Štvorročný syn pri rozprávaní kričí

20. mar 2021

V poslednej dobe môj 4 rocny syn veľmi kričí keď rozpráva, naozaj mám pocit že ohluchnem keď som blízko neho a on rozpráva. Keď ho upozornim tak začne rozprávať tichšie ale o chvilu znovu kričí. Občas keď na neho kričím keď nie je pri mne tak sa mi neozve a ja neviem či ma počuje ale ignoruje alebo nepočul. A keď som pri ňom tiež sa občas stane že sa ma pýta čo som vravela ale vôbec neviem či je to preto že nepočul alebo je nesústredený. Prosím máte skúsenosti? Treba ísť na vyšetrenie ?

autor
20. mar 2021

Hocikedy mi aj neodpovie keď sa ho niečo spýtam až na 3-4krat zareaguje

jana005
20. mar 2021

Choďte radšej na vyšetrenie, môj syn tiež tak kričal, a keď som na neho niekedy rozprávala, alebo šepkala, tak ma nepočul.
Ja som si myslela, že má ignoruje, ale on fakt nepočul dobre.
Mandle museli ísť von a o pol roka nato sme mu museli dať aj ventilačné trubičky do uší.
Určite smer ORL

stanulienkat
20. mar 2021

Urcite vysetrenie na ORL. Nasa mala nepocula,ked mala zvacsenu nosnu mandlu a opakovane zapaly. Prejavilo sa to aj na uskach. Chvalabohu ke ok.

autor
20. mar 2021

@jana005 našťastie keď sepkam tak pocuje aj inokedy počuje len veľmi kričí a niekedy sa stane že sa ma spyta čo som vravela, väčšinou keď sa hra a sustredi sa len na hru... ale asi radšej pôjdeme

beybitko
20. mar 2021

Ahoj, urcite navstiv dobreho ORL doktora. So synom som mala rovnaky problem + mal caste zapaly usi. Zistilo sa, ze mu mandla tlaci na trubicu v uchu. Isla von, urcity cas musel nafukovat specialny balon nosom a odvtedy bez problenov, dokonca zacal vnimat zvuk pracky, umyvacky, vytahu...

vilma7
20. mar 2021

Ja si všímam v.okoli že kričia väčšinou deti, ktoré chodia do škôlky...ak sa tam potrebuje presadiť, možno musí kričať aby ho vôbec niekto počul.
Nechodí do škôlky, alebo do nejakej hlučnejšej spoločnosti?

autor
20. mar 2021

@vilma7 nechodí do škôlky ale byvame s dedkom a ten veľmi kričí keď rozpráva, je možné že to od neho “odkukal?”

vilma7
20. mar 2021

Podľa mňa to určite možné je.

jana005
20. mar 2021

Určite choď na orl, za vyšetrenie nič nedáš a budeš mať istotu.
Je to bezbolestné vyšetrenie

jankapepe
20. mar 2021

Smer ušný

andreatytler
20. mar 2021

A ked sepkas, vidi ta? Je mozne ze sa naucil citat s pier. Skus zasepkat za nim, ci to bude pocut.
Ale na odborne vysetrenie by som urcite isla... aspon budes vediet na isto.

michellemary
21. mar 2021

Tiež odporúčam zájsť na ORL.

mnamko
21. mar 2021

Treba dat skontrlovat sluch,nasa mala upchate zvukovody z nosnej mandli