Škôlka, odmietanie spánku a stres u štvorročnej dcérky

ema32
16. sep 2020

Milé mamičky. Moja dcérka ma čerstvé 4 roky a odmieta mi spat v škôlke. Nespi vôbec od dvoch rokov tak viem že nie je zvyknutá, že je to pre ňu dlho. V škôlke sedí na posteli niekedy plače niekedy zadržiava plač. Doma mi vkuse plače že nechce spat v skolke(doobeda mi chce chodiť teší sa). Ma traumu, od mala je hrozne citlivá a extrémne vsetko prežíva, nechcem aby mala stresy... Učiteľky mi povedali že ju mám nechať spat resp.sediet, že nemám povoliť. Minuly rok nechcela vôbec chodiť no s plačom sme chodili, často bola chorá a potom Corona...Mám malé bábätko tak pre mna to problém nie je vyberať ju na obed. Ma niektorá podobne skúsenosti? Ak áno ako ste to riešili? Som už zúfalá.,Dakujem za každý komentár 🙂

7miriam77
16. sep 2020

Ahojky, moja dcerka nespava v skolke vobec od 3 rockov...lezi, prevaluje sa a caka, kym deticky vstanu 🙂 Ucitelky si na to uplne zvykli, nijako to neriesili, ani neriesia...su deticky, ktore proste cez den spinkat nebudu, neda sa to nasilu docielit. Moja chodi spinkavat kazdy den pred 19,30 hod...ma taky rezim v podstate od narodenia...takze spinka vkuse skoro 11 hodin...cez den nie je vobec unavena, moze skakat a behat vkuse. Moja chodi velmi rada do skolky, keby som jej navrhla, ze babka pre nu bude chodit pred spankom, nesuhlasila by...proste tam je rada 🙂

1gabriela13
16. sep 2020

@ema32 ak ona nechce spať, tak načo ju nútiť? To je tiež prístup pedagóga že nepovolit. Keď učiteľka nechce spať tak spi? Ako nič v zlom ale toto už nie je socik. Nie som zástanca anarchie že ma byt všetko povolené. Ale ak dieťa chce spat, bude spať, aj nie tak nech nespi. Je to fyziologicka potreba a nemá to byť ako za trest. Pedagógovia sú nato školení aby zvládli aj takúto situáciu. Navyše ak je dieťa citlivé. Ja by som ju na tvojom mieste dala do škôlky na pol dna. O nič nepríde, jedine o ten spánok za trest.

marta1987
16. sep 2020

Moj maly tiez nespava, iba si lahne a pocuva,ucitelka im cita rozpravku . Poprosila som ich nech ho nenutia ,nechce si ani pyzamko obliect. Prve dni tiez za to plakal ale uz je spokojny.

sapetka
16. sep 2020

Vysvetlila by som ucitelke nech ju nenuti spat. Nech si oddychne ale naco nutit spat. Blby system.:

luccy89
16. sep 2020

No pokial ti fakt kazdy den place, ze tam nechce spat a v podstate tam to poobedie vzdy len pretrpi tak ju tam nenechavaj ked mas moznost ju zobrat domov. To nema vyznam aby tam ona trpela 2-3 hod a ty si pritom doma alebo na prechadzke s babom. Ked sa naobeduje chod s kocikom pre nu.

gir
16. sep 2020

V škôlke nemáme spánok ale odpočinok. Žiadna ucitelka nenúti dieťa spať. Ale má vydržať ticho ležať. Ak tam bude plakať, je stresujúce pre ostatné deti,ktoré spať chcú.

rachel36a
16. sep 2020

Spat nemusi, ale musi lezat a nerusit ostatne deti..aj nas len lezi a oddychuje v skolke...skoro nikdy nezaspi

cookie29
16. sep 2020

Toto je moja trauma z detstva. Nútili nás spat a ja som to nepotrebovala. Hrôzy má z toho oblievali. Keby nás boli nechali akože kludovy čas, sedieť a môcť si napríklad čítať knižku ok, ale my sme MUSELI spat aby učiteľky mali kľud. A môj syn je presne taký istý. Našťastie ho spat nenútia

ckatka
16. sep 2020

Porozprávaj sa s učiteľkou. Nech ju nechajú sa s niečím hrať na tej posteli alebo nech počúva rozprávku

stanislavicenka
16. sep 2020

@ema32 ja by som po nu chodila na obed. Ja som doma s 2 rocnym synom a chodim na obed, Este pred obedom pre dceru do skolky. Bude mat 5

hdpe
16. sep 2020

@ema32 my sme mali toto isté minulý rok. Tiež 4- ročný nechcel spávať v škôlke, plakal aj v noci sa budil, mal z toho nervy ( tiež od 2- rokov už na obed nespával) tak po týždni som ho začala brávať skôr. Nesílila by som to, chúďa. Teraz má 5 rokov a pekne tam vydrží do 15: 00 aj keď tam nespí. Má tam kámošov čo tiež nespia, a už tam chodí veľmi rád. Teraz je to celkom iné.

ema32
autor
17. sep 2020

@stanislavicenka Áno nechala som ju len doobeda až kým nato nebude pripravená, Dakujem🙂

ema32
autor
17. sep 2020

@stanislavicenka Rozhodla som sa že len doobeda, Dakujem za komentár 🙂