Štvorročná si stále cmúľa palce

mikulajova
29. máj 2015

Prosim poradte, ako by som mala odnaucit malu od cmulania palcov? Vacsinou iba v noci cmula, pocas spanku, ale sem-tam aj cez den, ked je unavena, alebo ked pozera rozpravky.

lilimoni
29. máj 2015

@mikulajova moja si kusala v tomto veku nechty 😠 tak som ju asi 2 tyzdne napominala a potom som jej povedala, ze s okusanymi nechtami nepojde k dedkovi na prazdniny a bol pokoj 😀 skus ju napominat a segre pred 30 rokmi natreli prst korenim a odnaucila sa 😀

mirkazbirka
29. máj 2015

No my máme ten istý problém, malá má tri roky a presne keď ide spať resp. keď chce oddych alebo pozerá rozprávky, tak si cmúľa palec. A teda už sme ju toľko donapomíňali, denno denne to riešime, upozorňujeme, vyťahujeme jej ho, ukazujeme, aký má škaredý palček, aj tak radšej odíde, aby bola sama a schová sa a pokračuje 🙂. Taktiež korenia, horčice a podobné, zlízla a bolo, nič nepomohlo, tak neviem, asi je to individuálne.

lilimoni
29. máj 2015

Obviazat niecim, obvazom napr by nepomohlo?

mikulajova
autor
29. máj 2015

@lilimoni to som este ani neskusala. Inak uz vsetko sme riesili. Dakujem skusim aj to urcite.

maria1989
29. máj 2015

@mikulajova ja som si cmúľala tuším ešte v prvom ročníku na základnej. mama vraví, že ma to prešlo samo. je v tom nejaký problém? moja mama sa bála jedine toho, že si vykrivím zuby 😀 ale nestalo sa

mikulajova
autor
29. máj 2015

@mirkazbirka presne to iste, ked jej poviem, ze nemoze, hlavne pred spanim, tak niekedy taky cirkus narobi, ze horor. Niekedy to znasa uplne v pohode. Uz to robi od svojich 3 mesiacoch. Ale sranda ze v skolke sa hambi, tam necmula, ked idu spat. Tiez sme jej davali hocco na tie palce, nijako ju to netrapilo. Isty cas aj nechty a kozku okolo nechtov hryzla, no to bolo iba chvilkove. Ale toto mi uz lezie na nervy.

mikulajova
autor
29. máj 2015

@maria1989 tak to mam nechat tak?

lilimoni
29. máj 2015

Mna by trapilo, se bars co dieta chyti do ruk a potom s tym rovno do pusinky 😒

maria1989
29. máj 2015

@mikulajova neviem, nemám dieťa, len som sa pýtala, prečo ťa to trápi... dieťa to upokojuje, a ak to robí len doma, s čistými rúčkami... ale možno ti poradia mamy.

lenkoment
29. máj 2015

@mikulajova pridam aj ja svoju skusenost, odmalicka som si cmulala palec, az kym ma to same nepreslo a to som tusim bola uz tretiacka na ZS a veru pokryvila som si predne zuby. Mama skusala co mohla, aj tak som jej presla cez rozum. Co uz ked ma to tak ukludnovalo, inak som zaspat nevedela. Ja by som ale malu aj tak na to upozornovala, nie silovo tlacila, ale upozornovala. Mozno to pomoze a mozno nie. Na druhej strane dnes sa uz da aj krivým zubkom pomoct a kolko deticiek musi nosit strojcek a to ani necmulali prsty. Moja tri a polrocna si zase pred spanim spara v nosteku, tak ju chytim za obe rucicky, aby ma drzala a uspavame sa 🙂

tova
30. máj 2015

samozrejme vo vaccine cmulanim prsta si pokivy predne zuby, skus jej povedat nech da zuby spolu a uvidis aka je tam medzera v klenbe. moj syn v 4r. zaspaval s cumlom to som vyberala hned ako zapal a mal velku medzeru, zubarka uz hrozila ze uz je posledna sanca, prestal pouzivat a do 5r. sa klenba napravila uplne ale je to miernesie ked pouziva ortopedicky tenky cumel, prst je horsi lebo je hrubsi.

mikulajova
autor
31. máj 2015

@tova medzeru nemame zatial, zuby ma krasne. Ale uz som sa jrj vyhrazala aj s tym, ze bude mat skarede zuby, ze zubarka jej vsetky povytrha, ked bude cmulat. Nic nezabera. Ona necmula velky palec, ale ukazovak a stredny prst

mikulajova
autor
31. máj 2015

@lenkoment aj ja som cmulala vraj, ked som bola mala, ale v takom veku som uz mala za sebou. Upozornovat upozornujeme, vacsinou cez den aj vytiahne, ale ked spat ide tak niekedy total ignoruje.

lilimoni
31. máj 2015

Segra ako si cmulala palec, tak si deformovala necht. Aj teraz ako 34 rocna ho ma otrasny 😒 a nosila kovovy strojcek na zuby 😖

mikulajova
autor
31. máj 2015

@lilimoni
@maria1989 sak to , ze aj ked sme doma a ma ciste ruky, aj tak som uz alergicka na to.

lilimoni
31. máj 2015

@mikulajova skus obviazat obvazom 🙂 ja by som tiez robila vsetko aby s tym prestala 🙂

mirkazbirka
31. máj 2015

Baby ja som už skúšala aj obviazať palec, že tam má au, aj obväzom, aj takým obrázkovým rýchloobväzom, aby sa jej páčil, aj tak skúšala najskôr s ním a potom ho dostala dole, :-ä

mikulajova
autor
1. jún 2015

@mirkazbirka moja by isto revala ako diva, kebyze jej obviazem, ale urcite to skusim, uvidime.
@lilimoni dakujem za rady ;)