Prázdniny v škôlke

19. feb 2022

Zdravim.
Chcem sa opytat, ako to mate vo vasich skolkach?
U nas boli cez vianoce 3 tyzdne volna. Potom zacali. Asi po 3 tyzdnoch prva karantena skolky, po par dnoch dalsia karantena skolky a teraz koncom februara budu tyzden prazdniny....
No ja uz neviem? Vsak su tie deti viac doma, ako v skolke 🙈🤷‍♀️ !!!
Ako si to vy, PRACUJUCI rodicia riesite? Mne sa to zda, ze su viac doma, ako v skolke..... a to uz nespiminam choroby.....
Zanedlho nastupujem do roboty. Uz teraz mam dilemu, ako to budeme lepit, ked budu deti chore. Ale plus tolko prazdnin vykryt?? V lete maju 6 tyzdnov prazdniny tiez.
Je to skolka na dedine.
Dakujem za info od vas....

pribinak
19. feb 2022

Meni sa karanténa, už nepojde cela trieda ale iba pozitívne dieťa

pininka1
19. feb 2022

Zial je taka doba. My sme boli tyzdnen cela skolka v karnatene, potom nam ochorela kucharka, tak sa chodilo len do 12 a teraz prazdniny. Sme specialna skolka nemozeme mat nahradnu ako maju bezne statne skolky. Ale je fakt ze u nas je vacsina rodicov doma na predlzenej rodicovskej. Ti co nie su, to riesia osobnymi opatrovatelmi, babkami a pod. A to som rada ze sme boli v karantene len raz.

diamond007
19. feb 2022

Nie len u vás boli 3tyzdne cez Vianoce voľno. Je to tak všade, mimo karantény zimné prázdniny týždeň a letne 6tyzdnov. Sú to prázdniny s ktorými treba rátať a nejako sa zariadiť (opatrovateľky, rodina, tábory, dovolenka atď..). Po prázdninách to už bude fajn snáď 🙂 a bez karantény

elzus
19. feb 2022

Od 25.11 karanténa, dva dni v škôlke a opat karanténa. No celý december doma. Našla som si na polovičný úväzok s rannou a doobednou zmenou stým, že ak náhodou snáď dáko vykryjeme.

uglybetty1234
19. feb 2022

Tiez som menila pracu kvoli karantenam. Teraz robim z domu a nemusim to riesit

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
19. feb 2022

Babky, otec si berie dovolenku...všade je to divoké, ale tak to už budeš mať aj v škole.Teraz je to horšie kvôli tým karantenam
Moja dcéra bola v škole dodnes 5x ani vysvedčenie ešte nepriniesla.zimne prázdniny 2dni v škole karantena, deň v škole, karantena, a je koniec februára a v pondelok ide konečne do školy.Ucitelia chorí, online sa supluje a to robí o 2 m prijímačky na strednú.

lianka123
19. feb 2022

Ahoj. Ja mam 2och skolkarov v dvoch roznych skolkach a pracujem. Mame opatrovatelku, stale je bud prazdniny bud karantena alebo jedno dieta chore. Ked idu obaja do skolky, oslavujem. A stari rodicia su vsetci 4 na dochodku. Tak striedam opatrovatelka, jedna babka, druha babka a tak niak prezivame. Na skolku sa moc nespolieham. A to jedna stoji 500eur.

zuzubb007
19. feb 2022

No nic s tym mi rodicia nespravime, a kto ma len jedno dieta je uplne za vodou, mne mala vo skolke od decembra 4ta karantena a momentalne kovid cela rodina ☹, je taka doba ze sa musime s muzom striedat pocas karanten, aj z domu robit peklo ktore mam pocit, ze nekonci

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pinkgirl
19. feb 2022

Súhlasím s @elizabet173 budeš to riešiť ako každý iný rodič. Raz môžu ísť deti k starým rodičom - ak pracujú môžu predsa pár dní dovolenky venovať vnúčatám, aj ty s partnerom sa môžete prestriedat a vziať si dovolenku jeden na 3dni druhý na zvyšné 2dni, a veľa škôlok má 1 fungujúcu triedu aj počas prázdnin alebo sa 2škôlky spolu dohodnú a urobia 1spolocnu triedu. A keď bývaš na dedine kde škôlka bude aj tak zatvorená - tak môžeš požiadať o stráženie nejakú kamošku na RD, alebo staršiu susedu na dôchodku. Veď naši rodičia boli v rovnakej situácii a poradili si.

bucko555
19. feb 2022

U nás v škôlke jarné prázdniny nemajú

katulienkax
19. feb 2022

@fidka79 ty rozmýšľaš že sú v karanténe? To chceš potenciálne nakazené deti hodiť starým rodičom alebo opatrovateľke aby sa nakazili koronou? To je úplne iná situácia ako kedysi keď si “len choré” dieťa smarila dedkovcom

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkamotka
19. feb 2022

@pininka1 nas syn chodi do beznej ms a ziadnu nahradnu nemavaju, to nie je o specialnej ms ale od prípadu k pripadu. Kamoske z inej obce ohlasila skolka prazdniny a samozrejme bez zbernej nahradnrj skolky. Plus deti kazdu chvillu chore...
U nas ked sú v lete prazdniny, ziadna nahrada nie je (ani inokedy)

lentak1223
19. feb 2022

U nás v škôlke tiež nie sú jarné prazdniny...nahlasujeme deti, či pôjdu do škôlky alebo nie. Majú tam menej deti, keďže rodičia školákov si doma nechávajú aj malých. A takisto fungujú aj v júli. Iba v auguste majú prázdniny. Tiež žijeme na dedine. Je to v právomoci zriaďovateľa, aký režim je nastavený.

fiafia
19. feb 2022

Je to divoké a nebudem tvrdiť,že ľahké. Moja dcéra väčšinou celý mesiac nepotiahne. Lepime ako sa dá a šťastie mám aj na dobrého vedúceho. Ja som to mala divoké hneď ako som nastúpila do práce. Najskôr Vianoce a prázdniny,potom ochorela,hneď NATO dva týždne karanténa a po pár dňoch kiahne 🤦

loginexistuje
19. feb 2022

kym su deti male je fajn praca v skolstve aby si nemusela riesit prazdniny a ak mas pracu v skolstve blizko bydliska ze ani necestujes tak je to super

heleninamama
19. feb 2022

@loginexistuje Áno a rodičia budú vďační za učiteľku, ktorá bude stále na OČR. Rovnako aj jej kolegovia a hlavne vedenie školy.
Ženy, už konečne pochopte, že ak chcete, aby sa deti niečo naučili, nesmie byť školstvo útočiskom neschopných žien, ktoré riešia predovšetkým svoje deti a sú tam len preto, lebo v každej lepšej firme by ich vykopli.

maggie1978
19. feb 2022

Je to divoké všade bohužiaľ, tiež mam malého od septembra v škôlke, ale je viac doma ako tam, z rôznych dôvodov. Mala som to "šťastie" že som prišla skončením RD o prácu, zrušili mi pozíciu, takže som bola s ním doma aj so školáčkou. Teraz v apríli začínam novú prácu, ale je to home office, síce som sa tešila kedy vypadnem z domu, no myslím, že v tejto situácii s malými deťmi môžem byť len rada, že sa mi takáto práca naskytla.

liliana363
19. feb 2022

Na škôlku sa nevzťahuje školský zákon kde sú prázdniny. Keď škôlku zavrie zriaďovateľ alebo riaditeľ , napr. v lete, cez Vianoce, alebo kedykoľvek tak je nárok na pandemicku OCR.

loginexistuje
19. feb 2022

@heleninamama prosim to co si dovolujes takto o mne pisat ked ma nepoznas ????? ja som na OCR ked som ucila bola raz za tri roky ked dcera mala velmi agresivne kiahne
ucila som kym bola malicka isla som do prace ked mala rok a pol myslim do skolstva predtym som robila v IT a ked ju vzali do skolky ako 4,5 rocnu (predtym chodila sa opatrovat) tak som sla spat do IT sfery a tam som dodnes

tak vaz slova o neschopnych zenach a o vykopavani z lepsich firiem si poriadne mimo

liliana363
19. feb 2022
heleninamama
19. feb 2022

@loginexistuje Nereagovala som konkrétne na Teba, (veď Ťa ani nepoznám), ale na Tvoje všeobecné odporúčanie, aby sa ženy ktoré nie sú schopné vyriešiť starostlivosť o vlastné deti, zamestnali v školstve.
Ak si učila, tak presne vieš, že tu ten človek chýba rovnako (ak nie viac) ako v inej sfére. A ide tu aj deti, ktoré si ťažšie zvykajú, keď ich presúvajú od učiteľa k učiteľovi - hlavne, že tam niekto je ako tak ich postráži a všetko ostatné ide bokom.
Zažiť takúto učiteľku napr. na ZŠ je peklo aj pre deti aj pre rodičov. 2 týždne je doma s deckom, potom príde a naháňa známky, vysvetliť, zopakovať nie je čas. Potom zas vypadne... A takto dookola celý rok. Ale hlavne, že pani učiteľka má postarané o deti...

zabina27
19. feb 2022

@heleninamama v školstve je to výhoda kvôli prázdninám, že si o trochu viac pokryjes vlastné dieťa 😉 čo sa týka chorôb a karanténe, je to o hubu zo skoro každého zamestnania. Ja nerobím v školstve, ale pri malých deťoch tie "prázdniny" úprimne závidím, aj keď viem, že je to ich dovolenka. Ale minimálne nemusia brat ohľad na kolegov, že kto kedy môže čerpať tú dovolenku

haluze
19. feb 2022

U nás v práci máme benefit mesiac neplateneho voľna. Spravia to tak že mesiac pred tým ako máš voľno ti pošlú polovicu výplaty. Keď máš to neplatené voľno tak druhú polovicu. Je to tak preto aby si ten mesiac voľna nemusela riešiť na sociálke (alebo kde) že nepracujes. Takto vieš vykryť letné prázdniny.

danieladeley
20. feb 2022

My pri sebe nemame babky, dedky, opatrovatelku a na manzela sa vzhladom na druh jeho prace neda spolahnut...takze som zmenila pracu uplne na zatial polovicny uvazok, home office, kde potrebujem odovzdat projekt v urceny cas a je jedno, kedy na nom pracujem, ci v noci, ci cez den, ci s detmi, ci bez nich. Plny uvazok si neviem teraz predstavit. Moji skolkari tiez chodili do skolky od septembra mozno dokopy mesiac. A nastastie byvame v meste, kde skolka funguje aj cez prazdniny a aj pre 10 deti zo 150.

babula108
20. feb 2022

Ja som žiaľ na túto coronovu dobu doplatila. Po dlhej dobe od októbra robím na dohodu a síce nie je to lukratívna ponuka a stále hľadám aj niečo iné, no tým, že v januári som žiaľ odrobila len 3 dni podotýkam nie svojou vinou, prišla som tak o možnosť dostať riadnu pracovnú zmluvu. Jednalo sa žiaľ o to, že som mala ja dosť silný zápal močového mechúra, s ktorým mám dodnes problém a potom dostali deti covid a následne aj ja. Deti k babkam nemohli a žiaľ nie vždy sa to dá. Podľa mňa v dnešnej dobe pre mamičky s deťmi je dosť problematické nájsť si vôbec nejakú prácu. Práce je dosť to viem, na nejaký Home Office som ešte nenarazili hoci ten by mi teraz vyhovoval najviac. No to tiež nie je také jednoduché ako sa zdá. Žijeme v ťažkej dobe a zamestnávatelia, česť výnimkám neberú ohľad na to, že máš malé deti, že sú prázdniny a hlavne často choré. Samozrejme je pre nich výhodnejšie zobrať niekoho kto nebude mať takú absenciu. A u nás v škôlke síce sú otvorení aj cez prázdniny ale keďže syn je štvrták ten prázdniny má tak, to opäť musím hľadať nejaké riešenie.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dadus_ka
20. feb 2022

U nas v škôlke majú cez prázdniny otvorené. Rodič predtým nahlási či bude dieťa chodit cez prázdniny do škôlky alebo nie. Môjho som samozrejme dala, pretože predtym bud karantena alebo choroba 😅