Syn ide v septembri do škôlky a mne je z toho ťažko

10. júl 2023

Môj synček mal v máji 2 roky. Do škôlky sme ho chceli dat v januári. V januari sa vrátim aj ja do práce, nemusim, mohli sme byť doma, nakoľko mi moje miesto držia cele tri roky. No finančne nam to už nevychádza, ostavaju posledné našetrené peniaze, bez ktorých by nam to nevychádzalo uz davno.
Nakoľko mám v škôlke známu, poradila mi aby sme ho už v septembri dali lebo v januári sa tam skôr nedostane nakoľko je to žiadaná a malá škôlka. A aj to sa za nás prihovorila aby nás uprednostnili. Som veľmi rada, že ho zobrali ale zároveň mi je to ľúto, že taký drobček uz ide do škôlky aj keď deti ma veľmi rad a je veľmi spoločenský.
Len moje pocity sa tak bijú. Občas si to vyčítam, že ja idem byť doma a on bude v škôlke. Aj keď teda zo začiatku som vravela ze ho tam nebudem dávať pravidelne, proste iba kvôli miestu ho tam občas dám. No keď nad tým rozmýšľam, nechcem aby si zvykol na taký hala bala režim. Chcem ísť do roboty s tým ze je na škôlku už zvyknutý. Ako viem, ze budeme aj doma, ved tie detske choroby to je hrozné. Ale asi ho tam budem dávať aspoň na 3-4 dní v týždni za sebou alebo už neviem
Máte alebo mali ste to niekto podobné? Zvlasli to drobci vasi?
Odplienkovaný je, jest vie trisku ah sam lyžičkou ale proste pride mi este taky malý 🥹Ako emócie že to tak rýchlo ušlo to nejdem tu vypisovať ale ani to mi nepomáha k tomuto všetkému 😄

vikusjk
10. júl 2023

Moja dcera isla do jasli, ked mala rok. Tiez musela, lebo sme proste potrebovali moj plat. Zvladla to perfektne. Musis sa tak nastavit, ze to jednoducho tak je, lebo mate na to dovody a bodka. Neries zbytocne pocity, lebo to neovplyvnis a len si tym skodis. A neboj sa, nezanecha to na nom ziadne stopy v zmysle, ze si ho tak maleho dala do skolky. Vsetko bude ok ;) drzim palce

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sterea
10. júl 2023

Moji tak boli, išli do škôlky keď mali 2 roky a 3 mesiace. Ja som bola proti tomu, ale keď sa na to spätne pozerám bolo to najlepšie rozhodnutie.Vtom období už deti potrebujú kolektív. Pre mňa boli začiatky ťažké, vracať sa do prázdneho bytu, sama, mám dvojičky. Ale keď ti môžem poradiť dávaj ho od začiatku na celý týždeň že aby si zvykol na režim a pravidelnosť, lebo o pol roka by si musel znova zvykať. A aspoň na začiatku vychytate prvé skolkarske choroby, tým si musí prejsť každé dieťa.

autor
10. júl 2023

@vikusjk
@elizabet173
@sterea
Joj ďakujem žienky, naozaj ste ma povzbudili a trošku upokojili 😘

juliet86
10. júl 2023

moja dcerka je junova. mala.ist v septembri ale prichadza surodenec tak sla v marci tj mala 2 a polroka. tvoj bude mat podobne. kusok menej. prve tri mesiace chodila len na dopoludnia. bola to fajn postupna zmena pre nas obe. ty si poznas synceka najlepsie.

cookie29
10. júl 2023

moje deti chodia do jasli od 4m. Slovensko je jedna z mala krajin, kde je MD. Ja som uz aj ie 4m nadstavovala neplatenym volnom, starou dovolenkou a podobne, pretoze inak by sli o 6tyzdnov skor... nie je to jednoduche... ale na druhej strane je to celkom fajn, cosi si aj imunitu vybuduje, zvykne si a podobne. Na zaciatku mozno davat len doobeda napriklad. Ale deticky sa prisposobia lepsie nez my

kittykat22
10. júl 2023

viem ze mas strach. je to prirodzene, kedze syncek je maly. Ale co viem od kamaratok kt. ucia v skolke a videla som u nas, tak problem so zaclenenim ma velmi male % deticiek. Su inak v skolke stastne. Tesia sa tam na pani ucitelky, na jedlo, na program. Urcite to bude v poriadku.

adka3321
10. júl 2023

ja som dcerku dala do skolky tiez od 2,5 roka, lebo som sa musela dobrovolne nasilu vratit do roboty. prve dni mi tiez bolo tazko, aj som si poplakala, teraz ma 4 roky a niekedy by som ju tam aj cely tyzden nechala kebyze mozem 😂😂😂 je to len o zvyku

scorpionflower1
10. júl 2023

Je dobre, ze on ide skor do skolky ako ty do prace, lebo prvy polrok bude mozno (alebo aj pravdepodobne) viac doma ako v skolke, kvoli chorobam. Niektore deti to tak nemaju, ale vacsina ano. Neboj sa, zvyknete si.

mischap
10. júl 2023

Poviem ti tak ako je. Ja som môjho syna dala do škôlky ked mal 1,5roka zo dna na den, kedže starši syn ochorel na leukemiu a nebola ina moznost:(. Vždy som hovorila, že by som tak malé dieťa do škôlky nedala a vidíš, niekedy ťa dobehne situácia, že nemáš inú možnosť. Pokiaľ sa nedá inak, tak sa musíš hlavne ty nastaviť že to bude ok. U nás to teda nemalo úplne hladký priebeh ale bolo to aj tým že som bola plná negatívnych emócíí a bobák malý to vycítil. Plakal mesiace, veľkou oporou ám boli zčiteľky v škôlke. Do nemocnice mi posielali fotky a videá ako sa kroec má a bolo to ľahšie. Časom si aj krpec zvykol a asi po pol roku prvykrat plakal keď išiel domov zo škôlky. Normálne som sa rozplakala s ním🙈Neboj, zvykne si všetci si zvyknete a dobre bude. Strašne veľa sa tam naučí,

misana84
10. júl 2023

a preco vy budete doma a maly do skoky? ved nemožte aj vy nastupit od septembra do prace?

maryetta
10. júl 2023

Pocity su uplne na mieste. Ja som to mala aj ked isiel prvy do skolky-ako 4-rocny.
Teraz najmensi bude mat 3roky v oktobri a do skolky ho nevzali.

fiafia
10. júl 2023

Moja dcéra je januarova a do škôlky nastupovala v septembri. Vôbec som nerozmýšľal ísť doprave skôr, chcela som byť cez adaptáciu doma a môcť riešiť pripadne problémy v kľude. Dobre som urobila, dcéra mala zlu adaptáciu a bola tak často chorá,že by ma z roboty aj tak vyhodili.

jaskolka
10. júl 2023

Veď ho daj v septembri a chod do prace aj ty. Píšeš, že vám to finančne nevychádza, tak prečo ešte teraz stále riešis január? Keď už bude malý v škôlke od septembra? Pripadne si dajte nejaký adsptany čas, a uvidíš.
Ale keď sa o dobre prispôsobí, tak prečo by si ty musela "sedieť doma" do januára?

misana84
10. júl 2023

Neprehanate to trosku s tou adaptáciou? Ja som malú pripravovala od januára, že v septembri pôjde do škôlky… čítali sme knihy a presne vedela čo bude a ako a veľmi sa tešila a cely rok má odchodeny… je decembrová čiže nemala 3 roky…ja som išla do prace a ani mi nenapadlo, že mám byt doma a čakať ako bude….žiadne pol deň, bez spaním….

kate_cs
10. júl 2023

Keď budeš váhať, mysli na to, že peniaze nepustia. Jednoducho keď to nevychádza, tak treba pracovať. Určite by som ho nedávala hala-bála. Lebo si na to zvykne a ťažšie sa bude adaptovať na nejaký režim. Aj tak bude často chorý a bude doma. Ale kým bude zdravý, dávaj ho každý deň. Aby pochopil od začiatku tu pravidelnosť.
Veľa síl.

jazula
10. júl 2023

Máme rovnako starú dcérku. Do štátnej škôlky nám ju nevzali, v septembri nastúpi do súkromnej. S majiteľkou tej súkromnej sme sa bavili o adaptačnom procese a ja som presvedčená, že ho možno budem potrebovať viac ako dcérka 🙂. Neviem si predstaviť, že bude s niekym “cudzím”. A to som už vyše roka v práci a dcérka doma s partnerom. Len jemu dôverujem ako sebe a ohľadom škôlky na sebe budem musiet popracovať…