Pre ktorú škôlku sa máme rozhodnúť?

michala11111
28. apr 2016

Ahojte maminy neviem sa rozhodnúť kam dať dcérku do škôlky, či do mestskej alebo dedinskej. Ide o to, že zatiaľ bývame v meste, no v septembri sa budeme sťahovať na dedinu. Napíšem plusy pre jednu aj druhú u mňa je to stále 50 na 50 🙂
mestská škôlka:
-obrovské plus že by šla do škôlky s jej najlepšou kamoškou,
-máme tu svokru na dôchodku takže hocikedy môže vybehnúť pre malú,
-je možné že sa s niekym dostane na základku lebo na základnú ju určite dáme do mesta
dedinská škôlka:
-ak by som šla na materskú pre malú pôjdem peši kočíkom a nemusím ísť autom
-myslím že prístup je v dedinskej škôlke lepší,
-spozná dedičky z dediny, veď tam predsa budeme žiť a keď všetko budem orientovať len na mesto bude mať len tam kamarátky a bude ťažké ju tam stále voziť na oslavy alebo len tak, tiež ak ona bude mať oslavu ktovie či všetky deti by prišli z mesta...
Prosím čo vy na to?

pribinak
28. apr 2016

Za mna dedinskú

sissy27
28. apr 2016

@michala11111 určite škôlku v mieste bydliska... a hlavne ak plánuješ ďalšie dieťa, bude to pre všetkých oveľa jednoduchšie...
a rozmýšľať teraz nad tým, čo bude, keď pôjde do školy, to je úplne zbytočné...

zabina27
28. apr 2016

tiez by som asi tu dedinsku, ak vam ju tam bez problemov vezmu - vacsinou asi musis mat trvaly pobyt, aby malu vzali, tak neviem, ci si sa uz na to v dedinskej pytala.
my to tiez niekedy budeme riesit, zaciname stavat a maly ma 2 roky, cize este by asi zacinal v mestskej a potom do dedinskej, ja budem zase na md s mladsim babom... no uvidim, ked to pride 🙂
podla mna tvojej malej by lepsie prospelo, ak by sa spoznala s detmi z okolia, tiez si najde kamosov a zacnu sa hravat. teda zalezi aj, ci a kde robis (ak robis), ako by ste to mali s tym vyzdvihovanim...

meusicka
28. apr 2016

@michala11111 ahoj, tak pre man ta v dedine. pokial sa tam idete stahovat. dieta si zvykne, najde si novych kamaratov a potom ked pojde do skoly tak mozno pojdu spolu s nejakymi inymi detickami spolu. a aj pre teba ked tam planujete zit, to bude len plus, lebo budes mat moznost sa zoznamit s inymi mamickami z dediny, skamaratit sa. viem podla seba, kedze som sa prestahovala du uplne cudzieho mesta, ze moji znami vysli z radov mamiciek zo skolky. 🙂

magic08
28. apr 2016

ak vychádzam z tých plusov, ktoe si uviedla, tak jednoznacne dedinska skolka

michala11111
autor
28. apr 2016

@zabina27 no to som si už zisťovala či ju zoberú aj keď tam ešte nemáme trvalý pobyt a že bez problémov, to je malinká dedina, tak možno sú radi ak tam idú deti, aby sa škôlka nezrušila. A to že ak nedám malú do mestskej tak už nikdy, lebo v meste je zas obrovský problém dostať dieťa do škôlky a bez trvalého pobytu nehrozí...... no zas ja by som jej už kolektív meniť nechcela...

michala11111
autor
28. apr 2016

@meusicka no inak nad týmto som tiež uvažovala, že ja tam tiež nikoho nepoznám a vlastne ak by tam ani do škôlky nechodila tak ani by som nespoznala, keďže už budem chodiť do roboty a volný čas akurát doma...

michala11111
autor
28. apr 2016

No tuším som stále viac naklonená na tú dedinskú, len najviac mi bude lúto že nebude chodiť do škôlky s tou kamoškou. Myslím, že tie prvé týždne by to lepšie zvládala ak by tam bola aj ona, takto ju dám medzi úplne cudzie deti...

magic08
28. apr 2016

@michala11111 to neries, detičky si rýchlo zvyknu a este rýchlejsie si najdu kamaratov nových. Takze to vobec neber ako nejake plus pre mestsku skolku.

pribinak
28. apr 2016

@michala11111 kamaratstva v takomto utlom veku sa este menia a rozne vyvijaju, nemusia prezit ani prvy skolkarsky rok, kamoska tvojej dcery moze stretnut v ms ine zaujimave dieta a bude po kamaratstve

michala11111
autor
28. apr 2016

@magic08 asi máš pravdu 🙂

michala11111
autor
28. apr 2016

@pribinak veď áno, skôr mi šlo len o tie prvé týždne...

magic08
28. apr 2016

@michala11111 viem to podla svojich deti... vzdy bol nejaky kamarat, kamaratka, dokonca uz aj frajer 😀

pitik
28. apr 2016

Ja som vyse roka vozila najskor 1 potom 2 deti do mesta do skolky (tiez som mala rodicov blizko, takze mohli hocikedy vyzdvihnut) a ked sa narodil najmladsi, tak som stredneho dala do dedinskej a lutujem, ze som to skor neurobila. Tolko casu sme stravili v zapchach, chodili sme domov az vecer A aj sme sa viac zzili s prostredim, kamaratov si nasli...

lubiduch
28. apr 2016

ja by som dala dedinsku. ak by si pisala plusy v style ze v mestskej skolke im robia neviem aky edukacno jazykovy specialny program a na dedinskej vobec nic, tak by som mozno inac hovorila.
ale z vlastnej skusenosti vidim na synovi (bude mat 4 roky) ze kamaratsva v tomto veku neznamenaju to co napr o 4 roky neskor...on mal v skolke predtym naj kamosku, naozaj spolu robili vsetko a oni sa odstahovali do zahranicia a maly to vzal tak ze sa odstahovali....ziadne tragedie nerobil 🙂
s inymi "kamosmi" s ktorymi nechodi aktualne do skolky sa zase stretava na ihrisku, s inymi v ramci rodiny a znamych...deti su prisposobive a tych kamaratstiev este bude!

michala11111
autor
28. apr 2016

@pitik no nás by sa zápchy netýkali 😀 to je malé mesto a dedina hneď vedľa, delí ich len značka 🙂 Ale predsa už by som peši nešla, bicyklom v lete v pohode je to asi 2km od škôlky a od nášho budúceho domu

m.i.r.i
28. apr 2016

my sme nieco podobne riesili so skolou a rozhodli sme sa pre dedinsku..
Kazdopadne, argumenty o kamaratoch z ulice, blizkost a lahsia logistika su len bonusom, neboli ale hlavnym faktorom rozhodovania..hlavny faktor by podla mna malo byt to aka ta skola/skolka je..
My sme napriklad co sa skolky tyka prihlasili syna najprv do spadovej dedinskej, sli tam vsetky deti z okolia.. aj ti "mali kamarati" ak sa to v 2-3 rokoch da nazvat takto vobec...ale ked som postupne zistovala aka ta skolka je -- ake su ucitelky, ake maju aktivity , stravu, sysem adaptacie deti a podobne..ked sa vela rodicov chodilo stazovat na sikanu, na kadeco..tak sme ho tam ani nedali a vychodil 4 roky v uzasnej skolke v meste...dokonca sme sa docasne prestahovali...do skoly uz pojde do dedinskej, pricom sme silno zvazovali skolu v meste nedaleko , ale nakoniec vela kvalitnych veci aj v nasej dedinskej skole nase rozhodovanie priklonilo k tejto skole...
A napriklad -- my sme s "kamosmi" na dedine travili kazde prazdniny, vela vikendov a hocikedy sme tiez len tak dosli a cele 4 roky co tam s tymi detmi nechodil do skolky sa stale stretavaju, hraju, vzdy sa na seba tesili aj napriek tomu ze do tej istej skolky nechodili....absolutne to neriesili..
Takze ano, aj kamarati su doleziti, ale vo vyssom veku...logistika a rozvoz su tiez dolezite ak je s tym problem ( materska, absencia auta, zdravotne problemy), ale ak toto problem nie je, ja by som volila podla toho ktora skolka je lepsia a dieta ma predpoklad sa tam dobre citit ...

zabina27
28. apr 2016

@michala11111 ani ja by som velmi nechcela menit kolektiv, ale este mame cas na to, potom budem rozmyslat, co je lepsie, aj ked maly by v podstate od buduceho skol. roku mal ist do skolky, zbehne to rychlo, no, uvidime 🙂

saurian
28. apr 2016

za mna dedinsku. budete tam zit, najde si tam novych kamaratov zo svojho okolia, budu sa poznat...
pre teba jednoduchsie - vzdy je idealne ak mas skolku blizko, a ked planujete dalsie dieta, tak o to viac.
co sa tyka pristupu - nie je o "o skolke" ale "o ludoch" aj v jednej aj v druhej to moze byt lepsie, aj nemusi, zaruku nemas.
na druhej strane - hoci nepoznam dovody - ale ked ju chces dat do skoly do mesta, a pracu by si mala v meste kde by chodila do skolky a babo dalsie by nebolo, bola by asi vyhodnejsia mestska.

mirreckall
28. apr 2016

ahoj, ja som z dediny a deti mám v meste v škôlke...a kamarátov sme si našli aj tu, aj keď sa som tu prisťahovalec 🙂 a to, že ti môže ísť niekto pre malú je tiež veľké plus...akurát by som asi rozmýšľala ako je to s parkovaním pri škôlke, ak chceš po ňu chodiť s druhým dieťaťom, či to nie je ďaleko, ako budeš nosiť bábo hore dole a pod.

milota164
28. apr 2016

my sme si vybrali tu najblizsie k domu je to naozaj prakticke ...

stardust
28. apr 2016

malu ti mozu umiestnit v oboch skolkach uz teraz? Pises, ze v tej dedinskej ti ju zoberu hocikedy, lebo maju malo deti. Musis pocitat s pripadmi, ze sa nieco stane a budes musiet dieta vyzdvihnut skorsie zo skolky kvoli nejakemu urazu, srajde a podobnym veciam. Ma ju v pripade nudze kto vyzdvihnut z dedinskej skolky?

michala11111
autor
29. apr 2016

@stardust nie teraz, až od septembra..... a čo sa týka toho či má pre ňu kto ísť v meste svokra tá je na dôchodku a v dedine ani moc nie. No neviem či kvôli pár prípadom, sa mi ju oplatí dať do mestskej..... a tiež by sa to možno týkalo len roku, lebo možno tie ostatné dva by som bola na materskej doma v dedine...