Som jediná, ktorá má problém obuť si špinavé návleky v škôlke?

14. apr 2021

Ahojte, v skolke od nas vyzaduju obuvanie navlekov. Ja by som s tym problem nemala, ale hnusi sa mi dat si na ciste tenisky pouzite navleky, ktore su obute predo mnou xy ludmi. Ci je zima, ci sucho, proste sa mi to protivi chytit do ruky a nie dat si to na cistu tenisku.
Zaraza ma, ze ludia nic nepovedia, obuvaju sa jedna radost, jeden po druhom. Keby boli rozdelene na ciste a pouzite, tak je vsetko v poriadku, ale je tam mozno 15 ks na 60 ludi a peru to neviem ako casto.
Ja nie som konfliktny typ, nechcem robit rozruch, kupim si svoje vlastne a budem pouzivat tie.
Len ma zaujima ako to mate v inych skolkach a ci Vam to oaobne nevadi, obuvat si na svoju obuv navleky, ktore malo pred Vami xy ludi, su hnusne, spinave.

hettinka
14. apr 2021

U nás boli 2 krabice - čisté a použité. Dávala dom si čisté alebo svoje.

blueprincess
14. apr 2021

Naša škôlka v Poprade to isté.

evkamotka
14. apr 2021

U nas byvaju ciste a nemam s tym problem. Niektori sa vyzuju a idu v ponozkach. Netreba si aspoň nic nosit

luchab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1aduliatko1
14. apr 2021

mne sa skôr hnusí, keď si to ľudia nedajú a zamažú tam deťom koberček a oni po tom mokrom skáču v ponožkách kým sa prezujú......
nikdy som sa nad tým takto nezamýšlala, obúvam to, aby som im nedoniesla bordel, hlavne teraz v zime, v daždi...

simonah73
14. apr 2021

no nie je nic jednoduchsie ako cez net si objednat balenie navlekov, su tusim po sto ks balene a mas po probleme.... https://www.benulekaren.sk/abena-navlek-na-obuv... napr tu Benu lekaren 100ks az 4,40e...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petrao2
14. apr 2021

Som si myslela ze som jedina
Najprv vydenzifikuj ruky a potom zober pouzite navleky
Ja si nosim svoje a hotovo

luxus10
14. apr 2021

nie si jedina, je to hnusne, uz to len chytit do ruk, nieze obut..a este lepsi humor je, ze tam , kde od rodicov vyzaduju navleky, deti chodia topankami....cize bordel roznasaju len rodicia, tak ako sa virus nesiri pocas obeda napr. v skolskych jedalnach...

nanka1986
14. apr 2021

U nás detto, ja mam svoje u malého v skrinke. A kupujem často aj 20 párov a vymienam aj tie, ktoré sú pre všetkých....

autor
14. apr 2021

@1aduliatko1 kobercek nezamazeme, lebo sme iba na chodbe, kde pridu rovanko aj deti obute. Ja nemam problem sa obut, mam problem si dat spinave latkove navleky

simonah73
14. apr 2021

@nanka1986 co som dala link je 100ks, teda 50 parov za 4,4, ja som tiez nejake kupovala pre skolku, ked tam dieta este chodilo.

nanka1986
14. apr 2021

@simonah73 super, ďakujem Vám 😊

kataina
14. apr 2021

navleky sa daju kupiť v každej lekarni, za pár centov, nestoji za diskusiu na MK

luxus10
14. apr 2021

@kataina ale stoji...tak ako sa skolka stara o ztoto, tak je to aj o ine veci...

1aduliatko1
14. apr 2021

u nás máme rovno koberčeky, preto som to napísala, že si ich rovno keď otvorím dvere, musím dať...a idú sa deti prezuť, potom ďalej prezliecť, aj tam je koberček

1aduliatko1
14. apr 2021

tak si nos svoje a nemáš problém....🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. apr 2021

@kataina ano daju, aj si kupim 😊 len som chcela vediet, ci som JA divna, ked ostatni to nevadi 🙏

1aduliatko1
14. apr 2021

ja chodím ráno prvá z rodičov, tak sú aspoň suché..keby boli zablatené, špinavé, hnusilo by sa mi to dať na topánku 😀 my sme malá škôlka, isto to neperú každý deň

autor
14. apr 2021

@luxus10 presne, deti pridu z vonku cele blatove a so mnou, co mam tenisky ako sneh, ide robit poriadky 🙄 ja sa len cudujem, ze ostatni ludia nic nepovedia a veselo si obuvaju blatove navleky. Za mna fuj 😬

reanda
14. apr 2021

ciste tenisky? a dezinfikujes aj zem, po ktorej vonku chodis? 🙂 ako, ked sa ti hnusi, tak si dones vlastne, alebo sa postazuj (neviem, v akom stave tie ich navleky su, ci su dake total zablatene alebo co) len niekedy vie byt trochu smiesny ten pristup, co vsetko sa cloveku vie hnusit, akoby tvoja spina bola cistejsia, ako spina tych druhych.. vsak si to davas len na topanky, ktorymi slapes aj po spinavej zemi, nedavas si ich na chleba

luxus10
14. apr 2021

@reanda zacni sa pozerat okolo seba, v com su ludia schopni chodit, a ake dokazu mat spinave topanky, co ich pol roka neumyju...

ak ma niekto rad svoje veci a ciste, preco by sa mal prisposobovat spodine, ktora ma obuv na haku...

basska_b
14. apr 2021

Na základnej umeleckej škole tiež zaviedli naveky, keď som bola decko. Koľkokrát aj od blata boli a sme sa z toho nepototo... kks. Každý sme nejakí.

reanda
14. apr 2021

@luxus10 nemusi sa prisposobovat, moze pouzit vlastne.. mne sa tiez napr. nechce prisposobovat 'luxusakom', ktori sa trasu pri predstave smietky na svojich snehobielych znackovych teniskach 😝 🙂

elanor
14. apr 2021

nic take nemame, a keby sme mali, a bolo by to takto, a vadilo by mi to, tak by som si poriesila vlastne. Nieje nic jednoduchsie - nepaci sa mi? - poriesim po vlastnej osi...

dahra
14. apr 2021

- keď sa dá a viem, že bude treba, nosím svoje návleky, určite si neobúvam špinavé erárne a napr. k logopedičke s dcérou si nesieme z domu vlastné prezuvky.

zuzanockamt
14. apr 2021

@luxus10 spodine? 🤔

zuzanockamt
14. apr 2021

@reanda 👍👍👍 perfektne zaklincované 😂 viem si úplne živo predstaviť také pipiny

maciatkolulu
14. apr 2021

Tak keď s tebou išla robiť poriadky, tak si si ich asi veľmi nechcela obuvat... Za mňa je neuveriteľné ako sa vkuse na niečo niekto sťažuje, je to normálne, dat si návleky a nerieši, aj tak škôlky majú málo peňazí, tak dofrasa, keď sa ti niečo nepáči, kúp si to, alebo si jedny slohni, keď nemáš no jednorazové a per si ich. Jedna tu fnuka, že platí o 10 eur v škôlke viac, že ho za toto, že platí 20 eur mesačne a druhej sa zase nepáčia použité návleky... No commnet