Škôlkar samotár 😞

larmimi
10. feb 2010

Ahojte, mozno sa najde viac mamiciek co im trha srdce pohľad na ich dieťa ako sa hra samo...moja dcerka má 4 roky a vzdy ked pre nu pridem do skolky sa hra sama..pritom ostatne deti tvoria dvojice, alebo sa spolu nahanaju, ona je stale sama.Tvrdi sice ze jej to nevadi a rada sa hra sama ale mne to neda. Aj ked sa spytam koho sa drzala za ruku na prechadzke niekedy povie ze pani ucitelky pretoze uz sa vsetcia drzali a nemala sa koho..mne to trha srdce...aj ked mozno drzat sa pani ucitelky je pre nich vyhra...neviem...ale dufam ze sa to zmeni na ZŠ...a mozno je to aj tym ze medzi skolkarmi v triede je rozdiel rok v niektorach pripadoch az rok a pol ! joooj....

j93375
24. okt 2014

@zuzanada oprasujem staru temu, lebo mame "podobny"problem so "samotarcenim" v skolke, vidim,ze vy ste uz skolaci, ako so drzite?.....preslo to v skole same, s pomocou /psycholog/?...Dakujem.

diduska777
27. okt 2014

U nás to bolo dlho také isté, malá sa tiež radšej rozprávala s pani učitelkami, na ihrisku sa s deťmi hrala minimum, chodila za učitelkami, držala ich za ruku. Nebavilo ju veľmi hrať sa, skôr sedela, pozorovala ostatných... Zo začiatku som sa pre to trápila a bolo mi jej lúto, potom som si uvedomila, že ja som bola taká istá ako decko, ja som bola pri deťoch zakríknutá, hra s deťmi ma nebavila, nudilla som sa. Radšej som bola v spoločnosti dospelých, tam som bola stredobod pozornosti 🙂 A moja malá je to isté.. Ešte k tomu je kozorožec - hovorí sa o nich, že sú malí starci, tak to teraz ani neriešim, len si spomeniem, pousmejem sa a pochopím 🙂

dudkav
30. okt 2014

Ja mam podobny problem, nas maly ma 5 rokov a tiez sa hrava sa, tiez vyhladava spolocnost dopelych, kde je stredobodom pozornosti. Je mi velmi luto, ze ziadneho kamarata nema, jemu je to vsak jedno. Jeho totizto nebavi sa s detmi hrat dlho, nebavi ho, chodit s autickami stale dokola......, nudi sa pritom. Pani ucitelky v skolke su z neho na nervy, nakolko mu musia odpovedat na jeho zvedave otazky a vyrusuje ich to.
Ak idem ale so synom von, tak vsetky deti su hned okolo neho, prve ho zdravia a chcu sa s nim hrat.......nerozumiem tomu.
Ale ani ja som nemala v skolke kamaratov, az v skole.

velkacica
30. okt 2014

Niektoré matky nechcú púšťať deti ani len na dvor či do obchodu (teda do spoločnosti), iným vadí "samota" detí... Nemyslím si, že je to čosi strašné - dieťa je proste introvert, nepotrebuje sa "otvárať" iným. Ono sa "otvorí" keď bude potrebné a komu uzná za vhodné. Napokon, veľké osobnosti boli spravidla samotárskymi 😉

dudkav
30. okt 2014

@velkacica, to je sice pravda, ale co ak nebude mat ani v skole kamaratov, co ak ho zacnu sikanovat........vela veci mi beha po rozume, co ak, ale mozno to bude uplne inak

kat26
19. nov 2014

Som rada, ze som nasla tuto temu, a ze niesom "v tom" sama🙂 Moja dcera Emka je tiez v skolke samotarka a tiez ma boli srdiecko, ked si to predstavujem. Potvrdili mi to aj ucitelky, ze ona sa radsej s nimi rozprava, kresli a striha za stolom. Jednoducho sa nepotrebuje hrat. Je dost vyspela na svoj vek a dokonca zacala chodit do skolky o rok skor. Oni su jednotriedka, vsetky deti v jednej triede. Takze ona si kopec veci presla uz minuly rok s predskolakmi. Je mi to luto, ze nema kamosku, na ktoru by sa tesila. Chodi tam lebo musi. A casto sa napocuvam ako nechce ist. Dajte nejaku radu ako ju namotivovat?

nikayla
19. nov 2014

@diduska777 ja som tiež kozorožec, máme to v génoch, bola som presne rovnaká, dokonca skoro celý život.. a vôbec nemám pocit, že by bol môj život o niečo chudobnejší ako ostatných detí 😀

lubina
19. nov 2014

@kat26 ako keby som citala a nasej mladsej. Aj uciitelka v skolke mu este vlani hovorila, ze ona je taka intelektualka, ona si chce pisat a nie sa hrat s detmi....nakoniec mi to nedalo a boli sme aj u psychologa a ta zistila, ze dcerka je vyspelejsia na svoj vek a aj v urcitych oblastich nadpriemernejsia ako jej vekova skupina...vychadzaju jej zle roky lebo je decembrova, takze sa v skolke teraz uz vyslovene nudi ako predskolacka lebo pozna vsetky pismena, vie uz co to aj z matematiky....tym som len chcela povedat, ze mozno aj tvoja dcera sa nehra s detmi lebo sa jej to zda ako pre male deti,ak je ona vyspelejsia a dalej uz vo vyvoji ako deti v jej skolke 🙂 . Aj nasa ide do skolky vacsinou len ze musi, inak by nesla a najviac sa tesi na novy rok, lebo to uz pojde na zapis a hura do skoly ako jej starsia sestra 🙂

birbalka
19. nov 2014

Aj moj syn bol taky. Teraz na zs sice kamaratov ma,ale ostava nepochopeny a spravidla je az druhy v poradi pri vybere partaka pri roznych akciach....tiez mi je z toho nanic,chytaju ma depky,ale poradit si s tym musi on sam. Dolezite je aby mi hovoril co ho trapi a aby som mu vedela dobre poradit

kat26
19. nov 2014

veru aj Emka sa uz strasne tesi do skoly. A ja dufam, ze sa to tam nejak prelomi a bude to ok. Inak je velmi sikovna. Chodi aj na kruzky. Ona kolektiv neodmieta. Len nieje ten typ, ze ide a prihovori sa, zoznami sa...aj ked sa snazim k tomu ju viest. Ale v tomto je asi po mne. Prisposobivy introvert. Snazim sa ju chvalit za vsetko, aby som ju podporovala a neklesalo jej sebavedomie. Asi jej nabalim nejake knizky aby sa v tej skolke nenudila. 🙂

j93375
21. nov 2014

@kat26 toto by aj mne pomohlo co s tym, tiez mam taku dcerku, len nasa je bez surodencov, a kazdy komu som sa zverila,tak ze preco nechodime na ihrisko,do centier a tak, ale tak chodime v lete sem tam na ihrisko,v zime tym centram moc neverim,ci su tam nie chore deti, takze tak,a do skolky chodi, a ked tam nepotrebuje kamosou tak,mozem s nou chodit aj neviem kde, ona sa aj tam vacsinu hra sama ale so mnou, a dennodene sa ani neda vsak pridem zo skolky tak je 16 hod.prec, a od rana sme v skolke,my v praci tak fakt neviem, a ja ju velmi vlacit po psychologoch nechcem, lebo aj ja aj muz sme introverti,ci si to prizname ci nie,tak nejaky velky extrovert asi nikdy nebude, geny uz nezmeni ani ziadny psycholog, len to trochu navigacie a rady ako to bude potom v tej skole by som aj ja privitala,ak ma niekto skusenost.Vdaka.

35slavka
21. jan 2015

My mame taky isty problem v skolke ,,,chodime od septembra ale vidim ze sa mala nehra s kazdym .A dnes som videla ako boli vonku a ona sama postavala na boku sama a ucitelka ani nereagovala nezobrala ju ,,,takze neviem co bude dalej...

silvapokorna
22. jan 2015

@larmimi ahoj, nestresuj, bud v pohode. aj moja Anicka bola vzdy viac stranou a hrala sa sama. tiez mi to bolo luto, ale casom sa to spravilo. je tam vela deti a je pre nu prijemnejsie a prirodzenejsie, ked je sama a ostatnych len pozoruje. a uziva si pani ucitelku. ak inak nema problemy, je v pohode, tak ju netlac a nestresuj sa tym. pre nu je to evidentne v pohode a prijemnejsie teraz takto. ak by si to moc rozoberala, tak by sa mohla zacat bat, ze to co je pre nu ok, je vlastne zle a teda je aj ona zla. toto deti bohuzial rychlo takto mylne chapu. skus ju brat do mensich kolektivov. ak sa tam vie zapojit, tak je to iba o tom,ze je v skolke na nu vela deti. postupne sa otuka a zapoji. moja dcerka sa az po piatom roku zacala v skolke zapojovat a hladat si sama kamaratky. a teraz v siestich rokoch uz aj diriguje a vedie malu skupinku, ked sa podari. myslim, ze pomohlo aj to, ze som na nu netlacila. ale tiez som to zo zaciatku riesila, to ano. ale aj ja som bola taky samotar a omnoho dlhsie. a teraz som uplne ina. kazdy ma svoje tempo. 🙂 drzte sa!