Školská taška pre malého prváka

andrea_ff
23. mar 2023

Ahojte. Potrebovala by som poradiť ohľadom školskej tašky pre prváka. Syn bude mať v auguste 6 rokov a nastupuje do školy. Pomaly začínam pozerať tašky. Teraz má cca 110cm a okolo 18kg, takže pomerne malinký bude.
Tých tašiek na trhu je milión....od 50 do x eur. A nevyznám sa, na čo si dať pozor? Bola by som rada, keby ju nosil aspoň 2-3 roky, aby ale zase nebola obrovská na neho.... Vôbec neviem, či sa oplatí viac investovať? Videla som sety aj za 200€, čo mi príde už aj dosť.
Syna budeme nosiť autom, takže nebude mať tu tašku na sebe viac, ako 10 minút za deň.
Budem rada, keď napíšete značky, ktoré vyhovovali a hlavne na drobnejšieho prváka.
Ďakujem 👍😀

mirkava
23. mar 2023

@andrea_ff my máme Beckman, už je tretiak a stále drží. Za mňa spokojnosť.

jumama
23. mar 2023

Aj Topgal su oblubene, nasa mala asi do 5-6 triedy Topgal.

tinkavvv
23. mar 2023

Beckmann. Nemenil by som - dcera druhacka a planujem ju nechat cely prvy stupen. Vyzera ako nova stale.

patka06
23. mar 2023

Pozri tašky Still, my sme boli spokojní. Ľahká, prehľadná, cena primeraná, po 2 rokoch nosenia ako nová. Predala som ju za polovičku ceny a prešli sme na menší batoh.
https://www.skolske-tasky.sk/aktovky-do-skoly/?...

annm81
23. mar 2023

My sme pre rovnako malého prváčika brali Ergobag. Jednak je to osvedčená kvalita, ale najmä má najlepší chrbtový systém spomedzi aktoviek (s nastaviteľnou výškou) a bedrové popruhy.

moni2522
23. mar 2023

@andrea_ff my máme Topgal 🙂

bucko555
23. mar 2023

Máme topgal, ale my máme nie klasickú aktovku ale už skorej tašku pre väčšie decká keďže naša je dosť vysoká tak sme kupovali preto takto aby jej pár rokov vydržala ....pre syna keď vravíte že je menší tak klasickú aktovku ale tak zase neviem či to vydrží nejak dlhšie lebo podľa mňa sú malé na to koľko veci do tej školy každý deň vláčime

bu1bu
23. mar 2023

Mam prvacku, tiez 18 kg a 110 cm, ma Frii of Norway, vozime ju do skoly a zo skoly takze tasku ma na chrbte maximalne 10 minut denne. Najviac ocenujem ze sa da bez problemov ocistit, ona ju totiz hodi hocikde…🤷‍♀️🙈

fanta
23. mar 2023

@andrea_ff my sme mali Topgal pre malu prvacku, mala ju potom dokonca aj v druhej triede, stacila
https://www.topgal.sk/p/skolska-aktovka-bebe-20...
maju viac designov pre chlapcov

nikaluk
26. mar 2023

Prosim Vas nema niekto skusenost s taskou herlitz. filolight?
Dakujem

andrea_ff
autor
26. mar 2023

@nikaluk tie herlitz som pozerala aj ja.

andrea_ff
autor
26. mar 2023

Takže ak má niekto skúsenosti, môže sa podeliť. Ja sa asi budem rozhodovať medzi Topgal a Herlitz.

nikaluk
26. mar 2023

@andrea_ff My mame vybranu ultralight len s motivom s ktorym je aj ta filologht.

nany17
10. apr 2023

Ahojte, kupovali ste niektorá takúto školskú tasku? Ste spokojne?

patka06
10. apr 2023

@nany17 Dcéra mala Stil - dievčenský motív - bola skvelá, pre prváčika na 100% odporúčam

andrea_ff
autor
10. apr 2023

@patka06 a vydržala iba prvý ročník? Ja by som bola rada, keby aspoň dva ročníky.

maciatkolulu
10. apr 2023

@andrea_ff ergobag cubo light, my ju mame tretí rok, je vynikajúca, vyzerá ako nová, ľahká, ľahko s nou aj manipuluje, prehladna

patka06
10. apr 2023

@andrea_ff mala ju 1. - 2, ročník, bola ako nová, za polovičku ceny som ju predala a kúpili sme menší batoh tiež Stil. V treťom ročníku, už bola zbytočne veľká.
Prvé dva roky bolo fajn, že je v nej kopec miesta, všetko sa do nej dalo rýchlo zbaliť, nosila v nej aj úbor na telesnú, keď bolo treba.

dzina007
10. apr 2023

My mame backmann... pre mna uzasna taska hlavne preto ze je na utlejsie chrbty a ked sli do skoly boli krpaty a topgal im bol siroky. ale vydrzala len prve dva roky. Ako ona vyzera ako nova ale v tretiaku uz synovi nalozili tolko knih ze to tam ledva vtrepal aj s desiatou, tak ockavam ze aj moj mladsi druhak bude o rok potrebovat vacsiu aby tam zmestil vsetko.

maciatkolulu
10. apr 2023

@andrea_ff predpokladám ze nám vydrží do konca 4.rocnika,potom budeme kupovať novú, tiež ergobag

nikaluk
10. apr 2023

Nahodou niekto skusenosti hama step by step? Dakujem

nikaluk
10. apr 2023

@mirkava prosim vas niesu take tesne? Pozerala som ju v obchode ale zdala sa mi prilis uzka. Ked sa daju dosky, peracnik, desiata, flasa,…

mirkava
11. apr 2023

@nikaluk zmesti sa mu všetko a už je tretiak

victory7897
11. apr 2023

My máme túto ,syn je tiež malý ,taký istý výškovo a vahovo bol ako Váš keď nastúpil do prvej triedy.. Zatiaľ slúži dobre ,zmestí sa mu všetko a určite ju bude mať do druhej ročníka,len rúčka sa opotrebovala inak na nej ani nevidno nosenie..

lenkakravcova
11. apr 2023

@andrea_ff ahoj, ja mám tiez drobného budúceho školáka. Má 16kg. Zatiaľ čo som pozerala tak Herlitz je ľahšia hmotnostne. Ja som kúpila túto za 20€ minulú jeseň vo výpredaji v Tescu. 😄

ninah1486
22. máj 2023

my sme chceli hlavne lahku tazku s dobre vystuzenym chrbtom, kupovali sme cez BAAGL a sme velmi spokojny

beahavala
23. máj 2023

ja by som mu hlavne vyberala lahku tasku ale dobre vystuzenu