Škôlka a choroby

missi123
8. dec 2022

Ahojte, prosim je normalne tyzden skolka a potom 2 tyzdne choroba a zas max tyzden v skolke? Nastupila v septembri a viac je doma ako v skolke 😔

ariannazara
8. dec 2022

Áno môj ešte nechodil celý týždeň chodí PO-ŠT a piatok už doma. Už ma to nebaví.
Do Vianoc ostáva doma

qetka
8. dec 2022

@missi123 ano, je to normalne. My sme mali 3 dni v skolke, 2 a pol tyzdna doma. Syn v 1. triede iba raz za cely rok vydrzal viac ako tyzden - 8 dni. A dnes mame novy rekord - uz je 9ty den v skolke, to je prvykrat za cely cas 🙂

marianarem
8. dec 2022

@missi123 U nas je zatial maximum 4 dni v skolke. Doma vzdy 2 tyzdne minimalne, bolo uz aj 4t doma. Nasa pediatricka hovori ze je to teraz normalka.

murielaa
8. dec 2022

u nás je to rovnaké, už je to na nervy :( najhoršie je, že si veľmi rýchlo zvykne, že je doma a nastoliť mu zasa režim na škôlku je ťažké .. a keď si zvykne na škôlku konečne, tak je zasa doma ... a takto dookola :(

chillibubble
8. dec 2022

ano je to normalne. prvy rok v skolke dcera tiez takto fungovala(presne tyzden v skolke a 2 doma). tento druhy rok je to klop klop lepsie. teraz je asi 4. krat chora od septembra.

martinka13
8. dec 2022

Ano. U nás to trvalo cca pol roka.

iritka
8. dec 2022

@missi123 u nas to iste a to uz je predskolacka. Desim sa ked pojde buduci rok do skoly a bude tolko vymeskavat.

mam1na
8. dec 2022

Naša pediatrička vraví, že to je teraz tak. 3-4-5 dní sú deti v škôlke a mesiac doma. Veru...
Našej škôlke hrozia chrípkové prázdniny. Sú spojené 2 malé triedy a dokopy je 6 detičiek. Ale čo sa aj bavím s inými mamičkami, majú to tak takmer všetci, koho sa opýtam. 3 dni v škôlke a nádcha, o deň na to kašel, ktorý trvá dlho... Alebo teploty vysoké. Vydržať. Povedať si, veď to prejde... Čo iné. Buduje sa imunita. 😉

kika831
8. dec 2022

@missi123 bohuzial je to normalne. Nas maly je predskolak a za cele tie roky nebol v skolke suvislo viac ako 3 tyzdne. Vzhladom k sucasnej chorobnosti napr.syn v novembri ani vskolke nebol- s vynimkou 3 dni. Asi tolko.

bubinko1506
8. dec 2022

Moji su uz predskolaci, tento rok odchodili od zaciatku septembra dokopy 26 dni😅. Inak stale doma - sopel, kasel, teplota. Dnes mali v triede aj s nimi 6 deti, ale na Mikulasa bola cela trieda, tak cakam, kedy to prepukne😅

sipopa
8. dec 2022

my taktiez, neboj sa :D teraz je toho strasne vela, nevydrzi v skolke dlhsie ako tyzden, uz som z toho zufala dost. ale co narobime, toto obdobie nejak musime proste prekonat. bude dobre.

pimpa12
8. dec 2022

@missi123 áno je to tak. Moja bola od septembra do dnes v škôlke 20 dní celkovo. Musela som dať výpoveď v práci lebo toľko OČR už mi neakceptovali.

jesenzima
8. dec 2022

@missi123 úplne normálne, hlavne prvý rok, a keď je celý týždeň v škôlke, aj to je veľa. My už to máme za sebou, deti choroby, ja odrevané. teraz vydrží dva tri týždne a keď ochorie, rýchlejšie vyzdravie...

fiafia
8. dec 2022

@missi123 Moja dcéra tak chodí tretí rok do škôlky 🤦 a ešte sa to nezlepsilo

samkolea
8. dec 2022

Ano normalne, syn ked mal okolo 5rokov sa to zlepsilo, teraz uz byva chory max 1x za rok. Je to o veku dietata podla mna. Mozes do neho davat cokolvek moc nepomoze, iba pretrpiet ako v podstate vsetko 🤭😉😀

sajmon4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
77katarina
8. dec 2022

@sajmon4 Presne moja dcéra bola za 4 roky v škôlke iba raz chorá 10 dní keď mala ovčie kiahne, presne to isté aj moja neter.

77katarina
8. dec 2022

@elizabet173 Áno ako píšeš nie je to pravidlo, že deti v škôlke bývajú často choré. Moja mama mala 3 deti a nikto v robote ani o tom nevedel, lebo sme nebývali choré a to bolo za socializmu pred vyše 40 rokmi.