Platba za stravu v škôlke

12. sep 2023

Dobrý deň, zaujimalo by ma ako to ma byt v škôlke s platením stravy. Syn nastúpil druhý rok do škôlky, a spravili zmenu, že bez ohľadu na, či chodí na olovranty atd sa bude platiť paušálne 50€ mesačne.
Ja som mala ešte z minulého sk. Roka preplatok na jedálni, čiže mne vyšla strava na tento mesiac podľa stránky jedálne 9,72€ doplatiť, ale podľa novej politiky novej riaditeľky mám platiť aj tak 50€. Môj syn na olovrant nechodí lebo je v škôlke len pól dňa.
Vyúčtovanie chcú robiť 2x za školský rok. To je ok keď to budem mat 300€ preplatok za školský rok?
Príde mi to cez čiaru aby si od rodičov pýtali o dost viac peňazí a držali si ich na úcte, neviem či z toho neprofitujú a nemajú nejaké úroky. Lebo inak si to neviem vysvetlit prečo mame všetci platiť tak veľa 😁

Chcela by som počuť vaše názory na tento systém platenia stravy paušálne.
Vďaka

slavomira236
12. sep 2023

Ano su skolky kde beru pausalne a na konci roka eobia vyucovanie..my sme platili v septembri sa 2mesiace september oktober podla dni ak dieta nebolo od pocitali to v platbe za november..v oktobri sme platili za november..zalezi od skolky jedalne

stanislavicenka
12. sep 2023

@autorka, a skolkaje pod spravu mesta? Lebo ak je to tak, tak riaditelka si poplatky neurcuje. Ja som mala dieta v skolke na pol dna s tym, ze nechodila ani na obedy, a musela som platit plnu sumu. Ked som obvolala mestsky urad a skolsky odborr, tak mi povedali, ze ved naco by dokola museli tolko penazi vracat

autor
12. sep 2023

@slavomira236 áno chápem ale v tomto prípade to nieje tak že odpocitam si. Napr teraz mi svieti zaplatiť 9,72€ a keď zaplatím 50€ tak hneď mám preplatok 40,28€, ale další mesiac musím platiť zas 50€ bez ohľadu na ten preplatok 40,28€- tak dokola. Prišlo mi to zvláštne

midka
12. sep 2023

ale ved to ti vysla strava 9,72 na mesiac, len preto, lebo ti tam zapocitali preplatok z minuleho roka,, nemoze ti predsa vychadzat mesacna strava na 9,72, aj ked bez olovrantov,, tie su max20% z dennej stravy,, teda v dalsich mesiacoch budes mat daleko mensie preplatky...Kolko vychadza stand.. mesacna strava v skolke?

autor
12. sep 2023

@midka áno ale mne ide o to, že už sa preplatok neberie do úvahy od tohto roka a ja nemám doplatiť čo mi ukazuje jedáleň ale mám doplatiť 50€, v októbri zas 50€ a potom zas 50€ a v decembri tam budem mat preplatok už 120€ zbytočne. Strava je 1,70€ na deň s olovrantom. A 1,40€ bez olovrantu

midka
12. sep 2023

nemate este v zalohach zahrnutu aj fix. reziu, u nas je to napr 10€ mesacne / to je na cistiace prostr,../

autor
12. sep 2023

@midka mame 5€ mesačne režijne. Aj tak mi to nevychádza. Každý mesiac keď odhlásim olovranty a býva chorý, vždy tam mám preplatky. A to som zvykla posielať 35€. Teraz keď budem 50€ posielať tak to budú fakt že extrémne preplatky