Pozitívni ľudia v škôlke a karanténa syna v prípade, keď bude negatívny

bejkovnicka
9. dec 2020

Dobrý deň, chcem sa informovať, ako prebieha karantena, keď boli v synovej škôlke pozitívne testovaný ľudia? 10 dňovej karantene rozumiem, no zaujíma ma, ci keď dám dieťa otestovať a bolo by negatívne, 10 dnovu karantenu teda nemusí dodržiavať? A po koľkých dňoch od stretnutia sa s pozitívnym človekom sa testuje? Ďakujem

martasz
9. dec 2020

pokiaľ syn je v karanténe z dôvodu styku s pozitívne testovanou osobou, karanténu musí dodržať aj v prípade negatívneho testu. Pozitívne testovaná osoba musí nahlásiť všetky kontakty za posledné 2 dni pred testom - TOTO JE MIMOCHODOM RIADNA BLBOSŤ, VEĎ CELÉ DNI EŠTE PREDTÝM ŠÍRIL INFEKCIU - a dotyční budú kontaktovaní zo strany RÚVZ. V prípade, že syn bol v kontakte s následne pozitívne testovanou osobou v čase viac ako 2 dni pred jeho testom, odporúčam aktívne si vyžiadať PCR test na online stránke - viac info tu https://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/Co_mam_r...
alebo telefonicky kontaktovať najbližšiu kanceláriu RÚVZ.

martasz
9. dec 2020

testuje sa spravidla 5. deň od posledného konatktu s pozitívne testovanou osobou

diewcatqoo
9. dec 2020

Ano, je potrebne dodrzat 10 dnovu karantenu aj v pripade, ak bude syn negativny. Riesili sme uplne rovnaku situaciu pred mesiacom.

bejkovnicka
autor
9. dec 2020

@diewcatqoo a v karantene ale nemusia byť aj rodicia však?

diewcatqoo
9. dec 2020

@bejkovnicka podla pokynov od hygieny su clenovia spolocnej domacnosti len kontakt kontaktu, takze v karantene byt nemusia.
My sme ale v Cesku, takze sa riadime pokynmi ceskej hygieny. Myslim ale, ze na Sk to bude podobne.

janedoe
9. dec 2020

Inac ja tomu uz obcas nerozumiem 🙈 Bratranec aj s malym, ked mali negativny test, tak fungovali uplne v pohode. Chalanisko aj do skoly chodil a on do roboty. Svokra bola pozitivna a nik sa jej na kontakty nepytal, ani hygiena ju nekontaktovala, len dr. vypisala PNku. My sme boli v 10 dnovej karantene, ale poznam xy ludi, co s nou boli v ten den a oni nic neriesili 🤦‍♀️ V skolke tiez, a tomu uz nerozumiem vobec. Mali pozitivnu ucitelku a deti mozu chodit v pohode do skolky, len sa maju sledovat.

gabi24
10. dec 2020

My mame tiez skolkara v karantene, pozitivna bola ucitelka. Chcela som ho dat pretestovat pcr testom a pediater mi tvrdi, ze deti sa netestuju. Manzel chodi do prace a ja som pravidelne v kontakte so starsou osobou, ktoru by som samozrejme nerada nakazit, takze ziadam si test cez korona.gov, ale neviem ci uspejem, kedze vraj deti nie su testovane, aj napriek kontaktu

monicka210415
17. dec 2020

Ahojte dievčatá. Ja tomu už nerozumiem, strácam sa v tich nariadeniach. Včera pred obedom svagrinej volali zo škôlky, že ma prísť pre maleho lebo učiteľka je pozitívna, zatvodili skolku. Dnes jej lekárka povedala ze na testy nemusia ísť. Ale neni to sprostosť s prepáčením, ved práve u detí sa príznaky ani nemusia prejaviť a môžu to veselo prenášať ďalej, nie? Ako napríklad môj malý ešte aj pred koronou v tomto období býval soplavy alebo nie úplne zdraví.... Ja už neviem... A môže trvať na tom aby jej maleho otestovali tými obyčajnými testami? Má 5 rokov... Ďakujem

gabi24
17. dec 2020

@monicka210415 na antigenovy moze ist s nim hocikedy a hocikam. Ale na pcr bez priznakov ho nezoberu, len ak bude mat priznaky. A rodicia su bez karanteny a bez testov, az kym dieta nie je pozitivne

monicka210415
17. dec 2020

@gabi24 ďakujem veľmi krásne za odpoveď a informácie.

kika831
5. feb 2021

@bejkovnicka po novom je karantena 14 dni a je jedno ci mate poz alebo negativny test.

kika831
5. feb 2021

@monicka210415 u nas syn mal spoluziaka pozitivneho. Takze cela trieda do karanteny. Takze aj mladsieho syna zo skolky mi poslali domov do karanteny a aj my rodicia sme s nim museli zostat doma.