Škôlka v karanténe

9. feb 2022

Zdravim zienky.
Skolku mame uz druhy krat za 2 tyzdne v karantene.
Dieta mam zdrave, musi byt doma v karantene? Ak nema ziadne priznaky 5 dni? To znamena trcat doma v izolacii?
Ci mozeme ist na ihrisko napriklad?
Samozrejme osamote, nie hrat sa s inymi detmi.
Do teraz som to neriesila, lebo sme boli doma....
Dakujem.

beruska9561
9. feb 2022

mali by ste zostať doma..., ale syn je tiež už tretí krát od januára v karanténe, najskôr 10 dňová karanténa, potom 2x 5 dňová. To znamená 20 dní za celý január len doma. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale odmietam už takúto doneba volajúcu šikanu. Testujem ho, v prípade, že sa mi nezdá, určite s ním nepôjdem do kolektívu deti. Ale na individuálnu prechádzku sme vždy išli aj počas karantény. Jeho prekonaní spolužiaci môžu chodiť do školy, vonku šantiť na dvore a on má byť zatvorený doma.

autor
9. feb 2022

@beruska9561 vsak toto.....mali dlhe prazdniny na vianoce. Potom chvilu chodili a teraz uz po druhy raz trcat doma. Pritom je zdravy. Vsak je ten omikron vsade, tak sa ma vsetko zavriet?
Podla mna v skolach a skolkach je toho pozehnane. Moj nazor, ze kazdy tym prejde a snad v lete uz bude pokoj.
Este nechodim do prace, ale ak budem 2 tyzdne v mesiaci doma ako pracujuca (lebo aj skolkarske sople na jesen boli) tak dakujem pekne. Uz teraz sa desim nastupu do prace 🙈🤷‍♀️

kacena4
9. feb 2022

ale tu nejde o to ci si vy myslite ze je dieta zdrave, ale o tom, ze v triede s nim bolo nakazene dieta a t.j. ze aj to vase moze byt nakazene (napr. test to moze ukazat az o 2-4dni) a vy to v pohode budete roznasat dalej sak len na ihrisku.... a ked tam pride iny rodic s dietatom tak co? poslete ho prec? ci narychlo odidete vy? no kontakt s pozitivnym sa rata uz od 5min., kedy sa niekto dalsi moze nakazit. dceru mam tak doma od novembra 1-2 dni v skole zasa to niekto dovlecie a zasa karantena zasa 1-2 dni v skole a zasa dalsie dieta je pozitivne a tak to ide dookola - preto to treba elimitovat ak sa da

lubkavargova1
9. feb 2022

A teraz si predstavte situaciu ktoru mame my: dnes sme zavreli skolku, nakolko viac deti je pozitivnych a aj ucitelky a aj nepedagogicky personal. Vsetci sme prisli do kontaktu s pozitivnymi a hlavny vinnik zatajil, ze babka co ziju v spolocnej domacnosti bola pozitivna...
Nakolko vsak ja pracujem cez projekt, akonahle nevykazujem cinnosti, tak nemam narok na nahradu mzdy...no ja sa pytam, kto mi vyplati 5 dni uslu mzdu???? Bude to ta mamicka? Da mi zo svojej materskej moju mzdu? Takze uvazujte aj tymto stylom, ze co je pre vas dobre, nemusi to byt pre inych ludi len preto lebo sa doma "nudite" a "kazdy si tym musi prejst"