Dedinská verzus mestská škola

lenkanelkalenka
12. mar 2024

Ahojte, potrebovala by som radu, či vybrať ZŠ dedinskú alebo mestskú. Neviem sa rozhodnúť. Alebo poprosím plusy a mínusy jednotlivých škôl zo skúseností.Ďakujem

janinah
12. mar 2024

Kde sa ti bude lepšie menezovat príchod.odchod.druzina...
Čítať a písať sa naučí všade.ak bude treba n skôr niečo " lepšie" vždy ho vieš preložiť napr.na 8 r.gymko.

katica06
12. mar 2024

@lenkanelkalenka nie je dedinská škola ako dedinská škola a ani mestská škola ako mestská škola. Skôr by som hľadala recenzie na jednotlivé inštitúcie. Mňa rodičia preložili do mesta ako tretiačku,.lebo som bola šikanovaná. Brata preložili o 8rokov uprostred šk.r. v 4.roč lebo mal problém s učiteľkou. U nás sú momentálne 1-4roč v jednej učebni s jednou učiteľkou,100% rómskych detí z väčšinou z osady
Sesternicine deti chodili na dedinskú zš 1-9roč a sú to šikovné, nadané deti, ale v tej škole je viac tried v každom ročníku

kapanek1
12. mar 2024

@lenkanelkalenka za mna mestska. Hlavne kvoli anonymite. Ale je aj rozdiel v tom ci v tej dedine byvate kde chcete dieta dat. Alebo ste mimo.

tanyan
12. mar 2024

Pri tejto téme je ťažké zovšeobecňovať. Záleží od konkrétnej školy, jej vedenia a zamestnancov. Prístup, vybavenie, krúžky, úroveň jazykovej výučby, telocvičňa, jedáleň... A samozrejme záleží aj od dieťaťa a jeho potrieb, ale aj kolektívu a triednej učiteľky.
Usporiadaj si svoje priority a porovnaj v čom je ktorá z nich lepšia pre Vás.

mariazatkova
17. mar 2024

@lenkanelkalenka tak na túto otázku je ťažké odpovedať. Záleží co vám vyhovuje aké má škola recenzie. Čítať a písať sa naučí tak ci tak. Skôr ide o to aký učitelia sú tam. A akých spolužiakov bude tvoje dieťa mat. Môj syn navštevuje dedinku školu a je veľmi spokojný. Aj s pani učiteľkami.

janedoe
17. mar 2024

Ja som nechala syna u nas v dedinskej skole. Kvoli kamaratom a lahsiemu menezovaniu dochadzania. Obcas lutujem, lebo kruzky a pod. nic moc. Ale to je asi jedine.

ewell13
17. mar 2024

@lenkanelkalenka
Ja som dala syna do mesta.
Chodím tam do práce, takže ho vozím aj beriem zo školy. A vidím poriadny rozdiel oproti najšej škole na dedine, kde som chodila aj ja. Kde každý každého pozná, a známky sa často krát dávajú podľa toho či majú radi rodičov dieťaťa. Taktiež krúžky, súťaže, kvalita vyučovania,.... je niekde inde

katkaseiner
21. mar 2024

Ja mam 11rocnu a 8rocneho (byvame v dedine a deti chodia do dedinskej skoly) a uz lutujem ze dcera nesla na 8rocny gympel - kvalita vzdelavania je slaba. Matiku ma fajn, anglictinu vie odinakadial, a este okrem dalsich 2-3 predmetov ucia v škole ludia ktori ten predmet pravdepodobne ani nemajú radi.