Prečo oslavujú deti sviatok Valentín?

erika71
15. feb 2014

Ani nechápem sviatok Valentin u nás na Slovensku . Prečo ho oslavujú deti ? Prečo si dávajú navzájom darčeky v škole a v škôlke ? Nie je to náhodou sviatok zaľúbených ? Možno som iba ja zaujatá a nevidím to dobre ale nepáči sa mi to, že u nás sa z toho robí všeobecný sviatok , alebo ani neviem ako to nazvať. Nemá to byť o tom, že zaľúbení párik si oslávi svoju lásku a šťastie , že sa majú radi ? Bola by som zvedavá na názory iných rodičov .Ďakujem.

zuzanka999
15. feb 2014

Valentín je sviatok lásky. Nie len lásky medzi milencami, mužom a ženou ale medzi ľuďmi všeobecne.. medzi rodičom a dieťaťom, starým rodičom a dieťaťom... medzi kamarátmi.. atď.

hviezdicka111
15. feb 2014

@erika71 mne sa to napr. tiez nepaci... sviatok svateho valentina vznikol ako sviatok zamilovanych parov, tiez nechapem, preco to az tak velmi teraz ludia zovseobecnuju.....

evelynm
15. feb 2014

@erika71 , mne valentin nic nehovori, doma to neriesime, ani deti do toho netahame a syn prisiel zo skoly sklamany, lebo si tam vraj davali nejake valentinky, on dal a nedostal...hm.. tak som tiez z toho trosku nesvoja, naco detom balamutit hlavicky...

seemani
15. feb 2014

@zuzanka999 sv.Valentin bol patron zamilovanych,nie patron lasky..valentin je vyslovene sviatok pre zamilovanych,nie pre deti...tento sviatok nema s laskou medzi rodicmi a detmj nic spolocn..nato su ine sviatky

ervenka
15. feb 2014

@erika71 sice nezijeme na SVK, ale vcera napr. deticky v skolke lepili nalepky na papier s vytlacenym srdieckom, pod tym napisala ucetelka meno dietata. mne sa to pacilo, velmi mile. Napr. tu sa neostavuje tak velmi den zien, len den matiek, den otcov. Maly darcek vyrobeny od ditka vzdy potesi.

svano
15. feb 2014

@erika71 ja nejak tie ,,prevzaté,, sviatky nemusím,ale keď už, tak sviatok sv.Valentína by mal patriť zaľúbencom vzhľadom na jeho pôvod.(Ale Rafaelo od m celkom chutilo 😀😀)

erika71
autor
15. feb 2014

@zuzanka999 ja tak viem , že Valentin je sviatok zamilovaných nie lásky... Deň detí je sviatok detí, deň žien je deň žien a deň matiek je len pre matky. ešte som nepočula že je to sviatok lásky, ale ...chcela som počuť názory ,ďakujem

igiana
15. feb 2014

@erika71 tak to dopadlo aj s Mikulasom. Predtym si deti nasli v cizmicke rano balicek a boli vytesene. Teraz maju Mikulasa v skole, na urade, v robote, od starkej ... a Mikulasa oslavuje aj pes a pod. Uz to stratilo caro a zvrhlo sa to na konzum.

igiana
15. feb 2014

Svátek svatého Valentýna (zkráceně také Valentýn), se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. V poslední době se tento svátek šíří i v kontinentální Evropě, do určité míry z komerčních důvodů.Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény mladých dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „miláčkem“ v následujícím roce.[1][2]Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.[1]

erika71
autor
15. feb 2014

@igiana presne si to vystihla...

doty1
15. feb 2014

Sviatok sv.Valentína je presne o tom, čo píše igiana - ale podľa mňa z čoho pramení táto tradícia pozná tak 1% z oslavujúcich 😀 u nás by bolo lepšie keby sme sa začali seriózne starať o naše vlastné tradície 😖

habibi78
15. feb 2014

Mat tak vaše problémy a cas riešiť takéto kraviny!!!

doty1
15. feb 2014

to že prispievaš do diskusií, ktoré považuješ za hlúpe a ešte príspevkom, ktorý je úplne zbytočný, hovorí len o tom, že toho času máš dosť 😀

erika71
autor
15. feb 2014

@habibi78 to nie sú kraviny a ani nechápem načo sa zapájaš. Vieš, nechodím do kina, nechodím na zábavy, nechodím na manikúru , nechodím kaderníčke, nechodím chľastať a nechodím sa zabávať. Tak si predstav, že si dovolím sadnúť si k PC a otvoriť Modrého koníka a opýtať sa na názor aj iných mamičiek, keďže sa mi zdá, že z tohoto sviatku sa robí u nás nejaký hybrid !!! a prečo sa s tým nezaoberať, keď mám deti a pýtajú sa , čo a prečo...a keď pre teba sú to kraviny tak si otvor rozprávkovú knižku a daj si rozprávku na dobrú noc 🙄 a zatvor si túto stránku !!!