V mieste bydliska nemáme trvalý pobyt. Ako postupovať, keď dcérka nebude prijatá do školy?

Zodpovedané
4. dec 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o našej situácii. V septembri by mala dcérka nastúpiť do prvého ročníka ZŠ. Sme v prenajatom bývaní, takže trvalý pobyt tu v mieste bydliska nemáme. Spádovú školu máme 28 km od nás.

Môžem podať prihlášku v mieste, kde bývame?

Čo ak nebude prijatá?

Môžem potom podať prihlášku na inú školu?

Čítala som, že uprednostňujú deti len z okresu, alebo podľa obvodu ulíc. My patríme pod iný okres, tak nie je veľká šanca na prijatie. Do spádovej školy by sme nestíhali chodiť autobusom, keďže syn nastupuje do škôlky, ak ho zoberú.

Ďakujem

Dobrý deň,

neskúšali ste riešiť aspoň prechodný pobyt?

Nedáte nič za to, keď sa osobne pôjdete do školy informovať a vysvetlíte svoju situáciu. Je možné, že to pochopia, veď cestovať s malým dieťaťom tak ďaleko do školy, je teda dosť náročné.

Choďte sa informovať čo najskôr priamo do školy. Potom budete vedieť, načo sa pripraviť.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie