Prvý deň v škôlke

4. sep 2023

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať ako prebiehal váš prvý deň v škôlke, lebo ja som z nášho uplne zhrozená a neviem či je takýto postup ako majú v našej školke bežný.
Takže, nedostali sme žiadny usmerňovací email ani nič, do škôlky som prišla uplne na slepo netušiac čo treba čo netreba..
potom ako som prišla do skôlky mi učitelka oznámila, že o pol 5 je rodičovské združenie, dobre, podakovala som za info. Skrinku sme si našli sami podla menovky, zdalo sa mi že nemám na výber, nikto ma okrem toho oznámenia nijako dalej nekorigoval že čo a ako. Taksom dcérku vyzliekla, prezula, presunula sa s nou ku dverám kde ju učitelka zobrala, sptila do triedy, zatvorila za ňou dvere a hotovo. Nestihla som dcérke povedať ani ahoj ani nič. Za tú chvílu ako otvorila dvere som si všimna dosť plačúcich detí, aj ked som si potom pre nu púrišla tam vela detí velmi plakalo. Mja dcéra vraj neplakala, má rada deti a vela sme sda na školku pripraovali, ani by som nečakala že bude plakať, ale ten prístup ma velmi nepríjemne šokoval. Neviem či je takýto postup bežný, či som len precitlivelá ale teraz som v naladení že sa budem na rodičovskom združení na to s citom sťažovať. Ako prosím Vás prebiehal Váš prvý deň? Boli učitelky tiež také surové? Boli ste s tým okej? To že deti plačú je normálne, to chápem že sa tomu nedá vyhnúť,ale ten prístup mi prišiel taký že musel rozplakať aj deti ktoré by pri citlivejšom prístupe neplakali. dakujem za odpovede

autor
6. sep 2023

@lienka.7 napíš mi adresu

domka222
6. sep 2023

Autorka povedala,že druhý deň bolo všetko inak. Presne ako som písala v mojom komentári. Autorka bola zrejme sklamaná, že prvý deň v škôlke nedopadol podľa jej predstáv a ďalší deň môže byť inak. Presne to sa stalo. A teba @lienka.7 nechápem, že ťa to baví už tretí deň vypisovať stále to isté dookola 🥴

lienka.7
6. sep 2023

@domka222 predstav si, ano, baví ma to 😉 milujem taketo sliepocky, co robia z komára somara a keď niečo nie je podľa toho, čo si vysnivali, všetci ostatní sú nenormalni, len ony sú lietadla.
Je pozoruhodné, ako sa z milujucej mamičky vykľula jedna vztahovacna a urazliva xantipa 👌
Jej nick je gleep1 uz mi vypisuje aj správu 🤣🤣🤣🤣
Evidentne nie je psychicky v poriadku, vsak ako cely jej odveci príspevok 👌

domka222
6. sep 2023

@lienka.7 tak zostala zaskočená, že v to ráno bolo všetko inak. Ale vypisovať ti správy 🥴? Ja že len ty si nedáš pokoj 😂

makakova
6. sep 2023

@lienka.7 😂😂🙈

autor
6. sep 2023

@domka222 napísala som jej správu že nech mi napíše adresu, ved keď som ju pýtala tak anonymne mi asi nenapíše😊

autor
6. sep 2023

@lienka.7 psychicky v poriadku, stále mi budeš vkladať do úst niečo čo som nepovedala, keď si myslíš ze sa nechám sikanovat tým ze mi budeš 3 dní v kuse do úst vkladať do úst klamstvá a urážať ma za to co nepovedala tak si na veľkom omyle, napíš mi tu adresu alebo keď nemáš odvahu napísať mi adresu napíš mi apson telefónne číslo nech sa porozprávame, naozaj si nenechám od podpriemerne inteligentnej chudery skákať po hlave

lienka.7
6. sep 2023

@autorka je jedno koľko a kých sprav mi vypisujes. Evidentne nie si v poriadku. 🙈
Sorry, ale zatiaľ o osobný pokec s tebou nemám záujem, ale posielam adresu, kde si s tebou radi pokecaju, keď pocitujes takú potrebu 😉🤣
Malacká cesta 63, Pezinok. 👍
Ps. Biele myšky ešte náhodou nevidíš? 😁

autor
6. sep 2023

@lienka.7 dáš mi k tomu aj nejakú recenziu? Som si istá ze máš osobnú skúsenosť, lebo celkom zjavne nie si v poriadku ty, co si nájdeš človeka na internete a 3 dni tu chrlis ohľadom neho klamstvá a urážas ho, čistý ľudský trash. To ze o osobný pokec so mnou nemáš zaujem je mi jasné, v konečnom dôsledku takmer všetko z čoho si ma tu obvinila si ty- hrdinka len na internete, ta co vymýšľa fantasmagorie, ta co neznesie iný názor... A co sa tu ešte tváris že ja ti vypisujem nejaké správy ako keby som ti ich napísala 10? Napísala som ti jednu aby si vedela na aký účet máš napísať tu adresu.

autor
6. sep 2023

@lienka.7 akože vážne žena, tebe naozaj príde tvoje správanie v poriadku? To kde si sa toto naučila sa takto správať že 3 dní budeš do človeka hustit, hovoriť o ňom klmastva a urážať ho? Si bola v škole šikanovana a teraz robíš to co bolo robene tebe? Naozaj ti príde tvoje správanie sa v poriadku? Takto sa správa Dospely človek že na internete v diskusii nonstop niekoho otravuje uráža klamstvami aj po tom co ho človek požiadal aby s tým prestal? Ty si naozaj prídeš v poriadku?

autor
6. sep 2023

@lienka.7 o okrem toho, na svete su naozaj psychicky labilny ľudia, lduia co beru antidepresiva, ľudia čo sú v zlých životných situáciách, ja síce psychicky labilna nie som ale keď niekto do mňa v kuse husti tak si nemyslí že to nechám tak, ale keby som bola, keby som naozaj mala nejaké psychické problémy, čo ty si myslis že mám, tak ešte raz sa ta pýtam, toto správanie sa je v poriadku? Takto sa naozaj správaš k človeku o ktorom si myslíš ze je psychicky chorý? Ty si jedna ľudská zruda a nie žena

scorpionflower1
7. sep 2023

Tu kazdy na skolstvo kasle, len sa o tom rozprava, ale v skutocnosti tu ma velmi vela ludi myslenie a podporuje sposoby vychovy ako z dôb totality. To, kolko ludi tu podporuje autokraticke rezimy a autoritativne spravanie vidis aj na vysledkoch vseliakych prieskumov a je to vysledok presne takejto vychovy v rodinach a skolskych zariadeniach. A ako mozes vidiet v komentaroch je uplne normalne psychicke aj fyzicke nasilie na detoch. Uplne normalne spravanie - sotit dieta do triedy alebo ho vytrhnut matke z ruk. Este lutuju agresora - ucitelku.
Moje dieta je v skolke, ktora je mnohymi nazyvana ako alternativna a ja som tam nepocula dieta nikdy plakat, je pravda, ze tam chodia 4-5-rocne, mladsie nie, ale je tam aj vela takych "problemistov" ktori sa v statnej neprisposobili (aj moj synovec tam chodil, ten v statnej plakal 3 mesiace vkuse, tak ho sestra dala sem) a tu nemaju vobec problem. Ale tam je ich menej, ucitelky nie su hlupe a necitlive a maju tam psychologa a spec.pedagoga - robia to tam ako sa to robit ma. Je to sukromne zariadenie. V statnych skolkach je to utopia a keby aj taketo zmeny chcu zaviest, tak by rodicia nespolupracovali. Tu je skolka v uzkom kontakte s rodicmi.

cafelatte
7. sep 2023

U nás to funguje tak ze ráno sú 2 ucitelky/ vychovavatelky. Jedna pri dverách a druha v triede s deťmi spieva, tancuje, zábava ich manuskami divadielkami, snaží sa získať si ich pozornosť. A ta co je pri dverách dieťatko privíta osloví menom a keď dieťa velmi place, spýta sa rodiča ci si chce ísť dieťatko ukludnit do šatne alebo súhlasí aby ho prevzala z rúk do rúk...táto škôlka ma aj výbornú povesť, a končí tam aj veľa detí, ktore vylúčia z inej skolky lebo sa to nedalo, no a v tejto sa to dá( trieda deti vo veku 2-3 roky )..dnes 4 deň a deti vysmiate, kazdy den si nieco male vytvorili, pekne vyplneny cas, láskavostou a priatelskym pristupom sa ďalej zajde..A keď to pedagogičky nevedia, nech to prosim nerobia, môj názor.

palicka
7. sep 2023

@uprimnazienka prepac, ale vychadzam z tvojich vyjadreni...ani nikomu nehovor, ze si pracovala v MŠ. Alebo si sa tam len tak ocitla? Lebo ja som.uz pocas praxe na strednej pedagogickej bola usmernovana, ze detickam.treba co najskor odviezt pozornost, zaujat ho inou cinnostou...ano, mozno som.posobila pre "okoloiducich" ako poloblazon, ked detuchy zacali olakat a ja som si spievala a hrala sa s nimi na hada, tancovala...ale prestali vsetky...na nieco sa uz chytili...
A nielen ako ucitelka, ale ako mama by som si nikdy nedovolila nechat vyplakat 3 rocne duetatko. Ved mu traumu z odlucenia len zvysis...ak si naozaj studovala, na psychologiu a pedagogiku si asi nechodila pravidelne

stanislavicenka
8. sep 2023

@palicka vdaka za podporu nazoru. Ja som zdesena,ako tu utocia na autorku, a dokonca aj tato "pedagogicka", lebo to je snad zly vtip. Svojim vysmechom, nadradenymi poznamkami a podibnymi lahodkami