Oslavujete sviatok Valentín?

6. feb 2024

Beriete valentin ako komercny americky sviatok, alebo ho oslavujete a beriete to ako sviatok lasky? Ako beriete cely ošial okolo toho? Za mňa je to pekné ale laska by sa mala vyjadrovat denne, a je to moc nafuknute :D

anjelicek26
6. feb 2024

To, ze ti muz donesie kvety, alebo si spravite pekny spolocny vecer predsa nevylucuje, ze sa laska vyjadruje aj inak, denne... netreba to prehanat romantickymi gestami a kyticami s 200 ruzami a podobne extremy, lebo vsak na IG to vyzera dobre... ale zas uplne ignorovat, mna by to sklamalo... vacsinou muz rezervuje oblubenu restiku, babysittting, cas len pre nas dvoch... chodime aj inokedy, ale na valentina proste vzdy...

medda_beda
6. feb 2024

My neriešime nejak extra ani narodeniny, výročie.
Nemáme konkrétne dni kedy by sme si navzájom prejavovali lásku.

diewcatqoo
6. feb 2024

Neviem, mam k tomu neutralne pocity. Na valentina nam da dieta obom valentinky, my jemu kupime nejaku sladkost, sebe tiez nieco, mne muz kvet a ja vacsinou kupim zakusok pre kazdeho a stravime spolu vecer ako vzdy. Nejak sa z toho nejdeme pototo.

melanta
6. feb 2024

Príliš to neprežívam. Keby nie môjho muža, tak to nejako neriešim. Prejavujeme si lásku denne. Ale irituje ma, ak to niekto považuje za americký sviatok. Pretože Valentín sa oslavuje z úplne iného dôvodu ako z dôvodu, že si to vymyslel niekto v Amerike.

autor
6. feb 2024

@melanta moja mama velmi protiAmeričanka, že to vsetko prislo z ameriky, halloween, valentin, ze to nema rada

bolarazjedna
6. feb 2024

Ja to nevnímam ako ošiaľ. Je to pekný deň, kedy môžeme oskavivat našu lásku, tak ústí, ako v deň výročia našej svadby. Urobím doma slávnostnú večeru, otvoríme vínko, alebo pôjdeme do restiky a dáme si niečo, čo bežne nie.... Manžel mi kúpi kyticu, ja mu niečo upečiem alebo kúpim zákusky. Tešíme sa zo spoločnosti jeden druhého.
My máme na Valentína aj výročie, čo sme sa prvýkrát spoznali, tak pre nás je to o to výnimočnejší deň.

timea301196
6. feb 2024

Áno lebo sa nám narodil syn na Valentína

zuzulka558
6. feb 2024

Vôbec ani to nevnímam nič to pre mňa neznamená ten jeden deň ani si nič nedávame,,, pár dní predtým mávame výročie svadby to si kúpime a otvoríme vínko, niečo objednáme domov na večeru aj nám aj deťom ,, pre mňa je dôležitejšie ze sa vždy vráti ku nám domov z práce a nie po senkoch alebo milenke 🤣🤣🤣

evelynmozagalega
6. feb 2024

Milujeme to, oslavujeme to a prežívame to 🙂 Aj výzdobu si robíme, či na Valentína, Halloween, Vianoce, Veľkú noc, atď. Nás to teší a pokiaľ to tak bude a bude nás to baviť, tak v tom budeme pokračovať. Každá príležitosť na oslavu je krásna, tak prečo nie. Ale my s manželom všeobecne nemáme radi nudný všedný život, našťastie sme sa našli a sme v tomto rovnakí 🙂

ivangeline
6. feb 2024

Malicko si ho pripomenieme. ;D

petulda333
6. feb 2024

Oslavujeme,ale my kazdy sviatok. A je mi jedno ci je americky ci aky. Niektori ludia uz su s tou amerikou az trapni. Lubime sa cely rok,aj rodicov si vazim cely rok aj deti. Napriek tomu oslavujeme valentina,mdd,mdz,den matiek,den otcov atd. Preco nie? Dalsi dovod na oslavu.

petulda333
6. feb 2024

@evelynmozagalega aj my 😁

zic
6. feb 2024

keby mamina prekusla zast k americkemu vynalezu - internetu, tak by sa docitala, ze moze byt pokojna, lebo sviatok prisiel z UK...

nikha2809
6. feb 2024

@evelynmozagalega my tiež rovnako ☺️

jana_eyre_2
6. feb 2024

Keby nebol modrý koník a každoročne by to tu niekto nerozmazaval, tak ani neviem že niečo také existuje.. podľa mňa je milé že deti majú vďaka Valentínu možnosť niekomu vyznať lásku a tak aj beriem tento deň - ako možnosť niekomu ukázať že ho máš rád.. kto nechce nemusí, môže každý deň polovičke kupovať čokoládu v tvare srdca, myslím že každý sa môže rozhodnúť ako len chce.. nie každý však tu polovicku ma 20r ako napríklad ja, sú aj mladé lásky, alebo len potencionalne lásky a pre tých je tento deň ideal.. len netuším prečo to toľko ľudí štve že taký deň je.. tak ako Halloween, fakt nemusíte to nijako riešiť a tych čo to riešia, tak nechajte nech sa tešia..

Na základnej škole kde chodia moje deti majú kazdy rok valentínsku poštu.. podľa mňa je to veľmi milé.. minulý rok dcéra poslala svojmu staršiemu bratovi valentinku, že ho len pozdravila.. ešte zlatsie mi prišlo že sa za to vôbec nezahanbil a bol rád.. (bol piatak a ona tretiačka) tento rok sa odhodlala poslať pozdrav svojej tajnej láske.. ma odvahu dievča, ja by som ju nemala 🤪

nika23t
6. feb 2024

Keď som bola "mlada" (do 25 rokov), tak som Valentín prežívala kvoli tomu, že aj vsetky kamošky a frajer atď. Potom sme sa s mužom dohodli, že sa ľúbime každý deň a bodka. Neriešime. Ale v škole deti pripravujú pre nás Valentínky už od 1.februara,tak musíme opäť kúpiť aspoň čokoládu deťom, aj keď ich učíme, že Valentín je deň ako každý iný a nič špeciálne neprináša.

bylinka25
7. feb 2024

Pôvodný sviatok sv. Valentína je kresťanský.
Svätý Valentín bol mučeník, ktorý sa pre lásku k Bohu vzal lásky k svojej snúbenici.
Tajne sobášil zaľúbené páry. Neskôr bol popravený.
Takže, áno, oslavujeme Valentína, oslavujeme lásku. Pripravíme si slávnostnejší obed, alebo večeru, sviečka, malá pozornosť.
Opačný sviatok, ktorý je 15. 2. je Deň osamelých.

linda117
7. feb 2024

Ja ten sviatok mam rada.. dako extra ho neslavime, dame si max cokoladku alebo kvietok, detom spravim srdieckove palacinky🙂 ale mam rada ze aj laska ma svoj den 🙂 a neznamena to ze sa lubime len v ten ako niektori argumentuju..