Oslavujete Valentína?

lenkaalenka
14. feb 2015

Je to taký západný sviatok, ale pomaly sme si zvykli, najviac obchodníci. Ale myslím, že na Valentíny by mal byť každý originálny. Ako je to u vás?

alaguema
14. feb 2015

Nie, neoslavujeme. Dostanem kvety, je to milé, ale mne je tento sviatok cudzí a ani nemám potrebu byť práve na Valentína originálna 😀 A hlavne - nemám rada tú komerciu okolo toho, pravdepodobne by som to asi aj vnímala inak, keby okolo toho nebol taký nechutný humbuk.

trogir
14. feb 2015

@lenkaalenka neoslavujem.....ani nebudem.............nech si ho oslavuju "kriklavy" americania, je to len kšeft.......ja myslim, ze je krajsie lasku prejavit kazdy den, tak obycajne. 😉

horana
14. feb 2015

Ideme s celou rodinou na romanticky vylet do prirody, deti sa zamocia v kaluziach topiaciceho sa snehu, nadychame sa cerstveho vzduchu a bude nam sveta zit 🙂

Valentina sme s muzom oslavovali pred detmi, niezeby sme tomu skakali na spek, slo o to ze kazda dalsia romanticka prilezitost sa hodila (ako si alkoholik vzdy najde dovod preco sa napit, aj zalubeny vita kazdu moznost prejavit romantiku), aj ked tie plysove srdiecka a hovadinky vo vykladoch boli vzdy mimo mojho vkusu. Teraz sa to uz posunulo, ustalilo, romantiku taku tu len a vyhradne vo dvojici si prejavujeme ked mame cas a energiu, nie ked kalendar zaveli.

Celkovo ked sa to tak vezme, neexistuje uz sviatok ktory by nebol skomercializovany a obchodnicky nevyuzity. Vianoce a Velka noc akoby boli nejake lepsie v tomto smere? Tazko. Takze keby len preto sme sa im mali vyhybat, neoslavujeme nic. Valentin ma v nasich koncinach este najmenisu tradiciu, takze sa nerozsiril hromadne. Ale stale lepsie on nez Sviatok prace a povinne mavanie zastavkami, nez VOSR a pod. MDZ a povinne karafiaty na pracovisku 😀

janinah
14. feb 2015

neoslavujeme,je to vymyslené,aby nestál biznis medzi vianocami a veľkou nocou...ideme na ples,ale nie kvôli tomu,že nejaký valentín....a poznám jediného skutočného Valentína a toho nemusím...

janinah
14. feb 2015

@horana sviatok práce bol paráda a myslím to vážne,to odmávanie si človek odbil a potom sa šlo s partiou na pivo a tie májové veselice....to dnes už nezažiješ....

alaguema
14. feb 2015

@horana veľký rozdiel medzi tým, či je človek zotročený komunizmom, alebo kapitalistickým konzumom, nevidím. Či ti strana nakáže ísť mávať do sprievodu, alebo reklama presvedčí, že Valentína treba rozhodne osláviť...je tam veľký rozdiel? Jedno bolo otvorené, to druhé je skryté, o to zákernejšie. Mne je extrémne nepríjemný každý druh bezhraničnej komercie okolo akéhokoľvek sviatku. Vianoce a Veľká noc ale u nás majú tradíciu, na rozdiel od Valentína. MDŽ je taká komická spomienka, lebo veď vyzeralo to skôr, že sviatok mali muži, takí boli dooslavovaní 😀

xevulax
14. feb 2015

V podstate neoslavujeme, ja som manželovi kúpila čokoládu,kedže som bola na nákupe a my si vzdy pri razené nejakú drobnosť keď niekto ide do obchodu. Kvety donesie aj bez Valentína nehovorím ze je to často ale donesie. Milujeme sa a dokazujeme si to kazdy deň🙂 uz sme dospeli a nie pubertiaci, takze sa na tento "sviatok pozeráme inak".

bonaqa2013
14. feb 2015

Nie neoslavujeme.

bonaqa2013
14. feb 2015

@janinah tiež som nemusela ten prvý máj. Čakali sme . mrzli ako sprostí, učili sme sa pochodovať, vybľakovať hlúpe heslá. Akurát potom zábava sami páčila. My sme doma na 1 mája vždy sadili zemiaky. A pol dediny s nami.

tenerifka
14. feb 2015

Nie

svetluska82
14. feb 2015

Každy rok oslavujeme rovnako. Muž dostane cokoladu, ja kvety a ideme na veceru do restiky. Nic originalne ani extremne drahe. Tento rok to zabil, lebo pozhanal tulipany ( moje najoblubenejsie) a k tomu 2 super caje z cajovne. Svokor tiež nikdy neoslavuje, ale tento rok len tak zo srandy kupil svokre (skoro 70 rocnej) krasneho plysoveho medvedika a velkym cervenym srdieckom 😀 😀 😀

mima4
14. feb 2015

@lenkaalenka
áno, kazdy den 🙂

horana
14. feb 2015

@alaguema Nie, nie je rozdiel medzi komunistickym a kapitalistickym sviatkom, ba dokonca cirkevnym, lebo vsetky su sem natlacene viac ci menej nasilne, teda tie kapitalisticke informacnym nepriamym natlacenim, tie komunisticke a cirkevne pod vplyvom vonkajsieho nasilia. Povodne slovanske vsetkym "dobyvatelom" lezali v zuboch najviac a tak ich najsilnejsie a najdokonalejsie potlacili a tam kde to neslo aspon prekryli inou ideologiou a nazvom. Take co oslavovali prirodu a cykly ako napr. slnovraty, Kracun, Turice, a mnohe dalsie. Asi preto ze sa na nich nedalo nic trhnut, ani prachy ani priazen...
To skryte je pravda zakernejsie, aj ked to otovrene povinne tiez nie je ziadna slast, ako sme musli na 1.maja vyjst zo zastavkami do sprievodu aby neboli velke problemy lebo dochdzku pred tribunou poctivo sledovali, si este zivo pamatam aj ked len ako dieta.
Ja aj Vianoce musim veeeelmi preosievat, aby mi z ich obsahu a toho co sa na nich v skutocnosti oslavuje, aspon podla sledovnia vykladov a medii, nezostalo nevolno. Nevidim rozdiel v tomto navonok prezentovanemu a Valentinom, ale ziadny (resp. ako si kto urobi take ma). Gyce rovnake, na Vianoce akurat v x- nasobne vacsom mnozstve. Dnesne deti to uz beru ako prilezitost mat prazdniny a daco naviac utrhnut. Rovnako ako Velka noc, pre gro chalanov cista zarobkova cinnost. Ich povodne vyznamy sa vytratili, najviac ich ludia "bezpohlavne" beru ako "prilezitost spomalit a stretnut sa s rodinou a blizkymi". Vlastne sme uz naozaj oslavovat zabudli.

horana
14. feb 2015

@janinah Vies ze si tvary niektorych tych mavatiek doteraz pamatam? Take palicky stvorcoveho porfilu a na nich prispendlene cervene pruhy priesvitnej latky (bola aj trikolorna verzia) a potom take kruhove tyce s kruhovym papierovym tercom do modra s napisom "1. maj" a holubicou. Aj papierove mini zastavky na spajdliach. Kedze som bola este dieta, na nasledne posedenia som nechodila, ale ako idem aspon s jednym rodicom z nam. SNP v BA pod most SNP na bus kde prudili ludia po povinnej prechadzke popred tribunu, potom k miestnej podnikovej dovernicke ktora stala obdalec, kde sa zapisala dochadzka, potom iduc na busy do prilahlych mestskych casti a ktore boli tak preplnene, ze sme sa dostali az tak do 3.ho ci 4.ho aj to uplne nacvakani ako sardinky nalepeni na dvere ktore sa ledva zatvarali na x ty pokus, ten vnem, ako nas bus na konecnej vypluvol z toho uplne nedychatelneho vzduchu, to mi fakt uviazlo. A hned na tej zastavke ako sme vystupovali boli vzdy plne smetne kose polamanych mavatiek, co tam ludia odhadzovali, ked sa uz nik nepozeral, az to z tych mensich trcalo ako jeze, a miesta na daslie "smeti" uz nebolo 😀