašimi detičkami niečo podobné?

katarinamarkova
10. sep 2014

@katka2505 nie, skolka bola vzdy fajn...samozrejme nastali aj vynimocne dni ked sa nechcelo ale to bolo tak 2x do roka...
nieco sa jej tam muselo znepacit, zisti co, predskolacka ti uz vsetko krasne porozprava.
mozno nova ucitelka, nove deticky, nova kucharka, nove pravidla, mozno len nema topanocky ako ine deti.....alebo len odkukala od mensich ako placu za maminkou - mne to raz mala skusila, vzdy chodila do skolky rada a jedneho dna - ja nejdem do skolkyyyy :( maminka neprideeee :(
ja ze??? preco si to myslis, kto hovoril?
adamko vcera rano plakal ze maminka nepride, ze nejde do skolky.
tak som jej len vysvetlila, nech povie adamkovi ze maminky vzdy pridu, ze v skolke je dobre, ze sa tam len chvilku zahraju, nieco naucia, napapaju a ked maminka zarobi korunky na zmrzlinku tak maminka vzdy pride.
na druhy den rano ked krical v satni mu len povedala, ved mama pride co reves?
🙂

prestavlky
10. sep 2014

My sme začali chodiť do škôlky a s plačom ale dúfam ze sa to po čase zmení... Nemám pocit ze by učiteľka mala zlý prístup ešte ju nepoznám..,
Mate novú učiteľku novú triedu a po lete si musí zvyknúť zase na režim v škôlke nebojte možno sa to napraví ..,🙂 porozprávajte sa s učiteľkou janka

ivett1
10. sep 2014

@katka2505 neodišla nejaká jej kamarátka? ...ale možno len rastie ... a tak to na ňu doľahlo...asi jej každý hovorí, že už je veľká predškoláčka, že o rok pôjde do školy, že sa už nebudú toľko v škôlke hrať a budú mať aj nejaké úlohy ...aj nášmu to takto nechtiac znechutili - dokonca aj my - rodičia- sme nechtiac prispeli podobnými hláškami ...mysleli sme to v dobrom, že ho naštartujeme a bude mať o učenie záujem a dosiahli sme pravý opak ...nostalgia a smútok, že sa už nebude toľko hrať a dokonca to aj v škôlke zobrali zostra a hneď od rána riešia a riešia ... náš síce neplače, ale ráno sa zakuklí do paplóna a vyhlási, že radšej do škôlky ani nepôjde ... už sme sa dohodli s ocinom, že musíme ubrať v tom "povzbudzovaní" a príprave na školu ...

PS: hlavne, že u jeho staršej sestričky zabrala práve táto metóda a ona sa na školu vééééľmi tešila (teraz už je tretiačka) ...u neho pravý opak ...jasný dôkaz, že každé dieťa je osobnosť a nič sa nedá zovšeobecniť ...

ikika
10. sep 2014

@katka2505 baby velmi dobre napisali... ja len dodam, ze sa jej skus popytat tak nenapadne, ze co sa deje... nejak nenapadne vyzistit, co jej tam chyba, prekaza, vadi alebo sposobuje smutok... 😕
Nevkladaj jej slova do ust ani nedokoncuj vety za nu... nech sa sama vyjadri... inak sa nic nedozvies... drzim palce, neboj, dobre bude. 😉

katka2505
autor
10. sep 2014

@katarinamarkova

@prestavlky
@ivett1
@ikika
ďakujem baby..v škôlke sa im nezmenilo nič..majú rovnakú triedu, aj učiteľky, deti tie isté, pribudli len 2 nové, no tie neplačú..sú to rovnako ako ona predškoláci, ktorí pristúpili z inej škôlky..keď sa jej spýtam, že čo sa deje, tak povie, že jej je v škôlke len strašne smutno za mnou a za ocinom..tiež to trochu pripisujem prázdninám lebo celý august mali zatvorenú ich škôlku a bola doma s mojou sestrou..asi si trochu odvykla, tým že nemusela ráno vstávať a mohla spať dokedy chcela a nemala žiadne "povinnosti" ako v škôlke.

ikika
10. sep 2014

@katka2505 aj to moze byt... kazdopadne to sleduj a fakt sa jej vela pytaj... a nielen Ty, mozno niekto (otec, svokra, teta, ujo, bratranec, ...) sformuluje otazku inak a prave vtedy sa dozviete odpoved... v nasej rodine tak bolo s neterkou, az svokra spravne polozila otazku a tak sa dozvedeli odpoved na problem... 😉

lila185
11. sep 2014

Ahojte viete mi niektorá poradiť?Malý má 2 roky a 9 mesiacov dala som ho do škôlky aby som mohla ísť do práce,prvý týždeň nič tešil sa ani nevedel kde je mama utekal rýchlo,rýchlo ale teraz až mi srdce puká ako velmy plače.,,mami ja idem dom zeber mia maminkoo ,kričí."nevím,poičkám na budúci týždeň ale asi ho nechám doma je to správne alebo si časem zvykne 😢

terezka1947
11. sep 2014

@lila185 moj je na mna dost naviazany a sice plakal mi pri luceni iba raz-zatial...ale viem,ze poplakal si troska pocas dna-ale beriem ho o jednej domov.....
no,poradila by som ti snad len jedno-ak su tazke iba lucenia...a trebars trosku poplace pocas dna..skus este nechat...ak by sa nejako zmenil aj doma,resp.vidis na nom,ze aj ked ho beries domov a je s tebou,ma nejaku "traumu"...hmm...potom by som to riesila....ja ta chapem...ja som plakala tyzden

lila185
11. sep 2014

@terezka1947 nieje zmenený práve naopak je šikovnejší a posúcha dokonca ked príde zo škôlky tak povie že zajtra ide zase, len ráno je to ťažké no uvidíme čo nabudúci týždeň a ďakujem

terezka1947
11. sep 2014

@lila185 len vydrz...uvidis,bude dobre....je super,ze robi take pokroky