Súkromná škôlka Detská záhrada v Košiciach

demografka
25. jan 2012

Ahojte maminky, chcela by som dať synčeka od januára 2013 do škôlky aspoň na pár dní v týždni, ale v najbližšej mi povedali, že nemám prakticky šancu, keďže nebude mať ešte tri roky (budeme mať vtedy takmer 2 a pol...). Pozerám teda na mapu KVP a dumám, že ak nechcem mať doma na pár dní babku tak ešte táto súkromná je poruke, ale neviem o nej nič nájsť... Nemáte niektorá skúsenosť či nejaké info o nej? Koľko by to mohlo stáť? Vďaka vopred...

bambulky74
30. mar 2014

Ahojte mamičky, mate záujem o jasle školku na Opatskom Košice? Bližšie info do IP.

childrensplay
24. apr 2014

Mamičky mali by ste záujem o jasličky, škôlku na Terase - Dunajská, vedľa SPP?

childrensplay
11. máj 2014

Ahojte mamičky, začiatkom júna sa otvarajú nové jasle+ škôlka BAMBUĽKOVO, Terasa Dunajská 3, bližšie inf. do IP. 🙂

slnieckoslniecko
14. máj 2014

ahojte ja som zase počula, že sa otvárajú nové jasličky VČIELKA na Slovenskej jednoty v centre mesta s vlastnou záhradkou pre detičky...možno vám pomôže nový tip 🙂

maxim112
22. jún 2014

Ahojte maminky, ak Vam mozem odporucat Vcielku nieee, ma to moja znama ale nema dobry vztah k vlastnemu dietatu , ja by som tam svoje nedala ani zadarmo.Ide jej cisto o biznis, mrzi ma to, ale musim to napisat. 🤐

anjelik006
19. aug 2014

Poviem pravdu,že veľa rodičov z Vás si vyberá škôlku podla toho ako vyzerá alebo podľa toho ako dlho daná školka alebo jasle existujú ..alebo čo povie jedna mamička z jedných jaslí....Atď.....ale žiadna mamička sa nezaujíma o to , kto ich deti vychováva a vzdeláva.....kto s ich deťmi pracuje a či vôbec sú na to aj tie osoby v danej školke a jasliach kvalifikované. To znamená mať Pedagogickú školu 4- ročnú alebo vysokú školu a NIE NEJAKÚ NADSTAVBU, KTORÚ SI ROBI KAžDÁ DRUHA ŽENA V KOŠICIACH A TO LEN PRETO ABY MOHLA íSŤ PRACOVAŤ DO NEJAKÝCH SÚKROMNÝCH JASLÍ ALEBO ŠKOLKY, lebo do štátnych by ich určite nezobrali- lebo toto nieje škola. Kedže súkromné jasle a škôlky nepatria do rezortu školstva, tak sa ich veľa vecí netýka .....žiadne kontroly z ministerstva školstva ani hygiena.....dokonca ani výučba a iné...... a preto tam pracujú nekvalifikovaný ....a čo je najviac zaujímavé....že tak ako sa rozrastajú školky a jasle tak aj montessori výučba a to len kvoli tomu aby si zjednodusili vobec prácu s deťmi a pritom ....KAŽDá JEDNA MAMIčKA ,KTORÁ BY SI TROšKU PREšTUDOVALA KNIHU ALEBO NA INTERNETE O MONTESSORI , TAK BY ZISTILA, žE TO VšETKO ROBIA AJ ONI DOMA S DEťMI A žE TO NIEJE NIEčO ,,IN"... a že deti potrebujú pre svoju potrebu v ich ďalšom rozvoji a v príprave do školy všetko čo sa týka motoriky- či už hrubej alebo jemnej...... A PRAVDAžE AJ ROZUMOVÚ STRáNKU IM ROZVÍJATE AJ VY MILÉ MAMIČKY.....NIE LEN ŠKOLKY A JASLE........ mne osobne veľmi záleží na deťoch a na tom čo sa im odovzdáva....veď sú to osobky z ktorých vyrastú raz dospelí ľudia a Vy milé mamičky ste ich budovateľky, tak preto zvážte kazdý jeden krok a dajte svojím deťom naozaj to, čo je pre nich dôležité....-vzdelanie a výchovu-...nie len opateru.......
A toto píšem kvôli tomu lebo ma zaráža to, že Vám to absolutne nevadí ......ale veľa z Vás to pochopí vtedy ak ich dieťa pojde do školy a bude zaostávať za inými.....

kevama
29. aug 2014

@anjelik006 tak ktoru skolku by ste nam odporucila aby to nebolo len o strazeni deti ale hlavne o ich vzdelavani a o lahsom adaptovani sa neskor pri nastupe do skoly???

anjelik006
31. aug 2014

Dobrý večer...@kevama
Vidím, že máte skoro také detičky ako ja.....poviem Vám pravdu, že po skúsenostiach, ktoré mám, tak som veľmi sklamaná z niektorých súkromných škôlok ale aj jaslí. Teraz pri druhej dbám viac nato aby sa také nestávalo, pretože pri mojej prvej dcére som tak nerozmýšlala a urobila som chybu. A aj kvôli tomu som sa začala tomu viac venovať.... aby ma nikto neklamal ako vedia niektoré pani riaditeľky a pravdaže aj vychovávateľky......prečítala som si nejaké literatúry a mám známe, ktoré sú učiteľky v štátnych ale aj v súkromných a môžem povedať, že veľa rodičov nevie ako fungujú niektoré sukromné škôlky a jasle hlavne ,keď nepatria do rezortu školstva. ZISTITE SI O UČITEľKACH- VYCHOVAVATEĽKACH NAOZAJ VŠETKO- ZISTUJTE AKO PRACUJU S DETMI, ATD..... A TROŠKU SI OVERTE RIADITEĽKY....LEBO NIEKEDY ZAVÁDZAJÚ A KLAMÚ....KEĎ CHCETE DAŤ VAŠE DETI DO SUKROMNYCH ZARIADENÍ.....AK NIE TAK SI HĽADAJTE URČITE ŠTATNU.....A TU V KOSICIACH JE TOHO VELA ALE NIE KAZDE KTORE SU UZ DLHO OTVORENE SU DOBRE...
Viete ja som chcela pre moju dcérku niečo viac, tak ako každá mamka pre svoje dieťa....preto som ju dala do jaslí, potom do súkromnej školky , platila som si ale čo z toho....hambila som sa keď som videla ako mojej známej syn ale aj iné vekovo rovnaké ale aj mladšie deti vedeil na svoj vek veci, ktoré moja malá nie- hlavne čo sa týkalo tej motoriky( hrubej-jemnej)...to čo rodič nevie ako odborník naučiť........prišla som nato, že to, čo som s ňou brala ja alebo moja rodina viac menej brali aj v jasliach a skolke.....čiže.....bola som sklamaná, že platila som si viacmenej iba opatrovanie.....A KEĎŽE VIDÍM AKO TU PÍŠU NIEKTORÉ MAMIČKY, ŽE TA SKOLKA JE DOBRA ALEBO TIE JASLE.....A POZERAJU SA NATO AKO VYZERÁ ALEBO ŽE AKO DLHO FUBGUJE A PRITOM NEVEDIA KTO SÚ TIE TETY,KTORÉ TAM SÚ S DEŤMI, ČI MAJú NATO ŠKOLU ALEBO NIE....ČI RIADITEĽKA JE FÉR.... NEKLAMú VÁS....ATĎ.....TAK TO NIKOHO NEZAUJÍMA.... a MOJA DCÉRKA CHODILA DO JEDNEJ ŽEVRAJ DOBREJ.....ALE PO PRAVDE TO SI IBA NIEKTORÍ MYSLIA......AKO

kevama
31. aug 2014

@anjelik006 no nam kedze odisla pani ucitelka tak prave riesim kde dam dcerku..a uz som z tich skolok naozaj mimo..lebo jedna vec je ako vyzeraju skolky aky dojem urobia na rodivov a druha vec je co deti naucia..popravde ked som zbadala dcerinu ucitelku nesadla mi vobec ale ked som zistila ako sa im venuje a co vsetkp s nimi robi oblubila som si ju a velmu lutujemze odisla prec..a ja kedze potrebujem obe deti nosit do jednej taxko sa mi hlada nejaka skolka ktora by mi vzala obe..statna prichadza do uvahy pre starsiu no mlafdou mi nevezmu a zas sukromne maloktora ma zvlast triedu pre vacsie deti od 3-5rokov a zaroven aj pre 2rocne druhu..takze ak mi vies poradit kde najdem PANI UCITELKY a nie opatrovatelky budem len rada..klydne aj ip ak nechces nejaku skolku propagovat..

anjelik006
31. aug 2014

Kedže v súkromných viac menej pracujú nekvalifikované a jediná súkromná škôlka a jasle čo som pozerala na internete majú aj napísané o učiteľkách su Medvedíky na Kmeťovej....tak asi tam dám moju druhú....bola som tam aj osobne ....pekné ....

anjelik006
31. aug 2014

@kevama Uprimne ja si dávam už dopredu žiadosť aj pre tu druhú do štatnej aby nebolo neskoro.....a skús ešte Dc aktivity....tam má jasle aj školku a viem ,že tam sú tiež vyštudované...robí tam moja známa a tá ma vysokú tie medvediky majú naozaj kvalifikované ... a poznám to že väčšinou výborná učiteľka odíjde...ale možno preto lebo ich nesprávne ocenia a dávajú do kopy s nekvalifikovanými...ja sa im nečudujem....

anjelik006
31. aug 2014

Do medvedíkov dám do jaslí a potom do štátnej školky

kevama
31. aug 2014

F
@anjelik006 dc aktivity to je na alejovej ze???trosku od ruky ale tak skusim..a nieco na kvp nevies??no ja sa velmi necudujem ze dobre uciteljy odidu ked vsetci okolo len syrazia deti a na nich co ich ucia sa pozera ako na najhorsie..

kevama
31. aug 2014

@anjelik006 a do ktorej statnej??lebo sa som malu dala do statnej ale aj som ju vzala lebo od uciteliek totalny nezaujem o deti..

anjelik006
31. aug 2014

Tak ja ma dcerku na Hrnčiarskej ale viem že dobrá je Thurgenevová , Palariková, ale zistím Vám.....

anjelik006
31. aug 2014

@kevama a ešte Denešová

kevama
31. aug 2014

@anjelik006 dakujem skusit sa spytat??a ta anglicka na cordakovej nevies o nej nic???alebo vraj je nejaka na drabovej anglicka skolka aj do skolou..

anjelik006
31. aug 2014

neviem ale opýtam sa riaditeľky na Hrnčiarskej

zk3
27. sep 2014

@anjelik006 @kevama prosim, neviete mi odporucit jasle a skolku bud na kvp, alebo prip terasa/zelezniky ? je pre mna dolezite aspon ako tak zdrave stravovanie, respektujuci a ludsky pristup uciteliek k detom, pitny rezim (hlavne voda, nie sladene caje). mozno vela poziadaviek ☹ ale to co pocuvam, ako sa niektore ucitelky spravaju a co deti jedia a piju, tak mi je do placu ☹ verim, ze najdeme nieco vyhovujuce pre dcerku. dakujem za vsetky rady

anjelik006
27. sep 2014

Dc aktivity na alejovej

childrensplay
11. nov 2014

Milé mamičky radi vás privítame s vašimi ratolesťami v zariadení Materské centrum Bambuľkovo, www.bambulkovo-kosice.sk Sídlime na Terase Dunajská 3 v blízkosti SPP. 🙂 Bližšie info do IP,

katkadp
1. júl 2015

@minijasle16736 ahoj....viem, ze tam mas dost stary prispevok, ale rada by som sa opytala, ci to este plati, ci este opatrujes deticky🙂

minijasle16736
1. júl 2015

Ano este opatrujem a pracujem na zivnost

katkadp
1. júl 2015

a pracujete sama? A priestory mate v byte? A von chodite niekde na ihrisko? Asi mam vela otazok, prepact e....🙂 Mam syna, ktoreho by som chcela dat do jasliciek, ale nezvlada velky koleketiv.....

minijasle16736
1. júl 2015

Sme v 4 izbovom byte kde maju deti hernu a v druhej izbe spalnu.
Mame 4 deticky v kolektive.Vonku chodime niekedy doobedu niekedy poobede.
Som sama ale mam pomoc ak potrebujem

gabrielaa33
2. aug 2015

odporucam skolku MRAVENISKO vedl herne JAYMO v Ke na jazere

demografka
autor
3. aug 2015

po dlhsom case prispejem opat 🙂 tak syna mame dva roky na Huskovej, dcera chodila do Park Angelinum... nechcem nikoho urazit, ale keby mi nevadi tahanie maleho po busoch tak ho dam na Park Angelinum, tam vsetko klapalo, pristup profesionalny, mily, nemala som jedneho problema a dcera sa citila skvele... na Huskovej viac bojujem ako som len za rodica, furt som za tu zlu, aj ked u niektorych uciteliek mam pochopenie, u niektorych som za neprisposobivu matku 😀 nie je na Huskovej zle, ale podla mna by sa dalo byt lepsie, je to o ludoch a niektore su tam asi fakt omylom...

emily83
24. nov 2015

pridam len moj postreh z Jaslicek na Cordakovej. Dcerku tam mam vyse roka (od 18mes) a som spokojna. Zo zaciatku to bolo tazke - ako v kolektive - takmer kazdy emsiac sopliky, nadcha (nikdy nic vaznejsie) - tomu sa nevyhnete nikde. Nasadili sme Imunoglukan, viac ovocia.
Ucitelky privetive, mala tam chodi velmi rada. Maju plno aktivit, spievaju, tancuju. Pomozu aj s odplienkovanim, samostatnosti (obliekanie, upratovanie). Mala mi doma spieva pesnicky ktore ani sama nepoznma 😉

laradeny
6. dec 2015

@bibistec ake zle skúsenosti ak mozem vediet?

bibistec
6. dec 2015

@laradeny myslis sukromnu skolku pri botanickej zahrade? mam kamaratku ktora tam mala syna a povedala ze chvalabohu ide do skoly a konecne zo skolky vypadnu to neviem co presne jej vadilo , hovorila len vseobecne. ale druha kamoska tam mala syna asi necely mesiac. zo zaciatku sa jej velmi pacilo, akurat jej bolo divne ze stale sa na maleho stazuju ze je neprisposobivy a pod. ( to akoze bol neprisposobivy po 2 dnoch ) a pod. mne to pride ako total neprofesionalny pristup ako takto mozu ohodnotit dieta po par dnoch ked este je v novom prostredi nikoho nepozna a pod. potom im vadilo ze sa nezapaja do spolocnych aktivit a namiesto motivovania ho ani nezaclenovali a pod. podotykam chlapec je normalny nema nejaku poruchu a pod. zmenili skolku a tam su spokojni nikto sa nanho nestazuje ani nic podobne. cize preto si myslim ze moze byt super prostredie ale 2 kamosky a 2 negaticne skusenosti co som pocula...