Prečo musí chodiť do škôlky?

zabina27
27. aug 2017

Možno taká situácia ani nenastane, ale radšej chcem byť dopredu pripravená. Malý ide od zajtra do škôlky, teraz len adaptačný týždeň, od ďalšieho týždňa asi na celý deň (učiteľka povedala, že je lepšie hneď ich tam nechávať aj spať). No ale ja ostávam doma s mladšou dcérkou, tak chcem vedieť, čo mu povedať, ak sa ma náhodou spýta, prečo musí chodiť, keď sme my doma. Ja mám za seba odpovede len typu - budeš sa môcť hrať s inými deťmi a naučíš sa veľa nového, ale uvítam aj iné odpovede 🙂 Presne preto ho tam dávame, je spoločenský, ročná dcéra je mu malá na hranie, vonku sa rád hrá s deťmi, ale rátam s tým, že keď tam bude chodiť každý deň, tak sa mu to nemusí páčiť. No a na to, že sa niečo naučí, povie, že sa nechce učiť, že sa bude v škole 😀

zuzana76
27. aug 2017

@0silvia0 ano domace vyucovanie, ja to beriem pri detoch, ktore maju problemy, napr zdravotne a pod. ale su deti, poznam osobne, ktore nezvladaju byt s inou osobou ako mamou ci otcom vo veku 6 rokov, napr. a nebudu chodit ani do skoly

0silvia0
27. aug 2017

@zuzana76 ja by som to chápala aj pri nejakých deťoch z lazov, ktoré v nižších ročníkoch by museli šliapať kilometre do školy, ale to čo píšeš ty je už veľmi zvláštne ked zdravé deti nezvládajú byť s inou osobou ako s rodičom... čudné, ale myslím, že nejako veľa ich asi nebude...

zuzana76
27. aug 2017

@0silvia0 ja som napr tiez nechodila do skolky, len ten posledny rok pred skolou do pripravky a mne , kedze som bola introvert vyhovovala prave stadovitost, len nijako nevytrcat z davu, napr mi nevyhovovali hodiny klaviru, lebo tam som bola sama, neviem si predstavit, ze dieta, ktore nchodilo do skolky, tak zrazu bum a skola

alieeenka13
27. aug 2017

@pininka ja si myslim, ze ked som doma s dietatom a musim s nim povesat pradlo a skusa pinzetovy uchop, je to tiez do zivota (mam aj susicku, aj to pozna☺,ked raz mozno sa uz pradlo vesat nebude )

esther03
27. aug 2017

@alieeenka13 obsluha susicky a stipcovanie bielizne je naozaj to dolezite, co sa dieta musi naucit kym pojde do skoly 😀

maciatkolulu
27. aug 2017

@zuzana76 prepac odpovdala som jej svojim sposobom.... treba citat poriadne, alebo si neporozumela asi, nuz kedze to nebolo adresovane tebe, tak ta to v podstate trapit nemusi😉, ale inak vdaka za upozornenie.
A ja som rada, ze mozem byt so synom, tak ako s dievcatami doma a uzivat si to, rovnako ako si to uziva on....

@pininka prepac to myslis vazne s tymi 20detmi a zachodikmi???? To ma byt to o co prichadzaju deti co nie su od troch rokov v skolke? Ja si fakt myslim, ze mne to dalo akurat tak stres a to, ze som sa nevedela vykakat nikdy a nikde okrem domova, to mi to dalo, dieta uz v skorom veku, teda niektore potrebuje pri vykonavani potreby sukromie, potrebuje ist cikat vtedy ked potrebuje a nie, ze naraz a pod. Toto nebol prave trefny priklad. Znova sa opakujem, kazde dieta je ine a kazde ma ine potreby, zarucene nepride ziadne dieta o nic, ked v skolke nie je, to som si ista ako aj tym, ze "dobehne", ak ma teda v com svojich rovesnikov.... Ja nie som proti skolke a ani za, som za to, ze kazda mama si svoje dieta pozna najlepsie a pokial nie je tlacena financiami, tak ma pravo sa rozhodnut sama, kedy dat dieta do skolky, kedy je zrele sa odputat prirodzene, jasne, ze kazde dieta zvladne kolektiv, ked musi, vsakze, poplace si a aj to prestane, kedze rezignuje, kedze vie, ze s tym nic nezmoze, to je tiez fakt. Takze tvrdit, ze dieca nieco straca tym, ze nie je v skolke nie je top nazor, lebo podla mna skor straca, ze v nej je 😉

andrea101112
27. aug 2017

@maciatkolulu nechcem aby to vyznelo ako hate skor by som to prosila ako radu.. Kedy stihate upratat navarit oprat? ked sa len hrajete s malym? ja som stastna ze maly chodi do skolky lebo ja by som mu nevedela zabezpecit stale nejaku zaujimavu aktivitu.. a druha vec je ze na denodenne vylety musia byt aj financie.. takze nie kazdy si moze dovolit zostat zadarmo doma a este aj chodit po vyletoch..

maciatkolulu
27. aug 2017

@andrea101112 dieta sa uz v styroch rokoch dokaze zabavit aj same, to som fakt nevidela, zeby sa v skolke najma teda v statnych non stop detom venovali, inak spolu upratujeme, varime, pracka, teda u nas sa perie v pracke😉 to je fakt jedna z najvacsich zabav, dat prasok, gel, tablety, avivaz, zapnut a chvilu pozerat ako sa to toci a susicka vysusi, teraz v lete zase vesiame spolu pripadne sa hra, tmoli po zahrade, robi zle zverom😉 a nie vsetky aktivity si vyzaduju vela penazi, da sa vymysliet vselico, les, prechadzky, zbieranie gastanov, listov, hranie na ihrisku, objavovanie novych ihrisk. Ved ked matka zvladla starostlivost o domacnost s malym babom, tak s trojrocnym, ci viacrocnym je to uz iny level. A to, ze si kazdy nemoze dovolit zostat doma, to je fakt, ale to som pisala... Rovnako ako aj to, ze su aj deti, ktore si vyzaduju kolektiv same, tie su uz samozrejme zrele a patria do kolektivu. A ako som uz tiez pisala, to vie kazda mama sama posudit a rozhodnut sa a nie sa odsudzovat, jedna strana druhu, napriklad moja najstarsia dcera bola tyzden v skolke ked mala stredna par mesiacov a trpela, velmi, citila sa odrstrcena, tak ostala doma a bolo to najlepsie co som jej mohla dat, je uz dospela a samostatna a zazili sme fakt super casy, ked sme boli doma spolu. Aj vztah maju medzi sebou super. Ale to je moj nazor a moja skusenost a moje deti a moja situacia

ibrunova
27. aug 2017

@maciatkolulu Nie každý si môže dovoliť ostať doma s dieťaťom do 6 rokov a ešte k tomu s ním chodievať stále po výletoch..

andrea101112
27. aug 2017

@maciatkolulu tak moj takmer 2 rocny syn je samostatnejsi ako 4 rocny. stale potrebuje spolocnost..takze toho vela nestiham.. niekedy je to fakt super ked sa spolu vsetci traja hrame. ale niekedy som z nich proste na nervi nakolko som s nimi skoro stale len ja a tesim sa ze pojde do skolky medzi svojich kamosov..🙂

maciatkolulu
27. aug 2017

@ibrunova vsak ok, ja som to spominala, ale myslim, ze v tomto pripade, rovnako ako mnou spominany priklad bol, ze sa jedna o matku, ktora je doma s mladsim surodencom😉

siska53
27. aug 2017

@zabina27 na ihrisku nebude mat tolko kamaratov lebo budu v skolke..
Nas sz nedostal onoho casu a hoci som bola trosku aj rada,on nemal nejak kamosov a bolo vidiet,ze to nie je uplne ok,lebo na ihrisku som predsa musela byt viac s tou mladsou,kedze nemala ani 2roky.. O rok sa dostal, ale nepytal sa ,preco,len sa mu to nepacilo a reval 3mesiace skoro.. No o pol roka nastupovala aj dcerka,nebolo na vyber,lebo naraz adaptovat dve deti.. :/ to neee.
My sme aj cital knizku Bobrik v skolke,chodil aj na take cvicenie s detmi,taka mala priprava na skolku..sice nepomohlo,ale pokus bol..
Navyse sestricka asi tiez pojde do skolky,ked bude v jeho veku,nie?

Nech to prebehne lepsie,nez u nas.
Ak by bol problem,vzdy si ho mozes nechat este doma (ja som nemala tu moznost).

sisaka
27. aug 2017

@ibrunova ešte jej to napíšte 5x lebo ešte len 3x napísala, že chápe, že nie každý si to môže dovoliť.
Nerada píšem za niekoho, ale je to už smiešne
A ak si niekto nevšimol tiež písala, že nikoho neodsudzuje a že deti sú tiež rôzne. To pre prípad, žeby mal niekto potrebu sa zase vyjadrit k tomu, čo už niekoľko krat napísala 🙄

maciatkolulu
27. aug 2017

@andrea101112 druhorodeny zvyknu byt priebojnejsi 😉, smelsi, predsa si uz v domacej"svorke"musia vydupavat svoju poziciu😀

andrea101112
27. aug 2017

@sisaka len nie kazdy precita vsetky komentare a potom sa to tu opakuje stale dokola...

zabina27
autor
27. aug 2017

Ďakujem za tipy, dufam, ze to ani nebude treba, mohla by som si ho nechať ešte doma, ale nemyslím, že by to bolo nejako super, keďže tej mladšej sa musím tiež venovať, dávať na ňu pozor, tak jemu moc zaujímavé aktivity nevymyslim...

@sihaj 😀 ale čo ak si bude chcieť nájsť ďalšiu frajerku? 😀

deti95060810
27. aug 2017

neboj sa každý deň to až tak nebude....príde jeseň a decko bude pod chvíľou doma...😲
na chorobnosť sa sťažuje každá maminka maličkých škôlkárov...☹

sihaj
28. aug 2017

@zabina27 musi mat veľa frajeriek...

zabina27
autor
28. aug 2017

@deti95060810 tajne dúfam, že to tak nebude 😀

lucia_9
29. aug 2017

Prečo si rodičia myslia ,že keď sú deti doma nebudú smelé,socializované.Ja som prvý krát do školky nabehla s úsmevom.A ajtak sa cítim zle niekde v kaviarni alebo niekde kde to premňa nie je prirodzené.🙂) s tým aký človek je vo vnútri nepohne ani škôlka ani nikto.Ja som úprimne neznášala vynútené kolektívne práce.Rada som si sociálne spoločenstvo vytvárala sama.A chodila som do škôlky deň čo deň.🙂

zabina27
autor
30. aug 2017

@lucia_9 bez škôlky by si možno bola totálny asocial 😀 ale nie, neuraz sa prosím, ja som tiež skôr introvert a škôlku som moc nemusela, tak uvidím ako deti...

lucia_9
30. aug 2017

@zabina27 Ale nie 😂 veď je cítiť ,že je to humor.Škôlka...hmm..nebolo tam zle 🙂 to povedať nemôžem.Moja pani učiteľka si ma pamätá do dnešného dňa.Vlastne pamätá si nás dvoch 😁 ja a kamarát.Nerozlučná dvojka.Ale nemala som v obľube sa kamarátiť s každým.Alebo nasilu vytvárať kamarátstva.Pokiaľ ten človek nebol naladení na moju hladinu...tak z toho by kamarátstvo nebolo.A je to tak aj dnes 😂 ale moje kamarátstva su dlhoročné.Môžem povedať ,že úprimné.Introvert...tak pòl na pòl.Nemám problém sa zapojiť do komunikácie ...Vždy ma ľudia zoberú medzi seba ...Ale je to rozdiel ak sa uvoľním a viem sa zabaviť ..cítim sa v tej spoločnosti príjemne 🙂 a viem rozoznať keď už sa cítim medzi ľudmi tak stiesnene.Ale ani škôlka ani škola moju povahu neopvlivňovali.Mala som naozaj šťastie na jednu Pani učiteľku ktorá nám dvom vždy rozumela.A vďaka nej a kamarátovy som do nej chodila s radosťou 😊...Je to individuálne 🙂