Synovi v škôlke poškodili okuliare, ako to riešiť?

anjika44
15. jan 2020

Môj 4ročný syn začal nosiť okuliare. Dnes sa stalo, že mu ich jeden chlapec z ich triedy zhodil, "lebo sa mu chcelo"
Ak mu nejaké dieťa tie okuliare zničí, čo robiť? Škôlka deti nepoisťuje proti poškodeniu vecí. Syn je tiež dosť divoký,
ale myslím, že o tom zhodené okuliarov povedal pravdu, lebo konkrétny chlapec na mňa pôsobil dosť drzo. Prípadne
iné dieťa, ak mu ich poškodí, čo v takom prípade, keď nechcem do luftu vyhodiť 145 euro?

anjika44
autor
15. jan 2020

toho chlapca som videla na ihrisku, takže preto tak konštatujem

janinah
15. jan 2020

nič,sú to deti,tvoj syn môže rovnako niekomu niečo poškodiť,budeš sa hrnúť do platenia? mojej dcére rozbili mobil,nechtiac,nebudem stresovať pre veci...dosť sú tie deti stresované životom

anjika44
autor
15. jan 2020

A poistiť sa nedá priamo v nejakej poisťovni?

anjika44
autor
15. jan 2020

Alebo, ked synovi poviem, aby sa s tým chlapcom nekamarátil, počúvne ma? Zajtra mu to zopakujem, aj učiteľku poprosím, nech vedľa seba nesedia, ale ona nemôže mať oči všade a v triede je 20 detí. Dnes keď učitelka tomu dotyčnému povedala, že "to už nebudeš robiť," on na to - "budem"...krása, čo nám to vyrastá za generáciu!

anjika44
autor
15. jan 2020

Neviem, prečo sa tam objavil ten nadpis, okuliare sú celé, ale pýtam sa, čo sa stane, ak ich nejaké dieťa poškodí

predajmamina
15. jan 2020

Najlepšie je to riešiť okuliarkamo na " gumičku" 😊

nikaeli
15. jan 2020

@anjika44 ci ta tvoj syn pocuvne? to musis vediet ty sama 🙈

a su teda tie okuliare poskodene? ci mu ich len zhodil?
mozes to pripadne riesit s jeho rodicmi.. daj si protiotazku - ty by si bola ochotna zaplatit nieco, co by poskodil tvoj syn?

smejko25
15. jan 2020

@janinah keby moje dieťa niekomu niečo rozbilo určite by som to ako rodič riešila 🙂 Myslim samozrejme hodnotnejsie veci ako spominane okuliare, mobil alebo hocico...Vam by sa pačilo keby ste napr horko tazko naskrabali na nieco hodnotnejsie a nejake cudzie dieťa by to rozbilo lebo sa mu zapačilo ? 🙂

saskia_98
15. jan 2020

Asi by som pokecala s matkou dotycneho dietata ze ked nechce preplatit rozbite okuliare, nech vysvetli synovi, ze sa take veci nerobia. Je dost stary na to, aby to pochopil.

danielinaa
15. jan 2020

Ja neviem, mam 36, ale ked som bola dieta a niektore nieco poskodilo, rozbilo, rodicia dietata to museli riadne uhradit.

veronikaszabova
15. jan 2020

@saskia_98
@danielinaa okuliare su v poriadku. Ona riesi "pripadnu nehodu"

anjika44
autor
15. jan 2020

@predajmamina to nie je zlý nápad

janinah
15. jan 2020

@smejko25
@smejko25 píšem niekde,že by som nezaplatila poškodenú vec? je rozdiel zobrať niekomu okuliare z očí a podupať ich naschvál,je rozdiel ich poškodiť nechtiac pri hre....teda záleží od okolností...ja by som od iného peniaze nepýtala...

saskia_98
15. jan 2020

@veronikaszabova ved a co som napisala ? Si to precitaj este raz.

danielinaa
15. jan 2020

@veronikaszabova ved viem. Reagujem na komentar vyssie ze nechat tak ked dietatu daco poskodia

veronikaszabova
15. jan 2020

@anjika44 inak ako vies, ze ti maly neklamal. Sama vies, aky je a ze ta vobec ako matku nerespektuje.

anjika44
autor
15. jan 2020

oni sedeli vedla seba, chlapec mu okuliare zhodil a ked mu učitelka povedala, že to už robit nebudeš, on jej na to, že budem...to nebolo nechtiac

anjika44
autor
15. jan 2020

@veronikaszabova lebo som videla dotyčneho chlapca na ihrisku a nepôsobil ako poslušný, skor arogantne až rozmaznane

veronikaszabova
15. jan 2020

@anjika44 tak mu na ne daj snurku, aby mu nespadli na zem.

jeliz59
15. jan 2020

Zavolala by som si pani mamičku nech si stým svojim nepodarkom spraví poriadky....lebo ináč bude calovat...

predajmamina
15. jan 2020

@anjika44 nevola sa to presne tak
..😊
Ale minulé som to v kostole na cca 4- ročnom chlapcovi videla a je to zlaté

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjika44
autor
15. jan 2020

ok, diky zaradu za tie šnurky, lebo spadnuť mu možu aj tak, že on si ich sám zhodí...ale naozaj myslím, že si ohladom toho chlapca navymyšľa ...keby povedal iné meno, tiež mám na mysli konkretneho chlapca, ktorý vyzerá dosť rozumný a kludný, vtedy by som neverila

sissy27
15. jan 2020

@anjika44 kúp mu do škôlky nejaké lacnejšie, pri ktorých ťa nebude mrzieť ak sa zničia, aspoň teda rám. Sú to malé deti, tam tažko budeš vyšetrovať a dokazovať kto je na vine.

ukulela
16. jan 2020

@anjika44 su aj detské modely "nerozbitne". Nekupuj imidzovky, buď lacnejšie plastové, alebo potom keď investovať, tak ozaj ten odolnejší dizajn. A oslovila by som mamičku chlapca, že ju prosím, aby synovi dohovorila. Aby o probléme vedela. Nie útočne.

maciatkolulu
16. jan 2020

@anjika44 ty si bola s nimi keď sa to stalo? Lebo opisuje to tak, dokonca si napísala, že si počula ako chlapec hovorí, že budem to robiť.... Píšeš, že tvoj syn je tiež divoký, tak si treba zabezpečiť okuliare aj kvôli nemu. Bud kúpiť špeciál e, odolné, ebo gumičkou plus šnúrku a ide všetko dohromady.

vevesh
16. jan 2020

@anjika44 u nas v zahranici existuje pre deti poistenie priamo v optike. Skus, ci nieco take na sk poistovne alebo nadnarodne optiky neponukaju...

jaskolka
16. jan 2020

Tak podla mňa, ak by dieťa úmyselne poškodilo, vezme okuliare a hodí na zem, polame ich a podobne, tak jeho rodičia by mali uhradiť opravu, alebo novú vec. Ak to bolo by ozaj nechtiac, že blaznili sa a tak došlo k poškodeniu, to je tiež iné. Ale obvykle normálny človek nemá, problém ani takto trebárs prispieť na úhradu. Na druhej strane, do škôlky by som kúpila nejaké lacne okuliare, alebo sa opýtať v optike, či majú špeciálne rámy pre deti, pevne a odolné, predsa deti behajú, vystrájaju a aj samy ich môžu poškodiť, zlomiť, pri hre, cvičeni, páde a podobne.

deti95060810
16. jan 2020

nám sa stalo niečo podobné v škole. Dcére spadli okuliare a cigánka ktorá utekala za ňou jej skočila na okuliare. Celé ich poškodila. A to sedela v triede aj tr. učiteľka a dávala pozor na deti. Ale to sa stane rýchlo . Dcére sme vybavili nové okuliare cca 80 e aby mohla fungovať v škole. Od cigánky som žiadne e nepýtala. Keď vidím v akej 100 ročnej chatrči žijú tak som nemala odvahu...