Presun dieťaťa v škôlke

kotatko201
2. sep 2015

Ahoj
Dnes po prazdninach opat v skolke, zarazila ma vsak informacia ze moje dieta je opat v 4 triede... Viac pre predstavu do skolky zacal chodit v novembri minuleho roka ako cca 2,5 rocne dieta - takze automaticky bol zaradeny do najmensej triedy kde si nasiel svojich kamaratov, zoznamil sa s ucitelka a vsetkym okolo... po prazdninach opat do skolky a miesto toho aby bol zaradeny do rovnakej triedy ako chodil bol presunuty o triedu nizsie - ako keby bol nanovo prijaty do skolky, teda k detom 2,5 rocnym kde nikoho nepozna... ano hovorite si spozna, ale preco by mal chodit do triedy s inymi detmi ked uz do jednej triedy chodil a okrem ineho s tymi s ktorymi chodil podjde aj do skoly, pretoze to boli deti v jeho veku, lenze podla roku narodenia podla riaditelky patri do tej najmensej pritom vsetky tieto deti v tej 4 triede su vlastne o rok mladsie ako on.... Co by ste robili vy v mojej situaci? Ziadali o presun dietata? Co by ste poradili?... Prosim nepiste my nazory tipu mozem byt rada ze dieta chodi do skolky a podobne, ano som rada, ale na druhej strane dieta adaptovane na skupinu a opat sa ma adaptovavat?...

rubinka
2. sep 2015

@kotatko201 - Ak dobre chápem tak on vekovo zapadá do triedy do ktorej chodil predtým a oni ho len tak preradili k o rok mladším a bez upozornenia? Tak to len tak nenechajte. Patrí do triedy vo veku 3-4 roky a oni vám ho dali k 2-3? Jednoznačne žiadať návrat do pôvodnej triedy, apelovať na vek že tam nepatrí a za druhé môžte povedať že vaše dieťa zle znáša zmeny a že odchod zo zabehnutého kolektívu bude zle znášať. Nedať sa opiť rožkom že sa to nedá toto nemôžu urobiť zvlášť ked tam vekovo nepatrí jeho miesto zjavne zaplnili iným dieťaťom ale toto by nemali len tak bez dôvodu.

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hradnapani
2. sep 2015

@kotatko201 v nasej skolke je to tak, ze dieta sa moze ocitnut dvakrat v tom istom "rocniku" a to z toho dovodu, ze prva a druha trieda maju uplne totozne osnovy, podobne ako tretia a stvrta. Takze moze sa stat, ze dieta ide znova do triedy s o rok mladsimi. Za pokus o ziadost nic nedas, iste by som to skusila. Ja uvidim buduci tyzden, ci sme tiez takto nedopadli - nepotesilo by ma to vobec.

libka1
2. sep 2015

nam spravili to iste pri dcerke.. z triedy s 15 detmi 4 preradili do inej triedy, s novo prijatymi detmi... argumentovali vekom. bola som dobre napalena, ale potom som sa na to vykaslala, nijak jej to neublizilo, aj ked som ten rok mala pocit ze totalne stagnuje, pretoze do triedy prislo kopec novych deti, ktore isli od zaciatku a vyzadovali si velku pozornost uciteliek, takze tie uz zabehnute boli trochu odstrcene... dovtedy chodila s basnickami, pesnickami skoro kazdy tyzden novou a potom ako keby utal... 😒
byt na tvojom mieste tak sa ukludnim a neriesim to 😉 viem presne ako ta to napalilo, ale za par dni uz ani nebudes vediet....

jamabe
2. sep 2015

Moja tiež nastupovala minulý rok ako 2,5 ročná do 1. triedy. Patrila tam k najmladším. Ale u nás je rozdelené - 2 prvé triedy (mladšie a staršie detičky). Minulý rok bola u mladších, teraz je zase v 1. triede, ale u starších. No bude tam aj veľa novoprijatých detí, ktoré sa nedostali minulý rok. Nie som z toho nadšená, lebo väčšina jej spolužiakov prešla do druhej triedy, ale je jasné, že bude chodiť do škôlky 4 roky, pričom existujú len 3 ročníky v MŠ. Takže 1 ročník by musela tak či tak "opakovať" a s mužom sme to predebatovali, že je lepšie opakovať teraz, ako 3. ročník, kedy by väčšina jej spolužiakov išla do školy a ona ostala ešte v škôlke. Inak by to brala. Takže skús sa na to aj ty takto pozrieť, lebo budete ten istý prípad ako my 🙂
Ešte mi napadlo - to preradili len jeho? Lebo u nás takto preradili niekoľko detí s mojou dcérou...

kotatko201
autor
2. sep 2015

Ano dobre ste to pochopili u nas su 4 triedy a to prve dve su predovsetkym pre predskolske deti podoplnane detmi vo veku 4 rokov... potom su este dve ta kde mal byt nas maly ale nie je a potom ta malicka s detickami ktore boli tento rok prijate - ked tam chodil ucitelky boli v pohode, pretoze tieto deticky nechodia vlastne nikam lebo su male nechodia pustat sarkanov, nechodia na vylety, nerobia viacmenej nic s tymi ostatnymi, pretoze su male... a tie ostatne robia tie menovane veci nas maly by o toto vsetko bol ukrateny a ano adaptacny proces uz prekonal 8 mesiacov a obavam sa ze zacne stagnovat v tejto triede... v tejto malickej triede nema ani kamaratov, a rovnako tak argumentujem tym, ze s druhou triedou vlastne pojde do skoly.... takze to je pekne hnusne od riaditelky, ale napisala som ziadost a bola som i so starostkou obce, tak snad ho preradia... budem v to dufat... bo ten adaptacny proces je ozaj pre tie nove deti a on si myslim ze sa bude nudit, nehovoriac o tom ze rozprava ako 5 rocne dieta a potrebuje sa ucit basnicky, pesnicky trochu narocnejsie a nie tie jednoduche ktore uz vieme... :D on by sa tam ozaj nudit....

ivana11155
2. sep 2015

@kotatko201 predpokladam, ze tvoje dietatko dali do triedy s detmi s ktorymi mu vychadza ist aj do skoly. Ak je to tak, tak to neries, lebo neskor, ked pojde do skoly to ocenis. Mozno to ocenis aj teraz, ked budu nacvicovat besiedku alebo nieco podobne, bude jeden z tych najsikovnejsich, chvalenych, pozrite ostatni ako on to vie atd. a aj to je pre dieta dobre, ziskat taketo sebavedomie v kolektive. To je len prvy dojem, ja som sa pri dcere citila rovnako ale potom som prisla na to, ze to bolo vlastne pre nu dobre. V triede medzi o rok starsimi by sa jej asi az tak nedarilo.

kotatko201
autor
2. sep 2015

@ivana11155 lenze on nie je o rok starsimi detmi ale o rok mladsimi detmi... s tymito detmi nepojde do skoly...

tova
3. sep 2015

zijem v zahranici, tu deti menia spoluziakov kazdy rok az po strednu skolu. Je to dobre tym, ze deti su viac samostatne, veda nadviazat kontakt ci uz v skole, pieskovisku a neskor v zivote. Deti sa vedia prisposobit hned, to len rodicia vymyslaju. Mat pri sebe rovnake 20 deti od solky az po 8triedu neni najlepsie.

kotatko201
autor
3. sep 2015

tak sa nam to podarilo... malemu sme vybavili presun a teraz je spokojnesi a aj ozil oproti vcerajsku... :D

epelino
3. sep 2015

Ahojte,mame iny problem.nasho 4 r dali do triedy s predskolakmi..triedu co mal predtym uplne poprehadzovali a v tejto je 20 predskolakov a len 4 mensie,neboli tam dane podla veku.maly si pri prvom nastupe zvykal 3 mesiace,plakaval.teraz v novej neplace,ale doma je stale unaveny,hovori ze sa s nim nikto nechce hrat a cely den v skolke neje
Riaditelka tvrdi ze ho nema kam presunut,ja som z toho mimo lebo vidim ze on nie je ok
.....co by ste urobili vy? Ako to ze niekde presuny spravia a inde nie?

nana85
7. sep 2015

Ahojte,chcem sa poradit.Syn (v aprili mal 4roky) chodi do skolky kde je len dvojtriedka.tzn.1.trieda 2-4 rocne deti a 2.trieda 4-6rocne deti.Zacal chodit ako 2,5rocny cize v malej triede uz bol 2roky.uz minuly sk.rok pani ucitelka ked sa s nim rozpravala mu vravela,ze uz bude velky a pojde do triedy hore.a dnes ked sme prisli do skolky tak som neverila vlastnym ociam.zase je s malymi detmi.Je pravda ze su tam aj rovnako stare deti v tej triede,ale tie tam nechodia uz treti rok.iba druhy a prevazna vacsina je mladsich deti.myslim,ze niektore aj o dva roky.Inak do skolky zacal chodit s bratrancami narovnako,su aj rovnako stary,vekovy rozdiel ani nie 2mesiace,ich zaradili medzi starsich.s nimi sa povacsinou aj hraval.Samozrejme som to konzultovala hned s ucitelkou a argument bol ze jemu tak este nejde kreslenie a strihanie 😕.to si ja ale myslim,ze nie je podstatne.Nemyslim si,ze je menej zrely oproti detom v rovnakom veku,co navsevuju skolku rovnako dlho.Mam to uz nechat tak,alebo co by ste robili vy?dakujem za nazory😉

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rubinka
7. sep 2015

@nana85 - rozhodne riešiť. Predsa takmer 4,5 ročný nemá byť s 2-3 rocnymi deťmi.

kotatko201
autor
7. sep 2015

@nana85 určite ziadat preradenie....

skuste1983
7. sep 2015

@nana85 Ak by teraz zostal v malej triede, už by do veľkej chodil iba rok, či nie? Treba žiadať preradenie...

nana85
7. sep 2015

@skuste1983 ano do velkej by chodil uz len rok.zajtra idem za ucitelkou znova.budem to riesit.

skuste1983
7. sep 2015

@nana85 Držím palce, nech vám to dobre dopadne 🙂

katka1981
7. sep 2015

@kotatko201, presne takto boli zaradene kamoskine dvohicky. nastupili do skolky v septembri, potom v novembri mali 3 roky, nastupili do triedy kuriatok, co je najmladsia trieda a o rok na tom boli zaradeeny do tej istej triedy kuriatok. Vysvetlenie, lebo este stale mali 3 roky a neda sa to kapacitne vzdy dat tak akoby sme my chceli. Vela deti sa dostane do skolky az ked ma 4,5 roka, lebo deti je vela a zial nie sme si vsetci rovni. Ja ked som po skonceni skolky pozerala spatne fotky, zistila som ze boli prijate mladsie deti ako moja dcera ktora je junova, ze prijali augustove dievcatko a kopec mladsich deti ako je ona a nasa musela o rok dlhsie ostat doma. nezabijem sa, skolka bola super. To zaradenie je ok, netrap sa tym.

nana85
8. sep 2015

@skuste1983 tak my sme nic nevyriesili.ucitelka nam povedala,ze ho nema ako dat do hornej triedy.je tam uz plno.je tam 6deti r.2011 dole asi 5 s tym,ze nas je tam najstarsi,ale nie vyrazne.Myslim si,ze je ale jediny co je tam treti rok v malej triede....😕.

skuste1983
8. sep 2015

Je to škoda ☹ Žiaľ aj u nás, kým sme bývali v meste, sa takéto stávalo ☹ Prajem, aby sa mu páčilo aj v malej triede....

zuzpap
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nana85
8. sep 2015

@zuzpap v tomto pripade to ma na starosti p.ucitelka.s riaditelkou som rozpravalata ma odkazala na ucitelku,nakolko je to skola spojena so skolkou,maju spolocnu riaditelku.