Rúška v škôlke

danusiatko
6. okt 2020

Ahojte dievcata, len sa chcem opytat, ci mi niektora vie vysvetlit logiku.
MS- interier bez ruska
MS- exterier rusko( skolsky dvor)
Nechapem, jedina moznost davky kyslika v MS.

hippovka
12. okt 2020

@danusiatko a rovnako by mali vediet aj ostatni rodicia detom vysvetlit, že rusko treba..

maciatkolulu
12. okt 2020

@hippovka ono to je napríklad v našom prípade dosť náročné, v AT nemusí a na sk hej😂

danusiatko
autor
12. okt 2020

@hippovka ano v nevyhnutnej miera a potrebnych okolnosti, nie vzdy a vsade (deti z toho maju nanajvys sopel, tak ich nestraste nakazou)

sovica
12. okt 2020

Rúška v MŠ sú LEN ODPORÚČANÉ, nie povinné a telesná a hudobná výchova sa teoretickou formou tiež LEN ODPORÚČA. Treba hodiť debatu s riaditeľkou MŠ. Ak nesúhlasíte s rúškom, Vaše dieťa ho nemusí mať (povinné je len v spoločných priestoroch, kde sa miešajú triedy, chodby škôlky atď). Ak vás rodičov bude proti noseniu rúšok viac, riaditeľka nič nezmôže.
https://www.minedu.sk/data/att/17556.pdf

hippovka
13. okt 2020

@danusiatko moja chora nebyva dokonca ani sopel nema. A ja ju nestrasim, len jej vysvetlim, že nie vsetky deti su take zodpovedne, ale vcera niekto rusko mal, tak dnes isla aj ona s ruskom 😉

katushka16
17. okt 2020

@sovica prosim ta a ked nasa riaditelka zakomponovala do sk.poriadku,ze UVZ schvaluje nosenie rusok pre 4-6r deti,tzn v 3 triedach tak su povinne?podla.mna nie ale ohana sa tym a dceru mi do skolky nezoberie bez ruska

sovica
17. okt 2020

@katushka16 Mne sa zdá, že zadávateľka tejto diskusie @danusiatko práve toto riešila cez nejaký úrad, asi ÚVZ a vyriešila to k svojej spokojnosti. Písala to ale v inej diskusii. Ak sa neozve, tak to skúsim nájsť. Ja síce už nemám deti v škôlke a SOM ZA NOSENIE RÚŠOK, ale na druhej strane chápem, že tak malé deti to asi celý deň s rúškami na tvári "neustoja".

danusiatko
autor
17. okt 2020

Ahojte, po tom, co bolo zverejnene, ze deti do 6r nemusia, tak pani riaditelka im ruska v skolke zrusila. Zatial to tak je, dokedy neviem.

lenzas
17. okt 2020

@danusiatko No, a u nas naopak 😂 Prave zaviedli od pondelka v exterieri, a pri presune do jedalne. Ale je to sukromna skolka.

danusiatko
autor
17. okt 2020

@filili to riesila v teme

danusiatko
autor
17. okt 2020

Tiez som zacula sum na chodbe, ze vraj mozno zavedu exterier. No neviem, uvidim, co bude v pondelok.

katushka16
17. okt 2020

@sovica dakujem