Samoživiteľka a prijatie dieťatka do škôlky

luculus
22. jan 2013

Ahojte mamičky, chcela som sa opýtať na skúsenosť ohľadom prijatia dieťaťa do škôlky ak ste slobdná mamička, prípadne samoživiteľ. Dcérka by mala nastúpiť tento rok do škôlky . Mám však trvalé bydlisko mimo Ba, pracujem však v Ba. Kvôli tomu ju chcem umiestniť do škôlky v Ba. Nestíhala by som chodiť pre ňu do škôlky kedže som v práci do 16:30 - 17:00 a cesta domov v zápchach mi trvá aj hodinu. práve preto by mi vyhovovala škôlka v okolí práce. Môžu nás uprednostniť keďže som slobdná mamička a navyše samoživiteľ? Keď mi ju totižto nezoberú, nebudem už po 3 roku brať rodičovský príspevok a nebudem si môcť naďalej platiť súkromnú škôlku ☹ . Škôlka u nás v mieste bydliska je tiež beznádejne obsadená a nestíhala by som ju vyberať. Možnosť pomoci zo strany rodiny nemám nakoľko sú tiež pracovne vyťažení a nejavia príliš veľkú ochotu s pomocou 😖

sissy27
22. jan 2013

@luculus no veľa šťastia prajem.. riaditeľka môže ale nemusí zohľadniť tvoju situáciu, uprednostniť musí zo zákona akurát 5ročných a deti s odloženou šk. dochádzkou, potom sú tam ešte nejaké kritéria, podľa ktorých uprednostňujú deti (napr. ak má v škôlke súrodenca), a predpokladám, že uprednostní aj tých, ktorých vlani musela odmietnuť (ak si znova podali prihlášku)... skús za ňou zájsť osobne ešte pred zápisom, vysvetliť jej svoju situáciu, možno to pomôže, ale predpokladám, že nebudeš jediná v tejto situácii... kamoške zobrali malú do škôlky v mieste trvalého bydliska, tiež slobodná mamička, samoživiteľka, až ako 4 a pol ročnú... 😖

mummy01
22. jan 2013

@luculus myslim ze ti ju mimo trvaleho bydliska nevezmu,urcite nie v Ba,tam je to beznadejne.Ja som tak 3roky po sebe ziadala a bez uspechu.Sice niesom samozivitelka ale tiez som mala na taku ziadost vazny dovod no nepomohlo mi nic.

zlatovlaska123
22. jan 2013

@luculus no veľa šťastia, z ľudského hľadiska by Ti mohli vyhovieť, no nemusia... ☹ Zákon na to nie je...

lea641981
22. jan 2013

@luculus vsetko sa da nic sa neboj 🙂 ked si pohovoris a donesies riaditelke co to 🙂 vsetko sa da 🙂 nic nieje nemozne 😉

strawberry17
22. jan 2013

no ja som sa doteraz tiez v ziadnej BA skolke nestretla s ludskostou a to ani v statnej, ani v cirkevnej, ani v sukromnej, asi su im prednejsi bohati podnikatelia co im daju 2tisic evry do vacku nez matky samozivitelky, co dodat